Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Batman/Aliens
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Batman pochází ze staré školy a ačkoli je zvyklý nemálo problémů řešit pomocí spousty technických vymyšleností, logických dedukcí a zapojením mozkových závitů, neváhá ve správnou chvíli použít hrubou sílu (a že jí má na rozdávání). Prostě když se mu něco nelíbí, udělá si v tom jasno. Pak si jde za svým cílem s urputností rozjetého vlaku a dokud se nedostane k podstatě věci, nic jej nezastaví (ani zduněný železničář, natož nějaký týpek s ostře řezanou bradou a policejní plackou JUDGE).

Možná jste si už všimli, že se vám snažím přiblížit nejen klasické řady a série, ale také crossovery. Jelikož patří k mé oblíbené četbě pře usnutím, v tramvaji, práci, na zácho... dost. Jinak, ve dvoudílném booku Batman/Aliens nám scénarista Ron Marz přichystal zajímavou lahůdku, jak už sám název napovídá Batman si to rozdá s vetřelci a nebude to mít vůbec lehké. Jestli vás náhodou zajímá jak Marz vyřešil jejich vzájemné setkání, udělal to celkem vychytrale. Batman, po přesunu automatickým (bat)letadlem seskakuje padákem do džungle na Mexicko-Guatemalských hranicích aby pátral po geologické výpravě Wayne Techu se kterou ztratil spojení. Naráží ovšem na jednotku mariňáků, kterou do stejné oblasti vyslala vláda hledat podezřelý objekt, spadlou kosmickou loď.

Po několika počátečních konfliktech celé skupině nezbývá pod vlivem stále vzrůstajícího napětí nic jiného než začít spolupracovat. S dosažením cíle mise, nalezením mimozemské vesmírné lodi s posádkou použitou jako inkubátory pro vetřelčí mladé a zmizením jednoho z vojáků v nedalekém chrámu Mayů začíná scénář nabírat na otáčkách. Zde Batman objeví i tělo geologa Abela Berreta, zaměstnance Wayne Tech. V té chvíli začíná atmosféra houstnout a v úzkých podzemních chodbách chrámu je díky čelistem alienů a střelbě mariňáků hodně těsno. Ztráty se zvyšují na obou stranách a klasicky se schyluje k finále. Bohužel dojde i ke zradě ve vlastních řadách a tak jediný přeživší, tedy Batman musí zvádnout závěr ve vlastní režii.

Kresbě Bernieho Wrightsona, který dělal i velice dobře provedené obálky je máloco vytknout, celostránkové motivy střídají akčně laděné a detailní strany a celek nepůsobí vůbec špatně. Prostě s tímhle dílkem se nudit nebudete.

Scénář: Ron Marz
Kresba: Bernie Wrightson
Vydal DC Comics a Dark Horse Comics
Caine (08.04.2003)
1997 - 2005 © comX.cz