Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Vertigo X Preview
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Vertigo se letos "dožívá" deseti let své existence a nehodlá to připomenout pouhým přidáním písmene X k logu u svých sešitů. Vertigo hodlá ty, na kterých si vybudovalo svoje jméno, znovu poslat do akce a ukázat světu, že to s ním nejde na levačku, jak šeptají zlé jazyky. A aby nenechali redaktoři z Vertiga nikoho na pochybách, vydali 48-stránkový sešit plný upoutávek na přicházející projekty spolu s rozhovory s jejich autory. Z nich se člověk sice sem tam dozví něco zajímavého, ale sem tam jsou dost plytké. Napadlo by vás ptát se Granta Morrisona na nejoblíbenější sport? Na druhou stranu alespoň vím, že Dave McKean dělá nějaký zrůdičky pro filmy s Harry Potterem a že má rád curry a zmrzlinu, ehm. Myslím, že bude lepší podívat se na samotné komiksy, co nás čeká a v některých případech už minulo.

Asi nejambicióznějším letošním projektem jsou sandmanovské povídky Endless Nights od Neila Gaimana, se kterým spolupracují největší kreslířské ikony komiksového nebe. Dvě stránky z příběhu Touhy (Milo Manara – kdo jiný než on?) vypadají naprosto úžasně stejně jako dvě stránky se samotným Sandmanem od Miguelanxa Prada. K tomu ještě jedna nádherná stránka od Billa Sienkiewicze se postará o to, abyste začali nekontrolovatelně slintat.

Dalším v pořadí je projekt Davea Gibbonse The Originals. V krátkém komentáři autor nejdříve vzpomíná na časy, kdy byl součástí tzv. Mods, popisuje co to znamenalo být Mod, a že takový je i jeho nový komiks. Kombinace textu a obrazu, uzavřený příběh, žádné barvy, hustota a koncentrovanost – to vše dohromady vypadá opravdu zajímavě.

Orbiter Warrena Ellise už vyšel, takže stručně: celý příběh se motá kolem toho, co se stane, když deset let zmizelý raketoplán spadne najednou zpátky na Zem.

O Death od Jill Thompson jsme už také psali, takže snad jen, že ukázky vypadají úžasně roztomile a celé to bude mít formát 18,5 x 12 cm.

Co zní rozhodně zajímavě, je opětovná spolupráce Gartha Ennise a Steva Dillona pro Vertigo. Mělo by se jednat o velkou, příběhově uzavřenou knihu. City Lights, jak se projekt jmenuje, budou o čtyřech kamarádech a čtyřech městech, kde žijí a navštěvují se. Celé to bude samozřejmě vystavené na dialozích (ty Ennis umí) a vyvedené pouze v černobílém provedení.

Zbylé komiksy nemá cenu již rozpitvávat, protože:
1. Jsou od autorů, které tu zná málokdo.
2. Nezaujaly mě (hlavní důvod).

Závěr: každopádně je na co se těšit.
M@P (23.05.2003)
Drakeus [10:48:22 25.05.2003]
M@P: je to jasný, kdo si to chce najít, ten si to najde, že. Dík za ten link :-)) Akční drsárny a horrory to je moje :-)

M@P [13:01:13 24.05.2003]
Dale jsou v sesitu tyto ukazky:
BEWARE THE CREEPER; Written by Jason Hall; art and cover by Cliff Chiang. Get ready for a unique VERTIGO twist on one of DC's strangest characters. In this new 5-issue miniseries by Jason Hall (Pistolwhip) and Cliff Chiang (BATMAN: THE GOLDEN STREETS OF GOTHAM), a bizarre, colorful creature of the night stalks the streets of 1920s Paris: The Creeper. The enigmatic hero has her sights set on the upper class, but what are the true motivations behind The Creeper's actions?. Kresba vypada dobre a mekde na strankach Vertiga jsou i ukazky.
Pak je tu upirska serie Blood + Water od Winicka a Cokera.
Barnum - pribeh slavneho cirkusaka.
Lovecraft - hororovy prepis biografie Lovecrafta v solidni evropske kresbe.
Losers (Diggle/Lock) - nejaka akcni drsnarna v lehce Mignolovske kresbe.

To sice porad neni vsechno, ale fakt se mi to nechce rozepisovat, zvlast kdyz u spousty serii nejsou zadny informace o cem to je.

Jo a obrazky k clanku jsou z Endless Nights od Manary a Prada.


M@P [11:46:20 23.05.2003]
Neco malo je tady: http://www.dccomics.com/features/vertigox/index.html. Zbytek sem jeste pripisu. V textu chybi 3. Jsem linej.

Drakeus [10:29:20 23.05.2003]
M@P: je sice hezký že tě ostatní věci nezaujaly, nebo jsou od autorů které tu zná málokdo, nicméně mě by stejně zajímaly :-) nemůžeš sem hodit nějakej odkaz na tu stránku s těma informacema??? Jestli teda existuje. Jestli to nejde sem, nemohl bys mi to mailnout ?? :-))

1997 - 2005 © comX.cz