Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Batman & Dracula – Red Rain
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Postava Batmana je ikona, to je prostě fakt. Je to ikona stejně jako Superman, SpiderMan a X-meni. Tihle všichni mají hodně společného, především to, že jsou tu hezky dlouho. Určitě je hodně složité vymýšlet pro tyhle postavy příběhy, které by byly nové, neotřelé, originální. Mám proto vždycky radost, když se něco takového povede. No a ono se povedlo, je to sice už kapánek dávno (někdy koncem minulého století), ale jde o hodně povedenou věc. Takže si natáhněte slechy, oblečte černý plášť a zavěste se hlavou dolů, protože bude řeč o Batmanovi, jako ho ještě neznáte...

V temném Gothamu je zase veselo. Řádí tady vrah, to samo o sobě není nic zajímavého, jenže tenhle má na svědomí už 19 mrtvých. Všechny oběti, většinou bezdomovci nebo prostitutky, zemřely v důsledku ztráty krve z roztrženého hrdla. Batman má neklidné spaní, není to kvůli tomu vrahovi, ale kvůli snům ve kterých se mu zjevuje přízračná a velmi krásná žena a promlouvá k němu. Vše je jako skutečnost, nebo je to jen sen? Jakkoliv jsou sny znepokojující, realita nocí je horší. Zmatek, děs, beznaděj a strach opanovaly Gotham.

Dnešní noc měl temný mstitel štěstí, vystopoval a vyrušil vraha. Jistě očekával cokoliv, jen ne to, že tím vrahem bude žena. Vypadá to, že tady nebude něco v pořádku. Šílený pohled v jejích očích a krev oběti, kanoucí jí z rozšklebených úst mu dal za pravdu. Batman byl nemile překvapen, když proti němu vyrazila. Byla rychlá, zuřivá a silná, sakra silná. Byla silnější a nebezpečnější než kdokoliv, s kým kdy Batman změřil síly. Není proto divu, že mu tahle ženská uštědří pořádnou nakládačku a zmizí. Batman se vrací k mrtvole a zjišťuje, že krk oběti není rozerván, ale zato ho zdobí dva vpichy.

Unavený a vyčerpaný Batman se vrací do svého sídla. Zjišťuje že denní světlo mu začíná vadit a navíc po nářezu od té ženské ho bolí záda. Přemýšlí taky o poslední oběti, je to jen náhoda, nebo jde o oběť vampýra??? Začíná pátrat po informacích o těchto nočních tvorech. Existují?? Musí být nutně zlí??? A z nebe začíná padat rudý déšť.

Další pátrání zavede Batmana na Gothamský hřbitov pro chudé. Tady zjišťuje, že některé z hrobů jsou otevřené. Pod hřbitovem objevuje jeskyni a v ní se povalují tlející mrtvá těla. Zetlelé mrtvoly ožívají a z následného danse macabre ho vysvobozuje tajemný přízrak ženy a jejích spolubojovníků. Jde o ženu z jeho snů, jmenuje se Tanya a je vampýr. Ačkoliv byla nakažena samotným Drákulou, našla v sobě dostatek síly a by se vzepřela odvěké touze vampýrů po krvi. Vyrobila si sérum, které tlumí chuť na krev a rozdávala jej všem vampýrům, kteří se rozhodli sdílet stejný osud jako ona. Když jich bylo dostatečné množství, rozhodli se, že sprovodí ze světa toho, jenž byl za jejich osud zodpovědný, Drákulu. Jenže pán vampýrů Drákula je silnější než předpokládali. Tanya se proto rozhodla, navštěvovat ve snech vyvoleného smrtelníka, aby mu předala veškeré své vědomosti a nadání potřebné pro Drákulovo zabití. Volba padla na Batmana. Bohužel jeho první setkání s Drákulou pro něj nedopadne dobře, zachrání ho kříž nakreslený vlastní krví na zeď jeskyně.

Batman informuje o celé situaci komisaře Gordona, ale na něj je to moc. Vampýři v Gothamu??? To mu hlava nebere, ale po názorné ukázce Tanyiny nesmrtelnosti uvěří a pochopí, s čím má co do činění. Únava a celková slabost, způsobená ztrátou krve se podepsala na Batmanovi. Nečekaně omdlí a během následné transfůze dostane krev od Tanyi. Touto transfůzí se z Bruce Wayna, tedy Batmana, stává vampýr. Jako každý vampýr získává obrovskou sílu, ale on navíc i pár netopýřích křídel. Když pak zjistí, že byl komisař Gordon unesen, shromáždí spolu s Tanyou všechny spolubojovníky a lov na Drákulu začne.

Krev prýští na všechny strany, na konci dubových kolíků se svíjí umírající vampýři a podzemní jeskyní se rozléhají výkřiky raněných. Pak náhle vše jakoby uniká, v příští sekundě je celá jeskyně rozmetána devastujícím výbuchem, při kterém je zničeno i sídlo Bruce Wayna. To je ovšem malá cena, za smrt všech zbývajících vampýrů. Ti byli totiž vystaveni spalujícím slunečním paprskům a jejich nesmrtelná těla se mění v prach. Umírají všichni, i Tanya. Nebýt to součástí plánu, zemřel by i Batman, jenže pro toho byla připravena železná rakev. Vypadá to, že plán vyšel .....ano, ale až na jeden malý nedostatek. Drákula unikl. Pro Batmana je čas skoncovat i s touto noční můrou. Během vzájemného souboje s megasilným Drákulou je Batman kousnut do krku, ale ani to však nic nemění na skutečnosti, že Drákula končí nabodnut na kůlu elektrického vedení. A Bruce Wayne??? Ten zemřel ..., ale Batman, ten žije dál. Vampýři jsou skuteční, ale všichni nejsou zlí a z nebe padá rudý déšť.

Scénář : Doug Moench
Kresba : Kelley Jones, Malcolm Jones III (inker), Les Dorscheid (colorist)
Vydalo DC Comics v edici Elseworlds roku 1991
Drakeus (20.05.2003)
Drakeus [19:09:44 28.05.2003]
Zack: víš co, nejlepší bude to skončit. Nemám na to už náladu. Pokud jsem se tě nějak dotknul, tak se omlouvám. ZA VŠECHNO SI MŮŽU SÁM. Veškeré poznámky na tvou osobu byly velmi nevhodné. Souhlas? Finito. ad Preacher: Pokud je to tvůj šálek čaje, ať je. Mě přijde neskutečně nudnej a kurevsky ukecanej (samozřejmě až na vyjímky 1. book sqelej, 5.dobrej ale třeba Alamo hm, nic moc) Hitman mi přijde daleko zábavnější.

Zack [11:07:58 28.05.2003]
Drakeus: Preacher sracka????? Clovece, asi je mozna cas prestat s drogama...

A nevsim sem si, ze by nekomu rozdeleni vadilo... jen jim vadilo, ze nepises recenzi, jen prevypravis pribeh... a pak nasledovalo "za to muze Zack ze to rozdelil" ... vzhledem k tomu, ze nerozdeleny to znamena jen 3x vic prevypravenych pribehu, tam mi tve poznamky prijdou velmi nevhodne...

Drakeus [19:38:58 27.05.2003]
Zack: jakýpak podrážděný reakce?? Jestli jsem se nějak dotknul Fuckenbraua, tak to rozhodně nebyl úmysl (a doufám že to tak pochopil). Co se týká navážení do tebe, toho si nejsem vědom už vůbec. Nikoho neobviňuju, za tím co jsem napsal si stojím. Pokud se ti něco nelíbí, stačí poslat mail, že se to nedá číst a že to případně rozdělíš na části. Mě je to shuma fuck, rozházej si to jak je ctěná libost. Tvůj net, tvý pravidla ...jenom kdybys informoval! Jak vidíš jsou lidi kterým to vadí, a jsou lidi kterým to nevadí. To je věc názoru... Pokud jde o ty booky za pěkný hovno stály např. Preacher, Darkness, Spawn, a docela mě zamrzela i investice do Swamp Thing od A. Moora. Kdybych si o těchdle věcech přečetl víc, s největší pravděpodobností bych do nich nešel. Fuckenbrau --> :-) Crew? Co to je? :-))

fuckenbrau [11:48:20 27.05.2003]
Drakeus: Hele, dobrá recenze by měla člověka nejen informovat, ale i pobavit. Jestli znáš český comicsoví magazín Crew, tak se zkus podívat do nějakých starších čísel. Tam psaly recneze pánové Pavlovský a Kopřiva a byly to fakt recenze extra třídy!

fuckenbrau [11:45:50 27.05.2003]
Hele, kluci se zas kůli mě nehádejte, to se mjako nechtěl. Drakeus: jestli si 3 recenze napsal tam, že si převyprávěl tři příběhy, tak se fakt nedivím že to Zack rozhodil.

Zack [09:45:56 27.05.2003]
Drakeus: nemas zac, kdybys odpovednost za svuj clanek bral jako autor a nehazel to na me, nic bych nerikal. Proc to zverejnuju? Protoze nic jinyho nemam a davat vam neco prepsat jsem uz davno vzdal. Stejne jako do galerie davam vsechno, tak do recenzi taky (takrka). Je to na vas, s cim lezete pred lidi...

Takze jak pises je tvoje vec, ale podrazdeny reakce na ctenare jsou vic nez nevhodne a hlavne NAVAZET SE DO SEFREDAKTORA se nepripousti.

Vim jak pises, uz jsem i nekolik pripominek mel, jestli si dobre pamatujes, nedky mas den, nekdy ne... ale neda se otisknout 3 prevypraveny booky. Proto je to rozdeleny... jak vidis, jsou lidi, kterym to vadi. Rozhodne by takhle recenze vypadat nemela...

O kterem booku jsi se docet ze je cool a skvely a pak to byla picovina???

Drakeus [19:23:48 26.05.2003]
Zack: Nedá se to pořádně číst ani na 3 díly, natož dohromady. Tak to ti teda dík, dovedeš člověka potěšit. Napadá mě jen jedno, proč to teda zveřejňuješ? Proč píšu tak, jak píšu, jsem vysvětlil o pár řádků výš a dělám to tak po celou dobu co píšu pro comx. Vždycky, když jsem hledal nějaký info o booku, našel jsem jen hromadu žvástů o tom jak je to cool, nebo bomba. Po zakoupení booku jsem pak zjistil, že šlo jen o nehoráznou p******u. Pokud ti to vadí, stačí říct (nebo spíš napsat) a já s tím skončím.

Zack [17:40:28 26.05.2003]
Drakeus: rozdeleno to bylo zkratka proto, ze se to neda poradne cist na 3 dily, natoz dohromady, protoze odvypraveny jeden dil se jeste da pobrat, ale odvypraveny 3 dily uz jsou moc i na mne...

Drakeus [10:38:34 25.05.2003]
Fuckenbrau: Jo tenhle příběh patří do Elseworldu. A pokud ho porovnám s tebou zmíněným Lobo/Batman, tak Red Rain je asi tak 2x tlustší než ten Lobo. Red Rain je 1. díl z trilogie (další díly jsou Crimson Mist a Bloodstorm). Původně byla recenze psaná na tyhle 3 dily DOHROMADY. Byl přiblížen děj, samozřejmě něco o autorech a nějaká ta "vata" kolem. Udělal jsem to tak proto, že tyhle 3 díly na sebe tak nějak navazují (přitom ale mají svůj konec). Nevím proč to Zack rozdělil do tří samostatných recenzí, asi má málo příspěvků :-)) BTW já proti tobě taky nic nemám, a je v poho, že aspoň někdo reaguje, když nic jinýho mívám nejvíc komentářů pod recenzema :-))))))

fuckenbrau [19:48:08 24.05.2003]
Tak já se teda ještě ozvu a zapojím do diskuse, jestli teda můžu. No, každej máme svůj názor a já radši fakt znám nějakou zápletku a ne všechny dějové smyčky. Jestli si popsal jen zhruba děj, tak si nedokážu představit kolik tam toho v tom booku ještě je. To je Elseworlds? Čet sem z tý edice Lobo versus Batman a mělo to asi jen 50 stránek. Jo a jak mám tomu teda rozumět? Recenze je rozdělená na tři díly nebo co? V tom případě by mě zajímalo o čem píšeš v těch dalších dvou. A nebylo by lepší to příště někam napsat, třeba pokračování příště a tak? Hele Drakeusy, ja proti tobě fakt nic nemám, třeba profil Loba byl skvěle napsanej, ale převyprávění celého příběhu se mi nezdá šťastné. Sorry.

Drakeus [10:35:04 22.05.2003]
Mons: to "Napsal to ten a ten, nakreslil jinej a je to SUPER MEGA COOL, to musíte mít!" je tam taky, jen si na to budeš muset chvili počkat :-)))) Jinak dik, a věř že tak hodlám pokračovat i nadále...:-) AD Sin City: Miller není zas až tak dobrej kreslíř, myslím že měl jen geniální nápad, nevím proč teda vydávat knihu kreseb, to má smysl jen u Panů Kreslířů (malířů). Ale co, myslím že bylo dost kydání hnoje....a tohle je recenze o Batmanovi, sakra!!! :-)))

Mons [00:44:54 22.05.2003]
Drakeus: Mě ta recenze vyloženě sedla. Přesně jak píšeš, radši vim přesně do čeho jdu, než si přečíst jenom "Napsal to ten a ten, nakreslil jinej a je to SUPER MEGA COOL, to musíte mít!" Jen tak dál :-) P.S. - Snahu o vydání Art of Sin City jsem taky trochu nepochopi.

VXP [14:48:11 21.05.2003]
Drakeus ... podle me to art of sin city nevyjde :) blaznu je v teto zemi dost, ale ne 500 kteri jsou ochotni dat 1,3K za tenhle artbook

Drakeus [13:43:47 21.05.2003]
VXP: nezbývá mi než s tebou souhlasit. Proč vydávat booky který za něco stojí, když se můžou vydávat podivnosti typu Art of Sin City. Už tomu prostě nerozumím...

VXP [12:53:47 21.05.2003]
ops :) tak bych byl radsi a byl by lepsi... kdyz u toho psani dela clovek spoustu jinejch veci, tak to pak cely doplete :)))))

VXP [12:52:26 21.05.2003]
Drakeus ... nic si z neho nedelej :))) IMHO skvela recenze a kdyby tenhle book vysel u nas, tak bych byl byl lepsi nez naky Art of Sin City za cenu o 1/4 vyssi nez na Amazonu :)

Drakeus [17:21:38 20.05.2003]
Fuckenbrau ---> No ja žasnu! Existuje taky člověk, kterej neví jak tohle dopadne? Tenhle příběh je tak profláklej, takže nic nepokazím, když ho tady rozeberu. Navíc to má celý pokračování (a dokonce 2) a v původni recenzi byli všechny 3 dily a na konci bylo něco řečeno i ke scenáři, kresbě, atmosféře. Pokud si hodláš stěžovat, pláčeš na nesprávným hrobě, recenzi rozdělil Nejvyžší. Osobně si myslím, že je lepší převyprávět zhruba (a věř mi, že tohle zhruba je) příběh, protože booky nejsou zrovna levná záležitost a když se rozhodnu za něco svý těžce vydřený prachy dát, chci o tom vědět co se dá. Pokud se ti to nelíbí, proč nenapíšeš něco sám, abych se poučil. Zjistil bys možná, že ve valné většině bys příběh shrnul do několika řádků. To by ti vyhovovalo??? Navíc, mě se může něco líbit a můžu na to lákat jak zběsilej a jinýmu se to vůbec nelíbí (viz Lobo). Pokud k tomu chceš něco říct, nestyď se a klidně mi pošli mail. Nebo to můžem pořešit tady :-)))

fuckenbrau [14:20:08 20.05.2003]
No já žasnu! Myslel jsem, že účelem recenze není převyprávět celej příběh. Ale jen zhruba napsat o če mto je navnadit. A rozepsat se vo atmosféře, scénáři, kresbě .... teď už to fakt číst nemusím, když vím vočem to celý je. Recenzente, díky!

1997 - 2005 © comX.cz