Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Lobo
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Sedím ve své zatuchlé kanceláři a čekám na posledního uchazeče o práci. Nějaký LOBO, Bože co to je za idioty že nemůžou napsat celý jméno. To je snad za trest. Vím pracovat na Odboru pro styk s veřejností, není bůh ví co, ale musíte aspoň umět komunikovat s lidmi. Poslední kolega se kterým jsem dělal to uměl, ale rozzuřený bagrista byl nad jeho síly. Teď hledám nového. Kolegu, ne bagristu… Hmm, takže LOBO? Copak o sobě napsal? Velkýho šéfa si zamilujete!!! Har har har!!! No nádhera. Už aby tady byl, udělám s ním jednoduchej proces.

Můj Bože, co je to za řev a hluk? Kriste pane….hééj, co se děje? Neumíte klepat?? Hergot, to je hák?? Běžte ode mne dál, co jste zač??? Nazdárek šéfiku, Velkej šéf dorazil se vší parádou, har har! LOBO??...prosím vás posaďte se, ať můžeme začít. Rád bych to celé pojmul jako nějaký rozhovor, nevadí??? Takže začneme, ne?

Drakeus: Vidím, že jako místo narození uvádíte planetu Czarnii, vím že se o ní mluvilo, jako o planetě harmonie, lásky a porozumění, mám pravdu?
Lobo: No jo, ale jen do tý doby, než jsem se objevil já, Velkej šéf, no tehdy ještě Malej šéf, har har. Hned na úvod jsem sestřičce ukousl čtyři prsty, hehe.

D: Proboha a proč?
L: Jak proč? Prostě proto, že jsem moh´. Vždycky jsem si dělal co chci, v tom jsem byl jinej než ostatní parchanti z okolí. Holt takovej jsem já… Dost mě kdysi dostalo, když se o mě říkalo, že jsem jakejsi trest za dobrotu czarnianů. Něco jako vyvážení vesmíru…to říkali všichni. No, vlastně všichni kromě mýho učitele. Ten říkal, že nejsem nic jiného než malej zlej parchant. Pak umřel…

D: huh?
L: No jo, krátce po tom, co tohle řekl do televize, stala se škola, terčem napalmovýho útoku. Podotýkám, že nikdy nevyjasněnýho...

D: Opravdu záhada, že. A když jsme u vašich školních let, líbilo se vám ve škole? Jaké předměty jste měl rád?
L: Škola? Co to je?.... a jó, už se mi rozsvítilo... no, tak ta mě moc nebavila. Snad kromě tý příhody s ředitelem, har har. To ti řeknu šefiku, se pobavíš. Našli ho sousedi, měl roztrženej krk, asi pomsta nebo co. No a vedle něj byl nápis. Psal ho sám, svou vlastní krví...

D: Co tam bylo napsáno?
L: Nějaký kraviny, něco jako: “Má víra v přirozenou dobrotu byla silně otřesena, neřku-li totálně zničena. Připojím se k Jedinému, nashledanou v Ráji. P.S.- pro vaše vlastní dobro navrhněte koncept policie, soudu a věznice….“. Docela dlouhý že, a nevěřil bys jak rychle to měl nadrásaný, úplnej Šejkspír ...har har har.

D: Dobrý Bože...
L: Určitě by napsal víc, ale asi nebylo čím. Jojo, život je někdy pěkná svině...

D: To by snad stačilo, pojďme zpátky do školy. Co oblíbené předměty?
L: No svýho času mě hodně chytla biologie.

D: Ano, ano pochopit podstatu života, nádhera.
L: Cože? Nějakej vtípek ne? Chtěl jsem pochopit, jak co funguje, abych to moh´ líp zničit...jako třeba ty czarniany. Nesnášel jsem je. Je a všechno co představovali, tak jsem se ponořil do studia biologie a vymyslel jsem novej druh lítající havěti.

D: Ale to je zajímavé, nový druh hmyzu? A létavého, nějaký motýlek? Povídejte, jsem zvědavý.
L: No, šlo o 117 mikronů velký lítající, jak ty říkáš, hmyz. Podobal se štíru a zavrtával se do masa. Většinou způsoboval paralýzu s následkem smrti. Fakt se poved´ byl jsem tak hrdej, že jsem ho hned vypustil na Czarnii. Výsledkem bylo 7 milionů tuhoňů, umírali v ukrutných bolestech celých pět dní. A já se celejch pět dní nalejval, měl´s pak vidět tu kocovinu...

D: Vy jste si užíval? A něco jako pocit viny, nebo něco podobnýho?
L: Ale jo, pocity jsem měl, dokonce si vzpomněl na Daline Zaand. To byla moje první láska. Byla krásná a hebká, měla sladký a teplý dech, prostě nádhera. Vyhlazení planety, to bylo něco jako ona.......jenže milionkrát lepší.

D: Musím si dát přestávku, momentík prosím.
Kriste na nebesích, co je tohle za pošuka. Vypadá jako kdyby strávil celý život v posilovně a k tomu hrál v nějaká metalové kapele. A ty oči, hrůza, jako bych se díval do pekla. Sakra zajímalo by mě na co má ten řetěz s hákem, který má omotaný kolem ruky. Budu se muset zeptat. Taky pořád slyším nějakou hudbu, myslel jsem, že blázním, ale on ji taky slyší. Pořád si podupává do rytmu. Připadá mi to jako jeden a ten samý song... asi jsem přetažený. Dám si trochu vody a budu se muset vrátit, sakra.

D: Tak jsem zpět, kde jsme to skončili? Áááno, vyhlazení planety, už si vzpomínám. Tuhle kapitolu bychom mohli uzavřít a než popojdeme dál, chtěl bych se zeptat, taky slyšíte tu hudbu?
L: No joo, já hudbu miluju!! Když jsem byl mladší, dokonce jsem hrál v kapele. Počkej jak se jmenovala??? Jo, Velkej Šéf a narvaný popelnice. To byl rachot, slyším to jako by to bylo včera...škoda že jsme hráli jen jednou a navíc to nikdo neocenil. Ani nemoh´ během našeho vystoupení zemřela porota.

D: To muselo být hrozné!
L: Ani ne, já se bavil! Přesto jsem na hudbu nezanevřel, dokonce jsem si nechal do hlavy implantovat miniaturní rádio. Doktoři, kteří operaci prováděli, byli opravdu milí, škoda že je pak někdo podřezal. To rádio je pořád naladěný na stanici Cosmic Rock Zombie, hraje dobrý pecky.

D: Tu stanici znám, hraje nepřetržitě jednu a tu stejnou skladbu. DJ téhle stanice prý dostal vzkaz následujícího znění: Hrej “Zabil jsem svou rodinu (a nebyla to nehoda)“ od Oidipus Wreck, dokud se mi nezhnusí, nebo přijdu a urvu ti palici, ty senilní kreténe. Vše nejlepší LOBO.
L: Já tenhle song prostě žeru, har har!!!

Tak teď je úplně jasný, že mám co do činění s totálním magorem, jenže jak se ho zbavit sakra. Možná mu nakonec tu práci přece jen dám, bude to asi lepší. Bůh ví, co by mi tady magor, kterej má v hlavě rádio a na ruce hák, mohl udělat. Mám tady přepis rozhovoru mezi ním a psychiatrem L.E.G.I.O.N.u, když tam Lobo začínal, a L.E.G.I.O.N. to je dobrá organizace. No mrkneme se...

Doktor: Vítej Lobo, toto je standardní procedura pro podklady L.E.G.I.O.N.u. Začnu se tedy ptát. Co přesně ti vadí na ostatních, proč je nenávidíš?
Lobo: Řekni cokoliv, a bude to zatraceně blízko...

Doktor: Proč je to tak?? Ostatní tě rozčilují, znervózňují nebo ti vůbec nic neudělají a ty je jednoduše zabiješ?
Lobo: Něco ti musím vysvětlit, nezabíjím pro nic za nic!! Žádnej kontrakt, žádný zabíjení. Chápeš? Já jsem nájemnej zabiják a mé speciální umění vyžaduje velký prachy. Bez peněz není zábava. Kromě toho, když někoho sejmu a pak za něj nedostanu zaplaceno podle dohody, pak samozřejmě zabiju toho hajzla, co mi nezaplatil. A takovýhle věci dělám gratis.

Doktor: Jasné, a co mi řekneš o tvých přátelích?
Lobo: Přátelích?? To je nějakej chyták, ne??!!

Doktor: No a nepřipadá ti, tedy potom tvůj život prázdný?
Lobo: Nejsi blázen??? Můj důvod žití je zabíjení a mrzačení. A jsem v tom nejlepší – a pokud si někdo myslí, že kecám, přiveď mi ho sem a rozdáme si to tváří v tvář. Pak snad pochopí...

Doktor: No, posuňme se kousek dál... Široko daleko jsi znám, jako czarnian, který vyhladil ostatní czarnianů, jen pro to abys byl jedinečný…
Lobo: Jo? No, jsem prostě pozoruhodný chlápek...

Doktor: Uh…. To ano. Normálním lidem, se musí zdát tato genocida, jako nepochopitelná. Myslím tím, jak někdo může udělat něco tak hrozného, tak barbarského…!?
Lobo: Jseš tupej, nebo něco??? Já to jednoduše můžu udělat!! To je proč jsem jedinečný a oni ne!!!

Doktor: Změňme téma, …. Jsi také znám, jako člověk, který drží své slovo.
Lobo: Jo, to jsem já, správně. Co slíbíš, splň. Podepíšeš smlouvu, dodrž ji. Slíbíš pomstu, pomsti se!! Ať to stojí, co to stojí, jakkoliv dlouho. Prostě drapni bouchačku a nikdy to nevzdávej!!

Doktor: Jsi člověk obrovských extrémů. Myslím tím, ta drsná slupka skrývá měkké jádro, že? Jistě cítíš vinu za nějaké hrubé zločiny, že ano?!
Lobo: Jaký hrubý zločiny? Jaká slupka? To je vtip, že jo...

Doktor: No, ve skutečnosti není, já chtěl jen...
Lobo: Podělanej parchante! Vy skrčci jste pořád stejní. Vzdám se pro vás svýho času – jednám slušně, ano pane, ne pane – a co z toho mám?? Sakra, mám 100 chutí změnit tvůj postoj doktůrku... vlastně myslím, že teď jsem na řadě já. Podívám se co máš v hlavě, prostuduju tvůj mozek...

Doktor: Néé, co to děláš?? Jdi ode mě pryč !!!! AAAAGGGGHHHHHH!!

konec přepisu *

pozn: Smrt Dr. Gnuoye nastala pravděpodobně v důsledku masivního poškození hlavy. Je to ovšem jen dohad, protože hlava se nikdy nenašla.

D: Lobo, právě jsem si přečetl kopii vašeho přijímacího pohovoru k L.E.G.I.O.N.u.
Nechcete mi k tomu něco říct, nějak to vysvětlit? To přece nedává smysl?
L: Tak na to faxeru!!! L.E.G.I.O.N. je prašivá organizace a nebýt toho, že jsem prohrál souboj s tím brčálovým parchantem Vrilem Doxem, nebyl bych tam. Jenže já dal slovo a když dám slovo, vždycky ho dodržím. I když vím, že ten souboj byl zmanipulovanej, příště si z Doxe udělám předložku ke krbu. Teda až si nějakej pořídím.

D: To je docela zajímavé, mohl by jste mi říci ještě další zajímavosti o vás, pomohlo by to, udělat si o vás komplexnější obrázek.
L: Komple co? Sakra chlape, nezkoušej na mě nějaký chytrý řečičky. Mluv jasně a jednoduše, jako já. Tak co chceš slyšet:
1. Můj mozek neustále analyzuje protivníky, jejich možnosti a schopnosti. To mi dává docela jasnou představu o protivníkových slabinách.
2. Vždycky dodržím svý slovo. Pokud něco slíbím, nic mě nezadrží abych ho dodržel.
3. Moje oblíbená barva je pohřební čerň.
4. Mám takovej prskolet je to SpazFrag 666. Je poháněn miniaturizovaným 17 L motorem s třemi turby. Z 0 na 60 okamžitě a nejvyšší rychlost je až několik milionů km/h.
5. Radši zabiju kohokoliv, než abych ho nechal pomáhat mi při práci. Jedinej koho trochu toleruju je Jonas Glim.
6. Nesnáším všechny co se motaj kolem L.E.G.I.O.N.u. Trpím je a nezabíjím je jen proto, že jsem dal V. Doxovi slovo. Čehož dodnes lituju!!
7. Nesnáším jakékoliv poletující super klaďasy typu Supermana apod. Nesnáším vše co ztělesňují: demokracii,vlajku, filosofii toho, že dobro vždy zvítězí nad zlem, krátké vlasy, hnědé boty, rovnoprávnost pro ženy, rovnoprávnost pro muže, základní práva, pořádek…..apod. mohl bych pokračovat do nekonečna.
8. Miluju delfíny a ryby. Ryby jsou vznešené a půvabné, prostě nejčistší forma života, se kterou jsem se kdy potkal. Oni potřebují někoho, jako jsem já, aby je chránil.
9. Mám zaručenou nesmrtelnost. A to od samotného Boha, po tom brajglu co jsem tam udělal se není čemu divit. Atilla Hun byl prej břídil, har har.

D: Máte docela pestrý život, to bude docela fuška napsat paměti, souhlasíte.
L: To je kravina, šéfiku, já jsem totiž celebrita!!! O mě se už píše, dokonce mý příběhy
vycházely jeden čas pravidelně. Něco ti o tom řeknu a dávej bacha ať nerupneš závistí...

D: Ale Lobo, tolik času zase nemáme, měli bychom pomalu končit...
L: Tak hele páprdo, kecni si na prdel a dávej bacha...

Vždycky jsem nebyl takovej jako teď, když jsem začínal byl jsem týmovej hráč, jenže pak mě to přestalo bavit a já se trhnul. Není nad to, být svým vlastním pánem. Tenhle začátek zachytili dva pánové Roger Slifer (scénář) a Keith Giffen (kresba), ti ve mě uviděli nebroušený diamant.

Kvůli nim jsem začal podnikat ty nejšílenější akce, jaký jsem dokázal. A byla to bomba, články o mě začaly zaplavovat tisk. Stávala se ze mě hvězda. Jenže pak přestal Roger Slifer stíhat a tak na jeho místo nastoupil Simon Bisley a ke Giffenovi, jako výpomoc Alan Grant. Má hvězda stoupala. Příběhy jako Lobo: Last Czarnian (to doprovázím svou učitelku, jinak poslední žijící z mé rasy, na základnu L.E.G.I.O.N.u), Lobo: Paramilitary X-mas (moje první setkání se Santa Clausem, bylo pro něj zároveň poslední, i když s nožem to uměl. Jenže mě říkají Mr. Machette.) nebo Lobo: Lobo´s Back (můj krátký, ale fakt zábavný výlet do Nebe) patří do zlatého fondu mých příběhů.

Pak nastala jakási krize, pisálci se unavili a tak bylo potřeba omladit tým. Místo Simona Bisleyho nastoupil Cam Kennedy. S Alanem Grantem a Keithem Giffenem pak Kennedy spáchal Lobo: Unamerican Gladiators (jsem se účastnil jakýsi úchylný TV soutěže, i když jsem vyhrál cenu jsem stejně nedostal) a odpadl. Co se týká těch povedenějších příběhů jistě sem patří i Lobo: LoboCop ( podle tohodle příběhu natočili film RoboCop, kde mě hrál nějakej přiblblej robot) napsal Alan Grant, kresba Martin Emond.

No a pak za mnou přišli pánové Grant a Semeiks, kteří mi navrhli jestli by nebylo dobré, aby se mý příběhy začaly objevovat pravidelně. Já samozřejmě souhlasil, pro mě to znamenalo jen víc zabíjení, chlastu a ženskejch....har har!! První příběh nazvali Bulíkův případ a vyšel v roce 1991. Celkově jsem spolupracoval na 64 pokračováních, což jak jistě uznáš šéfiku, není málo. Jsem hold oblíbenej!!!

Aby toho všeho nebylo málo, chodili ke mě na hostování různí supermaňásci, aby si to se mnou rozdali. Takže přes držku jsem si dal i se Supermanem, Batmanem, Hitmanem, Maskou, Soudcem Dreddem... to jen tak namátkou. Dokonce měli podle mě točit film v jakýmsi hollywoodským studiu, tak jsem se tam zajel mrknout. Ten film se mi moc nelíbil, tak jsem se ho rozhodl skrečovat.

Víš, popravdě řečeno mě docela překvapilo, když jsem zjistil, že i na týhle zaostalý planetě vyšly mý příběhy, nejsou to zrovna ty nejlepší, ale je to lepší než hákem do hlavy, že jo! Takže můžete si sehnat:
Lobo: Vodní svět (modrá CREW)
Bulikův případ (comicsové legendy)
Sedm zbytečných (comicsové legendy)
Pěkně prsatý propadák (Crew 1)
Lobo: Pro hrst dolarů (Crew 2)
Lobo: Rosa na kolejích (Crew 2)
Lobo: Gauneři (Crew 3)
Lobo: Sedm jatečních (Crew 4)
Lobo: Spoutaný (Crew 7)

D: Lobo, musím říct, že jste na mě udělal velký dojem. To jak mi pořád před nosem máváte tím hákem, vskutku k popukání. Víte, já myslím že vy by jste se na tohle místo hodil, máte jisté charisma, které je k této práci potřeba. Takže je mi potěšením vám říct, že nám vyhovujete a můžete nastoupit hned zítra v 6:00. Potřebné papíry vyřídíme zítra.
L: Tak jo chlape, zítra se teda budu moct stýkat? Doufám, že tak se dvěma až třema, naráz ...har har. Budu muset dát dnes malýmu Lobíkovi oddech, ať je zítra připravenej.

D: Ehmm, nejsem si tak docela jist, že si rozumíme. Je vám jasné, že jde o práci?
L: Kristova fulgentní játra, práce??!! Tak hele šéfe, vo tom tady nebyla ani řeč!! Jasně se tady mluvilo o styku...

D: No víte, my s lidmi mluvíme a pak řešíme jejich problémy....
L: Tak na lidi já faxeru, to je nějaká levota ty PARCHANTE!!! Tohle na Velkýho šéfa zkoušet nebudeš!!!! Hele a víš co, já tě s někým seznámím... páprdo, tohle Mr. Hooky a on se teď podívá, co v tobě je!!!

D: Co.....co to děláte, běžte ode mě..... dejte pryč ten hák!!! ARRRRGHHHHH.......

Drakeus (30.04.2003)
lobodlak [22:35:07 25.07.2003]
Lobo rulezzzzz

fuckenbrau [07:10:24 16.05.2003]
Drakeus -> Já ti věřím a na Lobo: Back si samozřejmě počkám a uvidíme ... :) Zatím je pro mě jedničkou Chained.

Drakeus [18:56:31 12.05.2003]
Fuckenbrau: jo na Lobo jde do Hollywoodu jsem taky zapoměl. Jeste jednou sorry vsem :-) Jinak, nevim kolik pribehu Loba jsi mel moznost precist , ale ty co vysly v Crwich jsou opravdu trochu slabsi kusy. Vsechy tyhle pribehy jsou z Lobovy rady, a ta byla, podle me, dost na jedno brdo. Navic mam takovej dojem, ze tebou zminěny Lobo:Chained (dobrej narez) vysel mimo jeho radu. Pockej si na Lobo´s Back a zjistis jakej je to rozdil oproti vecem z Crwe. A nebo v Crwi2 je Lobocop (taky mimo radu). Myslim ze na techdle specialkach, co nemaj s vlastni Lobovou radou co docineni, si dali autori zalezet vic. Ovsem samozrejme zalezi na vlastnim vkusu, ze jo.....:-)

fuckenbrau [11:33:49 12.05.2003]
Jo a přepsal sem se. Má tam bej Lobo jde do Holywoodu a ne Lono.. :)

fuckenbrau [11:33:02 12.05.2003]
A Rosa na kolejích byla Rosa na golejích. Vedeto někam vůbec? Ještě jsi zapoměl na Lono jde do Holywoodu ale to je jen detajl. Já jen žes napsal že ty co vyšli v Crwi nebyly moc dobrý. Znám plno lidí kteří považují za Loba No.1 Pěkně prsatý propadák. A já mám ouplně nejradši Lobo: Chained (spoután). Fakt sy nemyslím že by to byly slaboty. Jo, recenze se mi líbila, ale zas na druhou stranu už je to asi pátá, co o Lobovi čtu, takže as idíky tomu sem nebyl zmatenej ...

ZSS [11:51:59 05.05.2003]
BTW "Hrst dolarů" byla myslím "Grst dolarů"

Drakeus [19:22:24 04.05.2003]
ZSS: nojooo, clovece mas pravdu, takze oprava LOBO: Vodní svět = LOBO: Kostěj Nesmrtelný. Nevim jak se to mohlo stat, jsem asi kapku zmateny :-) sorry

ZSS [13:19:30 04.05.2003]
To se menovalo Kostěj, ne?

Drakeus [19:09:12 02.05.2003]
jo, Sammy do masa udelanej snek, ten je hodne dobrej a docela se mi libil i ten duch. Vetsi zabava nez celej Lobo :-)))

Zack [16:33:35 02.05.2003]
v modry vysel ten s tema masozravejma hlemyzdema... vcelku nuda, az teda na strip s "do masa udelanym snekem" :))))

SimoNtpf [15:14:46 02.05.2003]
Asi mi něco uniklo ... co je Lobo: Vodní svět (modrá CREW)? Nevím že by něco takového vyšlo.

SimoNtpf [15:12:48 02.05.2003]
willis: Sedm zbytečných vyšlo komplet. První část v jednom sešitu a druhá+třetí ve druhém sešitu.

Drakeus [16:21:48 30.04.2003]
karel: to se ti na prvni pohled jen zda :-) ve skutecnosti je tam receno vse dulezite o Lobovi ver tomu... a co se tyka Lobocopa je zminen, ale bohuzel ne v cesky vydanych vecech, to se omlouvam, ale ja novou CREW jeste necet a navic jsem prosil sefa aby to tam pripadne dopsal (sorry Zacku). A jeste jednu vec Karle, zkus si napsat recenzi na dve stejny veci, tak aby se to neopakovalo.... neni to nic jednoduchyho. Lobuv profil jsem totiz psal i na www.comics.cz a Zack ho nechtel pouzit. Howgh ugh :-) Ale jinak se nic nedeje :-))

karel [15:29:06 30.04.2003]
Drakeus: Předem bych se chtěl omluvit tvojí snaze ale osobně bych řek že něco tak nečitelného jsem ještě nečetl. Trochu se v textu ztraci faktičnost informací a z vydanýcch kousků se ti zcela ztratil nejčerstvější Lobocop.

ogre [11:54:05 30.04.2003]
Willis: Sedm zbytecnych vyslo v 2 zositoch: 1. diel a 2.+3. spolu v dalsom zosite

willis [11:44:55 30.04.2003]
Lobo česky: Těch Sedm zbytečných jako komiksové legendy bylo vydaných komplet, nebo vyšel jak si myslím já jenom první sešit?

ogre [08:43:41 30.04.2003]
Hezkyyyyyyyyyy :-)

1997 - 2005 © comX.cz