Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Marshal Law: Blood, Sweat & Fears
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Někteří v souvislosti s ním mluvili o policejní brutalitě, on tomu říkal přiměřená síla. Když máte co dočinění s lidmi kteří necítí bolest, máte se co ohánět. Občas dokonce tvrdili, že všechno co jim provádí je kruté a nefér. Jim, hrdinům. Sám o sobě říká že je lovec hrdinů, někdy dokonce přizná i tu policejní brutalitu. Jmenuje se Joe a je Marshal v San Franciscu budoucnosti, San Futuru.

Zkuste se zamyslet co dělají hrdninové po té, co jim skončí práce (např. druhá světová válka) a oni nemají do čeho píchnout. Schválně, co vás napadne jako první. Jasně půjdou s veškerou tou superspeciální silou a všemy zvláštními efekty zachraňovat obyčejné lidi ze spárů zločinu. A co když ne, představte si že ti prevíti jsou také jen "lidé" a pustí se do sebe navzájem, případně si od nebohých občanů nechají platit za ochranu. Samozřejmě že při tom někdo zařve, to se stává i v lepších rodinách, s tím nic nenaděláte. A tak nezbývá než je postavit do latě. No a k tomu je tu skoro "hrdina" Marshal.

V booku Marshal Law: Blood, sweat & fears si bude muset poradit s příliš sadistickým "soukromým očkem" (je to Batman, není to Batman... zkuste trhat kopretinu), jenž se navenek zasazuje o kdejaký sirotčinec a ve skutečnosti jeho naivní odchovance porcuje na kousky. Dále se nám představí plejáda hrdinských zombií (víte co se děje s hrdinou po smrti, tedy po té co ho Marshal dopravil na místo posledního odpočinku? Válí se tak dlouho dokud se nezleje po toxickém odpadu a nerozhodne se vrátit do kšeftu) v počtu 778953 kusů i na comicsový kompars dost vysokém.

Pokud náhodou budete mít při čtení pocit, že některé ze zmíněných postav poznáváte od jinud, je to v pořádku. Oni to sice nejsou ti praví, ale podobnost není čistě náhodná. Až si například jedna dost tuhá postava kentovského typu bude na prsa krvavým prstem kreslit velké "S", pochopíte o čem je řeč. Takových a samozřejmě ještě lepších narážek tu najdete nemálo a o tom také, mimo jiné Marshal Law je. Možná vám z počátku bude dělat drobné potíže kresba Kevina O'Neilla, která je díky naprosto uchylné barevnosti dost divoká (a hodně v pohodě), ale pokud ji zkousnete, nebudete litovat. Scénář Pata Millse je prostě bomba, tenhle angličan například vdechl život Sláinovi (v Modré Crew jste mohli číst jeho Zabijáka démonů a Královnu čarodějek) a pokud vám něco říká anglické nakladatelství 2000 AD (továrna na talenty, comicsy atd.), tak tenhle člověk v tom jede hodně vysoko. Prostě budete se výtečně bavit od začátku do konce. Jak řekl Marshal: "Nechtěl jsem se stát bastardem, ale nedali mi navybranou..."

No já nevím jak vy, já si jdu číst…

Scénář: Kevin O'Neill
Kresba: Pat Mills
Obsahuje Kingdom of the Blind (1990), Hateful Dead (1991) a Super Babylon (1992) - jako book vydal v roce 1993 Dark Horse Comics, později v roce 2003 Titans Books.
Caine (28.02.2003)
Caine [14:52:35 28.02.2003]
Bože, tohle je hodně hluboko z archivu co :o))) Ani si nepamatuju, že sem to psal :o)

1997 - 2005 © comX.cz