Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Crew #21
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Komety putují celou věčnost vesmírem, aby jednou za drahný čas mohly pozdravit nás pozemšťany na této pesticidy lehce zamořené hroudě bláta, které říkáme Země. Stejný osud si nyní vzal na svá bedra i vlajkonoš poslední komiksové vlny – časopis Crew. Ten, ač býval relativně stálou oběžnicí, začal se vydávat pod vedením astronauta Veverky stále více do hlubin chladného a nehostinného vesmíru. Třebaže čas posledního obletu naší planety právě nastává, zdá se, že zástupy věřících nahlodávají pochybnosti. Stejně jako příchod komety bývá vykládán některými jako špatné znamení, tak i při příchodu nové Crwe se dostaví pocit lehkého mrazení v zátylku. Dlouhodobé působení tvrdého kosmického záření není dobré na Crew a její (krevní) obraz se začíná poněkud rozpadat.

Na první pohled vypadá kompaktně, ale čím víc člověk rýpe do této podivuhodné tiskoviny klacíkem, tím více nepěkností vydoluje na světlo boží. Hned za vcelku solidní obálkou se nachází Šprýmovní koutek strýčka Veverky alias Úvodník. Pokračování groteskních perliček, jako že není možné vydávat jenom kvalitní komiksy, se tentokrát nese v duchu úvah nad negativním dopadem našeho rozbujelého komiksového trhu. Veverkův dodatek, že ho nesmíme občas brát vážně, je zcela zbytečný, protože pochybuji, že ho ještě někdo vážně bere.

A jaké se tentokrát nachází v nabídce menu? To je překvapivě velmi dobré, jen aby to mistr šéfkuchař nezbabral. Už předkrm je velmi vydatný. První díl fenomenálního komiksu o komiksu Understanding Comics od Scotta McClouda je výborný rozjezd. Hned za ním jako šťavnatý stejk přijíždí samotný Punisher, který bohužel netrestá jen zločince (punish – trestat), ale i čtenáře. Takhle, je to výborný komiks, dobrá kresba, vtipné dialogy, ale je to celé zprasené! První rozjezdový sešit této série byl přescanován (!) a bez úprav vytištěn. Je to asi jako dívat se na svět přes matné sklo a ještě si k tomu nasadit brýle s osmi dioptriemi i přes to, že máte zcela zdravé oči. Obrácený žaludek nenapraví ani Wummb dobyvatel, které jako vycpávka barevných stran slouží velmi dobře. Z publicistiky je tu článek Černobílá barva (známý z webu Crwe) a aby s ním čtenář nemohl být spokojen na 100% byl pro jistotu vysázen jiným písmem. Následuje 3. část článku Pryč s imperialistickým škvárem!, který je taktéž OK.

Proč, i když obsah relativně kvalitní, nejsem s časopisem vůbec spokojený? Protože je to celé odfláknuté a důvody, proč udržuje Veverka umírající Crew v agónii tak dlouho, mi zcela unikají. To, co bylo na Crwi dobré, již dávno vyšumělo a já držím v rukou skomírající mrtvolu. I bájný pták Fénix musí nejprve shořet (nikoliv vyhořet), aby mohl opět vstát z popela. Nebo to řeknu jinak: pryč s Veverkovým škvárem!!!

Scénář a kresba: různí
Vydal: Comics Art Publishers v roce 2003
M@P (04.03.2003)
johni [19:30:08 04.03.2003]
teda mě to za tu stovku moc nestojí..tohle už pro mě není Crew...budu si šetřit na lepší komiksy a na Crew2

aliasss [14:18:54 04.03.2003]
Zajímalo by mě, kdo tuhle Crew distribuoval. Zatím jsem ji nikde neviděl, i když podle názorů spousty lidí je to asi dobře :-).

ogre [08:18:47 04.03.2003]
Ked som to videl, srdce mi prudko zaplakalo - skoda tych penazi za tak nekvalitny kus, fuj, fuj fuj

karel [06:57:40 04.03.2003]
je to smutný že Crew šla do kytek a v tom že stojí za hovno editorsky se shodnem asi všichni. Když vycházela kometa kupoval jsem jí až do konce ale nejakou hnědou shodou okolností mi chybí zrovna číslo 21 (NABÍDNĚTE). Za to kilo stálo i tohle číslo třeba i jen ze sběratelských důvodů, jako nizoučká laťka pro přeskočení pro Obrozence Crwe2. Pro mě, čtenáře výhradně počeštěných titulů, není asi nic dost špatné k rozšíření obzorů.

1997 - 2005 © comX.cz