Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Mandragora 2003
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Zajímavé zvěsti se šíří z polského vydavatelství Mandragora, proslulého vysokou úrovní svých comicbooků. Protože všechno z toho, co si zde přečtete, je zatím v rovině plánů a příprav, berte tyto informace s rezervou, avšak šance na jejich naplnění jsou vysoké.

Nejdřív něco o sériích, které už začaly vycházet. Už v lednu bychom se měli dočkat dalšího booku série 100 nábojů (Azzarello/Risso), který bude obsahovat sešity 15-19. V únoru by nás pak měl oblažit druhý book Hitmana (Ennis/McCrea) s názvem 10000 kulek. V průběhu ledna až dubna by také měly vyjít zbylé čtyři sešity minisérie Wolverine: Origin (Jurgens/Kubert). Za jistou formu pokračování možno považovat i book Poutník: Zahrada Edenu (Ennis/Ezquerra) plánovaný na březen, což je čtyřdílná minisérie navazující na minisérii Pouhý poutník (Just a Pilgrim) od stejné dvojice autorů. Stejně tak na březen je plánovaný comics Dalších 48 stran (Piatkowski/Adler) navazující na dnes už téměř kultovní comics 48 stran. (A já osobně doufám, že bude minimálně stejně skvělý. - subjektivní poznámka autora)

Mandragora však chystá i série zbrusu nové. V lednu by měl vystartovat první sešit Punishera (Ennis/Dillon), v únoru ho bude následovat Fury (Ennis/Robertson) a v dubnu Banner (Azzarello/Corben). Od května začne vycházet Wolverine (Tiery/Chen, Fraga), jednak v příbězích Hunted a Bloodsport, pocházejících z jeho vlastní řady (čísla 162-169, pro zajímavost), ale také v crossoveru Wolverine/Hulk (Kieth). Trochu nepříjemnou zprávou je však způsob, jakým hodlá Mandragora tyto série vydávat. Měli by se totiž objevovat v podobě sešitů prodávaných na novinových stáncích, a to buď jako 24-stránkové měsíčníky (Banner, Wolverine) nebo 48-stránkové dvouměsíčníky (Punisher, Fury). Zdá se tedy, že velice vkusným a pečlivě provedeným bookům, které dělala Mandragora doposud, už asi odzvonilo...

V rovině opravdu velice vágních plánů se pak nalézají ještě série Darkness (jenom sešity napsané Ennisem), Inferno: Hellbound (Silvestri, Wohl/Silvestri), Rising Stars (Straczynski/Keu Cha), Sam&Twitch (Bendis/Medina), no a samozřejmě dvě doposud nevydaná alba Giuseppe Bergman (Manara).

Držme Mandragoře palce, ať se jí podaří všechny velkolepé plány naplnit.
Turlogh (13.12.2002)
1997 - 2005 © comX.cz