Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Joker (batmanovské postavy 2. díl)
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Skutečné jméno: určitě nějaké má, ale pro okolí neznámé
Zaměstnání: šílenec a psychopatický zabiják na volné noze
Místo výskytu: Gotham City
Poprvé v: Batman #1

Bio:
O Jokerovi, králi Gothamských zločinců, toho bylo napsáno spousta. Něco jsou jen legendy, něco bohapusté výmysly. Historie toho zloducha je zamlžena hůř než rybníček Brčálník. My si teď na něj ale posvítíme....

Kdysi dávno byl v Gothamu laboratorní technik, který pracoval v místní chemičce. Pro úplnost firma se jmenovala Ace Chemical. Byl to nadšený, dítě očekávající otec a potřeboval vydělat nějaký peníze, aby zabezpečil rodinu. Našel si tedy další práci jako komik, v blíže neurčeném klubu. Nebyl nejhorší, ale nebyl ani žádná extra třída. Po čase zjistil, že tudy cesta k rychlému zbohatnutí nevede a dal se na cestu zcela jinou. Zločin byl, je a bude tím nejvýnosnějším zaměstnáním, a tak se, náš zatím bezejmenný muž, spolčil se dvěma zlodějíčky menšího formátu. Nápad byl jednoduchý, vykrást společnost, která sousedila s chemičkou, ve které náš neznámý pracoval. Navlékl si speciální červenou kuklu a stal se obávanou "Červenou kápí". Červená kápě byla ve skutečnosti výmysl jednoho z geniálních mozků gothamského zločineckého syndikátu. Červenou kápi si navlékali různí zlodějíčci a přiživovali tak slávu "Červené kápě".

Prachy získané z tohohle kšeftu mohli neúspěšného komedianta, jeho manželku Jeannine a jejich nenarozené dítě zabezpečit na hodně dlouho. Jenže osud chtěl jinak, den před akcí byla Jeannie zabita elektrickým proudem a komediant neměl proč v akci pokračovat. Dva zbývající kumpáni ho ale donutili.

Celá akce se vlastně točila kolem toho, že chemička, kde komediant pracoval, nebyl hlídaná a zajišťovala tedy snadný přístup do Královské karetní společnosti, která byla jejich cílem. Komediant končí práci v chemičce a veškeré své úsilí směřuje k téhle akci. Naneštěstí den po jeho odchodu byla najatá stráž a tak akce končí krachem. Oba komplicové jsou zastřeleni strážnými a komediant utíká, aby si zachránil život. Stráže ho mají na mušce, když se na scéně objeví Batman a přikazuje zastavit palbu. Sám pak komedianta pronásleduje po chemičce a málem by ho i dostihl. Komediant však raději než vězení volí skok do vody plné chemického odpadu. Když pak komediant stáhne svou červenou kápi, jediné co najde je chemikáliemi vybělená tvář, zeleně obarvené oči a rubínově červené rty. Tohle bylo moc i na docela příčetného člověka, když ztratil i to poslední - svou tvář - zešílel.

S touto novou vizáží a nově nabytou šíleností, zrodil se nový člověk, který se stane největším a zločincem všech dob. Nový člověk, jehož poslání bylo zasít strach do srdcí všech obyvatel Gothamu, člověk který se stal Batmanovým zlým snem, člověk jež byl od této chvíle znám pouze jako JOKER.
Drakeus (23.12.2002)
inFerno [15:17:02 04.01.2003]
to Zack: nevim, asi vrozená intuice :-)

Zack [22:43:04 28.12.2002]
inFerno: jak si na to prisel? :)

inFerno [21:41:01 28.12.2002]
Kdyby takhle vypadal můj xicht, asi bych taky zešílel :-))))). Jo a zdá se mi to nebo sou všichni Batmanovi nepřátelé ňáký přihřátý?

1997 - 2005 © comX.cz