Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Co dělali polští vydavatelé v květnu
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Původně na smrt odsouzené vydavatelství Podsiedlik, Raniowski i S-ka, se nakonec vzchopilo ještě k poslednímu (?) záchvěvu aktivity a vrhlo na trh další, vesměs třetí, díly svých rozjetých sérií. Konkrétně se jednalo o: Aria 3 (Weylander), Blueberry 5 (Charlier/Giraud), Charly 3 (Lapiére/Seron), Cubitus 3 (Dupa), Leonard 3 (Groot/Turk), Nab 3 (Herle/Widenlocher) a Příhody Blakea a Mortimera 5 (Jacobs).

Amber, vůči jehož finanční politice (nesmyslně drahé, málo kvalitní comicsy) se již dokonce zvedla velká vlna veřejných protestů a internetových petic, nás oblažil třemi počiny: další knihou stripů úředníka Dilberta (Adams), třetím pokračováním série Kran (Herenguel) a rovněž třetím albem série Lex (Froideval/Collignon).

Ne příliš produktivní, zato ale stabilní Motopol, přispěl tentokrát jenom druhým albem série Hlavy orlů (Pellerin/Kraehn). Vydavatelé, kteří si k comicsu jenom sem tam odskočí, se tentokrát věnovali výhradně Polákům: Muza vydala druhou knihou souborného vydání série Expedice (Górny, Mostowicz/Polch), Westa-Druk to zkusil s Gwidonem (Kielbus) a Prószyński i S-ka s třetí knihou příhod Tytuse, Romka a A’tomka (Chmielewski). Rovněž Mandragora se tentokrát zaměřila na podporu domácí tvorby – dvojici Wojda/Ostrowski vydala album Neobyčejní a další dvojce Szylak/Michalski album Obyvatel s neodbytnou potřebou.

Po jistých technických problémech a drobných zdrženích dodalo J.P.Fantastica svoji obvyklou dávku mangy: Dr. Slump 21 (Toriyama), Dragon Ball 41 a 42 (Toriyama – poslední dva booky série!), Fushigi Yuugi 16 (Watase) a Oh! My Goddess 20 (Fujishima). Waneko přišlo s devátou knihou velmi ceněné série teoretických knih Jak se kreslí manga, tentokrát věnované bitevním scénám a s druhým dílem série Mars (Fuyumi). Velkou neznámou a černým Petrem v rukávu je prozatím vydavatelství Kasen Comics, které vydalo silně do mangy stylizované dílo polské autorky Anny Janowské s názvem Vampire Delight.

A opět vás budu jenom nudit seznamem už známých sérií vydaných vydavatelstvím Egmont-Polska…

Alpha 5: Sankce (Mythic/Jigounov)
Kajko a Kokoš: Škola létání (Christa)
Preacher 4: Lovci (Ennis/Dillon)
Lorna 2: Leviatan (Azpiri)
Sin City: Velká tučná zabijačka (Miller)
Muréna 3: Nejlepší z matek (Dufaux/Delaby)
Askelské ohně 2: Návrat na Patronat (Arleston/Mourier)
Píseň strig 2: Pasti (Corbeyran/Guérineau)
Škorpión 2: Papežovo tajemství (Desberg/Marini)
Tellos 1 + 2: (Wieringo, Dezago/Wieringo) – jediná novinka, comics zaměřený spíš na mladší čtenáře, původem a vzhledem ze stáje Image
Thorgal 13: Mezi zemí a světlem (Van Hamme/Rosiński)
Tymek a Mistr 2: Souboj mágů (Skarźycki/Leśniak)
Universal War One 2: Zakázané ovoce (Bajram)
Věčná volnost 2: Exodus (Haldeman/Marvano)
Turlogh (04.06.2003)
azteck [00:14:41 05.06.2003]
Kdybych měl zhodnotit letošní nabídku na polském trhu,tak ta květnová je zatím asi největší.Aspoň po pohledu do peněženky. Egmont se tentokrát dost rozjel,ale pro mě je pro tento měsíc číslem jedna druhý díl souborného vydání Expedice.Je to taková nostalgicka vzpomínka na ten jeden jediný u nás vydaný díl.Vždycky jsem chtěl vědět, jak to dopadne.Teď už to vím a můžu v klidu spát :-).A co se týče novinek od Egmontu,tak lze asi bez problému doporučit Thorgala.Preacher- tentokrát je dost pervérzní.Možná až moc,na můj zkažený vkus.Muréna-celkem ujde,kdo má předešlé díly,tak ví o co jde a kdo né,tak má smůlu.Universal War One-konečně nějaká "reálná"sci-fi serie.Celkově se mi dost líbí.Věčná volnost-z prvního dílu jsem byl na rozpacích,ale druhý je už přece jenom přehlednější a vnáší do příběhu jasno.

1997 - 2005 © comX.cz