Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Alfred Pennyworth (batmanovské postavy 3. díl)
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Skutečné jméno: Alfred Pennyworth
Zaměstnání: sluha
Místo výskytu: Gotham, přesněji sídlo Waynů

Bio:
Narozením Angličan, Alfred Pennyworth strávil většinu svého života ve Spojených státech, jako sluha rodiny Waynů v Gotham City. Kdysi měl sice jinou představu o své budoucnosti (chtěl se stát hercem), ale nakonec šel v otcových šlépějích a stal se sluhou. Alfred pracoval pro Dr.Thomase Wayna a jeho manželku Marthu. Po jejich tragické smrti, zůstal Alfred na sídle Wayneů a společně s psychiatričkou Dr.Leslie Thompkinsovou, se starali o osamělého Bruce.

Alfred pokračoval v pečování o sídlo i v dobách, když pan Bruce cestoval po světě a učil se různým technikám boje. Když se pak Bruce Wayne vrátil zpět do Gothamu, nemohl před Alfredem skrývat, že se stal Batmanem. Alfred se prokázal jako oddaný přítel a spojenec, při léčení Batmanových, a později i Robinových, šrámů.

Alfred je dokonalý gentleman gentlemanů a je k ruce jak milionáři Bruce Waynovi, tak i lovci Batmanovi. Dal Bruce Wayneovi volnou ruku při pomstě rodičů, jen ho čas od času trochu usměrňuje, aby snad nesešel na zcestí.

Po Batmanově selhání v souboji s Banem, když si Bruce Wayne nedopřál čas na adekvátní zotavení, rozhodl se Alfred že raději odejde, než aby viděl svého nejdražšího přítele jak se zničí. Jeho odchod byl krátký, neboť se mu po jeho jediné rodině a přátelích, které kdy měl začalo stýskat. Po návratu na sídlo Wayneů zjišťuje Bruce i Alfred, že stejně jako Batman potřebuje Robina, potřebují Batman a Robin Alfreda. Nejen aby jim léčil zranění, ale pro jeho lidskost. Není se čemu divit, být celou noc mezi kriminální verbeží, není žádnej med. Znáte to: když tančíš s Ďáblem, Ďábla nezměníš. On změní tebe.

Během let se Alfred naučil spoustu užitečných věcí, potřebných k asistenci Batmanovi. Naučil Bruce Wayna skrývat svůj hlas, pracovat s počítači a dodal pár úprav a oprav na Batmanových vozidlech. Alfred je školený psychiatr a jeho medicínské schopnosti z něj dělají nepostradatelný článek Batmanova řetězu. Navíc prokázal výjimečný detektivní talent a pomáhá Batmanovi při utajeném vyšetřování.

Aktivně se podílel i na výcviku Robina III (Tim Drake) jako jeho osobní pomocník. Po velkém zemětřesení bylo sídlo Wayneů zničeno, Alfred však zůstal v Gothamu, aby pomáhal všem, kdo to potřebují.
Drakeus (27.12.2002)
aliasss [20:24:24 05.01.2003]
Možná homouš není, ale teplej je určitě :-))) btw i když Batmanovi párkrát zachránil zadek, trochu tam přebývá. To ať už tam radši daj kačera Donalda :-)))

Zack [22:15:19 04.01.2003]
aliasss: asi te zklamu, ale nebyt Robina (nekolikrat), tak Batman hnije v rodinne hrobce. btw Robin homous neni, je na to nekolik svedkyn :)))

aliasss [15:44:44 04.01.2003]
,,Po návratu na sídlo Wayneů zjišťuje Bruce i Alfred, že stejně jako Batman potřebuje Robina, potřebují Batman a Robin Alfreda.´´ - no, nevím, ale podle mě Batman vůbec toho homouše Robina nepotřebuje. Vůbec se k Batmanovi nehodí a akorát mu kazí image! To i Alfred je větší machr než ten vlezlej Robin!!!

mára [10:19:06 29.12.2002]
hmm, ale fakt se mi to libi...

Zack [21:55:06 28.12.2002]
mara: clovece, i kdybys me zabil, tak nevim, nasel sem to nekde jen tak se valet bez popisky... takze fakt netusim... sorrac...

mára [19:35:35 28.12.2002]
muzu se zeptat z jakyho konkretniho komiksu je ta hezka ukazka?

1997 - 2005 © comX.cz