Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Co dělali v dubnu polští vydavatelé
PŘIHLÁŠENÝ: -----
V oblasti frankofonního comicsu je druhým nejstabilnějším vydavatelem Motopol, alias Twój Komiks, jehož produktivita ale poslední měsíce není příliš vysoká a navíc se často neshoduje s dřívějšími edičními plány. V dubnu jsme se od něj dočkali pokračování tří sérií, a to třetího alba kriminálního thrilleru Modrá ještěrka (Roels), čtvrtého alba rovněž kriminálného thrilleru V kruhu podezření (Kraehn) a druhého alba humoristické série Joe Bar Team (Deteindre).

Pomalu ale jistě od comicsu odstupující vydavatelství Amber vydalo první díl minisérie Temnota (Ostrander/Duursema) ze světa Star Wars, jako obvykle za nehorázně přemrštěnou cenu. S jediným albem, Učeň Ducobu 3(Zidrou/Godi), se přihlásilo o pozornost vydavatelství Podsiedlik-Raniowski i S-ka, a jak tvrdí agentura JPP, jedná se zřejmě o jejich comicsový počin poslední.

Zbývají už jenom vydavatelé mangy. J.P.Fantastika úspěšně spěje k zakončení několika sáhodlouhých sérií, čemuž v dubnu napomohla vydáním Akiry 17 (Otomo, celkem 19 dílů), Dragonballa 38 a 39 (Toriyama, celkem 42 dílů) a X 17 (CLAMP, plánováno cca 22 dílu, ale i v originálu jich zatím existuje teprve 18). Waneko ve svém poklidném tempu pokračuje v sérii drsných a krvavých kriminálek pod názvem Zápisky detektiva Kindaichiho (Kanari/Sato), konkrétně dílem čtvrtým, no a na základě ohlasů v časopise Mangamix rovněž rozjíždí vydávání nové série Mars (Fuyumi).
Turlogh (02.05.2003)
Turlogh [15:34:10 06.05.2003]
azteck: Tak tak, ba jo. To za nasich mladych casu... :-)))

azteck [18:43:32 05.05.2003]
Turlogh:Bloodline jsem četl už dávno,takže jsem to teď hodnotil jenom podle kresby,která se mi líbila.Scénař je,ale opravdu dost zmatený (hlavně první díl) a nepřehledný.K dalším titulům jsem se ještě nedostal.Já to většinou vybíram podle toho,zda mě zaujme kresba nebo známe jméno autora (Largo Winch mám zatím jenom trojku). No a k té produktivitě.Nejhorší je,že už i naši vydavatelé nasadili zrychlené tempo.Člověk už pomalu nemá možnost nadávat ani doma.Pořád aby se radoval,chrochtal blahem.Prostě hrůza.Kde je ta blba nálada,kde jsou nekončící deprese?? :-)))

Turlogh [08:55:57 05.05.2003]
azteck: Ale jinak, s tou produktivitou mas pravdu. Je to ode mne sice hnusne a zpatecnicke, ale obcas si preju, aby se vsichni uklidnili, stahli produkci tak na polovinu, a ja to mohl zase vsechno v pohode kupovat (a jeste si u toho nadavat, ze toho malo vychazi ;-))).

Turlogh [08:53:39 05.05.2003]
Hmm... Bloodline me zrovna neoslovil. Pokud bych mel jmenovat neco, co od Motopolu stoji za to, byl by to jednoznacne Rork, pak Largo Winch, Vladci chmele, no a mozna jeste Joe Bar Team.

azteck [22:26:19 02.05.2003]
Ještě štěstí,že ti ostatní vydavatelé nejsou tak plodní jako Egmont.Co by si chudáci poláci,někteří češí......no a nějaký ten slovák počali :-).Už tak to není někdy k zvládnutí.Od Motopolu mám akorát dva zatím vyšlé díly serie Bloodline.U tohoto titulu mě především zaujala kresba,která v sobě nezapře styl mangy.Prostě nádhera.Scénář se tomu bohužel (nebo naštěstí?) musel přispůsobit,takže příběh zrovna kupředu nechvátá.Ale jinak fakt dobry.

1997 - 2005 © comX.cz