Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Vítězové Will Eisner Award
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Kolikrát si jistě říkáte, po jaké klasice či kvalitním comicsu sáhnout. Na to vám asi nikdo jednoznačně neodpoví. Ale množství získaných cen je jistý ukazatel, kterým se při troše soudnosti dá řídit. Rozhodl jsem se tedy připravit seznam výherců nejprestižnější americké comicsové ceny Eisner Award, kterou každoročně již od roku 1988 dostává (hned v několika kategoriích) to nejlepší, co americký comics ten či onen rok přinese.

Nenechte se zmást faktem, že v některých kategoriích se cena udělovala jen párkrát. Některé kategorie jsou vlastně roztahány do několika různých názvů, protože se ze začátku na něm organizátoři nebyli schopni dohodnout. Seznam jsem se snažil nechatco nejjednodužší, abyste se v něm vůbec vyznali. Tak vzhůru:

NEJLEPŠÍ SAMOSTATNÝ DÍL:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1988 Gumby Summer Fun Special #1 Bub Burden a Art Adams Comico
1989 Kings In Disguise #1 James Vance a Dan Burr Kitchen Sink
NEJLEPŠÍ PŘÍBĚH NEBO SAMOSTATNÝ DÍL:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1991 Concrete Celebrates Earth Day Paul Chadwick, Charles Vess a Jean "Moebius" Giraud Dark Horse
NEJLEPŠÍ SAMOSTATNÝ DÍL NEBO PŘÍBĚH:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1992 Sandman #22-#28 Neil Gaiman ve spolupráci s různými kreslíři DC
NEJLEPŠÍ SAMOSTATNÝ DÍL:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1993 Nexus: The Origin Mike Baron a Steve Rude Dark Horse
1994 Batman Adventures: Mad Love Paul Dini a Bruce Timm DC
1995 Batman Adventures Holiday Special Paul Dini, Bruce Timm, Ronnie Del Carmen a další DC
1996 Kurt Busiek's Astro City #4 Kurt Busiek a Brent Anderson Jukebox Productions/Image
1997 Kurt Busiek's Astro City Vol. 2 #1 Kurt Busiek, Brent Anderson a Will Blyberg Jukebox Productions/Homage
1998 Kurt Busiek's Astro City vol. 2 #10 Kurt Busiek, Brent Anderson a Will Blyberg Jukebox Productions/Homage
1999 Hitman #34 Garth Ennis, John McCrea a Garry Leach DC
2000 Tom Strong #1 Alan Moore, Chris Sprouse a Al Gordon ABC
2001 Promethea #10 Alan Moore, J.H. Williams III a Mick Gray ABC
2002 Eightball #22 Dan Clowes Fantagraphics
NEJLEPŠÍ POVÍDKA:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1993 "Two Cities" (Xenozoic Tales #12) Mark Schultz Kitchen Sink
1994 "The Amazing Colossal Homer" (Simpsons #1)   Bongo
1995 "The Babe Wore Red" (Sin City: The Babe Wore Red and Other Stories) Frank Miller Dark Horse/Legend
1996 "The Eltingville Comic-Book, Science-Fiction, Fantasy, Horror, and Role-Playing Club in Bring Me the Head of Boba Fett" (Instant Piano #3) Evan Dorkin Dark Horse
1997 "Heroes" (Batman: Black & White #4) Archie Goodwin a Gary Gianni DC Comics
1998 "The Eltingville Comic Book, Science-Fiction, Fantasy, Horror and Role-Playing Club In: The Marathon Men" (Dork! #4) Evan Dorkin Slave Labor
1999 "Devil's Advocate" (Grendel: Black, White, and Red #1) Matt Wagner a Tim Sale Dark Horse
2000 "Letitia Lerner, Superman's Baby Sitter" (Elseworlds 80-Page Giant) Elizabeth Glass a Kyle Baker DC
2001 "The Gorilla Suit" (Streetwise) Sergio Aragones TwoMorrows
2002 "The Eltingville Club in 'The Intervention'" (Dork #9) Evan Dorkin Slave Labor
NEJLEPŠÍ PŘÍBĚH NA POKRAČOVÁNÍ:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1993 "From Hell" (Taboo) Alan Moore a Eddie Campbell SpiderBaby Graphix/Tundra
1994 "The Great Cow Race" (Bone) Jeff Smith Cartoon Books
1995 "The Life and Times of Scrooge McDuck" (Uncle Scrooge
#285-296)
Don Rosa Gladstone
1996 Strangers in Paradise #1-8 Terry Moore Abstract Studios
1997 Starman #20-23: "Sand and Stars" James Robinson, Tony Harris, Guy Davis a Wade von Grawbadger DC
1998 Kurt Busiek's Astro City vol. 2 #4-9: "Confession" Kurt Busiek, Brent Anderson a Will Blyberg Jukebox Productions/Homage
1999 Usagi Yojimbo #13-22: "Grasscutter" Stan Sakai Dark Horse
2000 Tom Strong #4-7 Alan Moore, Chris Sprouse, Al Gordon a další ABC
2001 100 Bullets #15-18: "Hang Up on the Hang Low" Brian Azzarello a Eduardo Risso Vertigo/DC
2002 Amazing Spider-Man #30-35: "Coming Home" J. Michael Straczynski, John
Romita Jr. a Scott Hanna
Marvel
NEJLEPŠÍ ČERNOBÍLÁ SÉRIE:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1988 Concrete Paul Chadwick Dark Horse
1989 Concrete Paul Chadwick Dark Horse
1991 Xenozoic Tales Mark Schultz Kitchen Sink
NEJLEPŠÍ NEKONEČNÁ SÉRIE:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1988 Concrete Paul Chadwick Dark Horse
1989 Concrete Paul Chadwick Dark Horse
1991 Sandman Neil Gaiman a různí kreslíři DC
1992 Sandman Neil Gaiman a různí kreslíři DC
1993 Sandman Neil Gaiman a různí kreslíři DC
1994 Bone Jeff Smith Cartoon Books
1995 Bone Jeff Smith Cartoon Books
1996 Acme Novelty Library Chris Ware Fantagraphics
1997 Kurt Busiek's Astro City Kurt Busiek, Brent Anderson a Will Blyberg Jukebox Productions/Homage
1998 Kurt Busiek's Astro City Kurt Busiek, Brent Anderson a Will Blyberg Jukebox Productions/Homage
1999 Preacher Garth Ennis a Steve Dillon DC/Vertigo
2000 Acme Novelty Library Chris Ware Fantagraphics
2001 Top 10 Alan Moore, Gene Ha a Zander Cannon ABC
2002 100 Bullets Brian Azzarello a Eduardo Risso DC/Vertigo
NEJLEPŠÍ UKONČENÁ SÉRIE:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1988 Watchmen Alan Moore a Dave Gibbons DC
1989 Silver Surfer Stan Lee a Jean "Moebius" Giraud Marvel
1991 Give Me Liberty Frank Miller a Dave Gibbons Dark Horse
1992 Concrete: Fragile Creature Paul Chadwick Dark Horse
1993 Grendel: War Child Matt Wagner a Patrick McEown Dark Horse
1994 Marvels Kurt Busiek a Alex Ross Marvel
1995 Sin City: A Dame to Kill For Frank Miller Dark Horse/Legend
1996 Sin City: The Big Fat Kill Frank Miller Dark Horse/Legend
1997 Kingdom Come Mark Waid a Alex Ross DC
1998 Batman: The Long Halloween Jeph Loeb a Tim Sale DC
1999 300 Frank Miller a Lynn Varley Dark Horse
2000 Whiteout: Melt Greg Rucka a Steve Lieber Oni
2001 The Ring of the Nibelung P. Craig Russell a Patrick Mason Dark Horse/Maverick
2002 Hellboy: Conqueror Worm Mike Mignola Dark Horse/Maverick
NEJLEPŠÍ NOVÁ SÉRIE:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1988 Concrete Paul Chadwick Dark Horse
1989 Kings In Disguise James Vance a Dan Burr Kitchen Sink
1995 Too Much Coffee Man Shannon Wheeler Adhesive
1996 Kurt Busiek's Astro City Kurt Busiek a Brent Anderson Jukebox
Productions/Image
1997 Leave It to Chance James Robinson a Paul Smith Homage
1998 Castle Waiting Linda Medley Olio
1999 Inhumans Paul Jenkins a Jae Lee Marvel
2000 Top Ten Alan Moore, Gene Ha a Zander Cannon ABC
2001 Powers Brian Michael Bendis a Michael Avon Oeming Image
2002 Queen & Country Greg Rucka a Steve Rolston Oni
NEJLEPŠÍ TITUL PRO MLADŠÍ ČTENÁŘE:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1996 Batman & Robin Adventures Paul Dini, Ty Templeton a Rick Burchett DC
NEJLEPŠÍ COMICSOVÁ PUBLIKACE PRO MLADŠÍ ČTENÁŘE:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1997 Leave It to Chance James Robinson a Paul Smith Homage
1998 Batman & Robin Adventures Ty Templeton, Brandon Kruse, Rick Burchett a další DC
NEJLEPŠÍ TITUL PRO MLADŠÍ ČTENÁŘE:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1999 Batman: The Gotham Adventures Ty Templeton, Rick Burchett a Terry Beatty DC
2000 Simpsons Comics různí Bongo
2001 Scary Godmother: The Boo Flu Jill Thompson Sirius
2002 Herobear and the Kid Mike Kunkel Astonish
NEJLEPŠÍ ANTOLOGIE:
Rok Titul Editoři Vydavatel
1992 Dark Horse Presents Randy Stradley Dark Horse
1993 Taboo Steve Bissette SpiderBaby Graphix/Tundra
1994 Dark Horse Presents Randy Stradley Dark Horse
1995 Big Book of Urban Legends Andy Helfer Paradox Press
1996 The Big Book of Conspiracies Bronwyn Taggart Paradox Press
1997 Batman: Black and White Mark Chiarello a Scott Peterson DC
1998 Hellboy Christmas Special Scott Allie Dark Horse
1999 Grendel: Black, White, and Red Diana Schutz Dark Horse
2000 Tomorrow Stories Alan Moore, Rick Veitch, Kevin Nowlan, Melinda Gebbie a Jim Baikie ABC
2001 Drawn & Quarterly, vol. 3 Chris Oliveros Drawn & Quarterly
2002 Bizarro Comics Joey Cavalieri DC
NEJLEPŠÍ GRAFICKÉ ALBUM:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1988 Watchmen Alan Moore a Dave Gibbons DC
1989 Batman: The Killing Joke Alan Moore a Brian Bolland DC
NEJLEPŠÍ NOVÉ GRAFICKÉ ALBUM:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1991 Elektra Lives Again Frank Miller a Lynn Varley Marvel
NEJLEPŠÍ NOVÉ GRAFICKÉ ALBUM (PRVNÍ US VYDÁNÍ):
Rok Titul Autoři Vydavatel
1992 To the Heart of the Storm Will Eisner Kitchen Sink
NEJLEPŠÍ NOVÉ GRAFICKÉ ALBUM:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1993 Signal to Noise Neil Gaiman a Dave McKean VG Graphics/Dark Horse
1994 A Small Killing Alan Moore a Oscar Zarate Dark Horse
NEJLEPŠÍ NOVÉ GRAFICKÉ NOVELY:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1995 Fairy Tales of Oscar Wilde Vol. 2 P. Craig Russell NBM
NEJLEPŠÍ NOVÉ GRAFICKÉ ALBUM:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1996 Stuck Rubber Baby Howard Cruse Paradox Press
1997 Fax from Sarajevo Joe Kubert Dark Horse Books
1998 Batman & Superman Adventures: World's Finest Paul Dini, Joe Staton a Terry Beatty DC
1999 Superman: Peace on Earth Paul Dini a Alex Ross DC
2000 Acme Novelty Library #13 Chris Ware Fantagraphics
2001 Safe Area Gorazde Joe Sacco  
2002 The Name of the Game Will Eisner DC
NEJLEPŠÍ GRAFICKÉ ALBUM (REPRINTY):
Rok Titul Autoři Vydavatel
1991 Sandman: The Doll's House Neil Gaiman a různí kreslíři DC
1992 Maus II Art Spiegelman Pantheon Books
1993 Sin City Frank Miller Dark Horse
1994 Cerebus: Flight Dave Sim a Gerhard Aardvark-Vanaheim
1995 Hellboy: Seeds of Destruction Mike Mignola Dark Horse
1996 The Tale of One Bad Rat Bryan Talbot Dark Horse
1997 Stray Bullets: Innocence of Nihilism David Lapham El Capitan
1998 Sin City: That Yellow Bastard Frank Miller Dark Horse
1999 Batman: The Long Halloween Jeph Loeb a Tim Sale DC
2000 From Hell Alan Moore a Eddie Campbell Eddie Campbell Comics
2001 Jimmy Corrigan Chris Ware Pantheon
2002 Batman: Dark Victory Jeph Loeb a Tim Sale DC
NEJLEPŠÍ ARCHÍVNÍ SBÍRKY:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1993 Carl Barks Library album series   Gladstone
1994 The Complete Little Nemo in Slumberland Windsor McKay Fantagraphics
1995 The Christmas Spirit Will Eisner Kitchen Sink
1996 The Complete Crumb Comics, vol. 11 R. Crumb Fantagraphics
1997 Tarzan: The Land That Time Forgot and The Pool of Time Russ Manning Dark Horse
1998 Jack Kirby's New Gods Jack Kirby DC
1999 Plastic Man Archives, vol. 1 Jack Cole DC
NEJLEPŠÍ ARCHÍVNÍ SBÍRKY/PROJEKT:
Rok Titul Autoři Vydavatel
2000 Peanuts: A Golden Celebration   HarperCollins
2001 The Spirit Archives, vols. 1 a 2 Will Eisner DC
2002 Akira Katsuhiro Otomo Dark Horse
NEJLEPŠÍ HUMORNÁ PUBLIKACE:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1992 Groo the Wanderer Mark Evanier a Sergio Aragones Marvel/Epic
1993 Bone Jeff Smith Cartoon Press
1994 Bone Jeff Smith Cartoon Books
1995 Bone Jeff Smith Cartoon Books
1996 Milk & Cheese #666 Evan Dorkin Slave Labor
1997 Sergio Aragones Destroys DC Mark Evanier a Sergio Aragones DC
Sergio Aragones Massacres Marvel Mark Evanier a Sergio Aragones Marvel
1998 Gon Swimmin' Masahi Tanaka Paradox Press
1999 Sergio Aragones Groo Mark Evanier a Sergio Aragones Dark Horse
2000 Bart Simpson's Treehouse of Horror Jill Thompson/Oscar Gonzalez
Loyo/Steve Steere Jr., Scott Shaw!/Sergio Aragones a Doug TenNapel
Bongo
2001 Sock Monkey, vol. 3 Tony Millionaire Dark Horse/Maverick
2002 Radioactive Man Batton Lash, Abel Laxamana, Dan De Carlo, Mike DeCarlo a Bob Smith Bongo
NEJLEPŠÍ AMERICKÉ VYDÁNÍ ZAHRANIČNÍHO MATERIÁLU:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1998 Gon Swimmin' Masahi Tanaka Paradox Press
1999 Star Wars: A New Hope--Manga Hisao Tamaki Dark Horse
2000 Blade of the Immortal Hiroaki Samura Dark Horse
2001 Lone Wolf and Cub Kazuo Koike a Goseki Kojima Dark Horse
2002 Akira Katsuhiro Otomo Dark Horse
NEJLEPŠÍ SBÍRKA STRIPŮ:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1992 Calvin and Hobbes: The Revenge of the Baby-Sat Bill Watterson Andrews and McMeel
1993 Calvin and Hobbes: Attack of the Deranged Mutant Killer Monster Snow Goons Bill Watterson Andrews and McMeel
NEJLEPŠÍ SCÉNÁRISTA:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1988 Watchmen Alan Moore DC
1989 Batman: The Killing Joke Alan Moore DC
1991 Sandman Neil Gaiman DC
1992 Sandman, Books of Magic, Miracleman Neil Gaiman DC a Eclipse
1993 Sandman, Miracleman Neil Gaiman DC a Eclipse
1994 Sandman Neil Gaiman DC
1995 From Hell Alan Moore Kitchen Sink
1996 From Hell Alan Moore Kitchen Sink
1997 From Hell, Supreme Alan Moore Kitchen Sink a Maximum Press
1998 Hitman, Preacher, Unknown Soldier, Blood
Mary: Lady Liberty
Garth Ennis DC
1999 Kurt Busiek's Astro City, Avengers Kurt Busiek Homage/WildStorm/Image a Marvel
2000 League of Extraordinary Gentlemen, Promethea, Tom Strong, Tomorrow Stories, Top Ten Alan Moore ABC
2001 League of Extraordinary Gentlemen, Promethea, Tom Strong, Tomorrow Stories, Top Ten Alan Moore  
2002 Brian Michael Bendis Powers, Alias, Daredevil, Ultimate Spider-Man Image a Marvel
NEJLEPŠÍ SCÉNÁRISTA/KRESLÍŘ:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1988 Watchmen Alan Moore a Dave Gibbons DC
1989 Concrete Paul Chadwick Dark Horse
1991   Frank Miller a Geof Darrow  
1992 The Incredible Hulk Peter David a Dale Keown Marvel
1993 "Sin City," Dark Horse Presents Frank Miller Dark Horse
1994 Bone Jeff Smith Cartoon Books
1995 Hellboy: Seeds of Destruction Mike Mignola Dark Horse/Legend
1999 300 Frank Miller Dark Horse
2000 Eightball Dan Clowes Fantagraphics
2001 Age of Bronze Eric Shanower Image
2002 Eightball Dan Clowes Fantagraphics
NEJLEPŠÍ AUTORSKÝ TÝM:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1993 Nexus: The Origin Mike Baron and Steve Rude Dark Horse
NEJLEPŠÍ SCÉNÁRISTA/KRESLÍŘ - DRAMA:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1996 Stray Bullets David Lapham El Capitan
1997 Hellboy: Wake the Devil Mike Mignola Dark Horse/Legend
1998 Hellboy: Almost Colossus, Hellboy Christmas Special, Hellboy Jr. Halloween Special Mike Mignola Dark Horse
NEJLEPŠÍ SCÉNÁRISTA/KRESLÍŘ - HUMOR:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1995 Bone Jeff Smith Cartoon Books
1996 Groo Sergio Aragones Image
1997 Walt Disney's Comics & Stories; Uncle Scrooge Don Rosa Gladstone
1998 Bone Jeff Smith Cartoon Books
1999 You Are Here Kyle Baker DC/Vertigo
2000 I Die at Midnight, "Letitia Lerner, Superbaby's
Babysitter" in Elseworlds 80-Page Giant
Kyle Baker DC
2001 Maakies, Sock Monkey Tony Millionaire Fantagraphics a Dark
Horse/Maverick
2002 Dork Evan Dorkin Slave Labor
NEJLEPŠÍ MALÍŘ:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1993 Aliens: Tribes Dave Dorman Dark Horse
1994 Marvels Alex Ross Marvel
1995 Mystery Play Jon J. Muth DC/Vertigo
1996 Batman: Manbat John Bolton DC
1997 Kingdom Come Alex Ross DC
1998 Uncle Sam Alex Ross DC/Vertigo
1999 Superman: Peace on Earth Alex Ross  
NEJLEPŠÍ MALÍŘ A MULTIMEDIÁLNÍ VÝTVARNÍK:
Rok Titul Autoři Vydavatel
2000 Batman: War on Crime Alex Ross DC
2001 Scary Godmother Jill Thompson Sirius
2002 Rose Charles Vess Cartoon Books
NEJLEPŠÍ VÝTVARNÍK:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1988 Nexus Steve Rude First
1989 Batman: The Killing Joke Brian Bolland DC
1991   Steve Rude  
1992 Batman: Judgement on Gotham Simon Bisley DC
NEJLEPŠÍ KRESLÍŘ:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1993 Nexus: The Origin Steve Rude Dark Horse
1997 Nexus: Executioner's Song Steve Rude Dark Horse
NEJLEPŠÍ INKER:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1991   Al Williamson  
1992 Batman Versus Predator Adam Kubert DC a Dark Horse
1993 Batman: Sword of Azrael Kevin Nowlan  
1997 Spider-Man, Untold Tales of Spider-Man #17-18 Al Williamson Marvel
NEJLEPŠÍ KRESLÍŘ/INKER - ČERNOBÍLÉ PUBLIKACE:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1993 "Sin City," Dark Horse Presents Frank Miller Dark Horse
NEJLEPŠÍ KRESLÍŘ/INKER - BAREVNÉ PUBLIKACE:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1993 Fairy Tales of Oscar Wilde, Robin 3000, Legends
of the Dark Knight: "Hothouse"
P. Craig Russell NBM a DC
NEJLEPŠÍ KRESLÍŘ/INKER:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1994 The Sandman #50 P. Craig Russell DC
1996 The Big Guy and Rusty the Boy Robot Geof Darrow Dark Horse/Legend
NEJLEPŠÍ KRESLÍŘ/INKER NEBO TÝM KRESLÍŘŮ/INKERŮ:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1995 Martha Washington Goes to War Dave Gibbons Dark Horse
1997 Book of Ballads and Sagas, Sandman #75 Charles Vess Green Man Press a DC/Vertigo
1998 Elric: Stormbringer, Dr. Strange:
What Is It That Disturbs You, Stephen?
P. Craig Russell Dark Horse/Topps a Marvel
1999 Superman for All Seasons, Grendel Black, White, and Red #1 Tim Sale DC a Dark Horse
2000 "Jack B. Quick," Tomorrow Stories Kevin Nowlan ABC
2001 Ring of the Nibelung P. Craig Russell Dark Horse/Maverick
2002 100 Bullets Eduardo Risso DC/Vertigo
NEJLEPŠÍ TÝM VÝTVARNÍKŮ:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1988 Space Ghost Special Steve Rude, Willie Blyberg a Ken Steacy Comico
1989 Excalibur Alan Davis a Paul Neary Marvel
NEJLEPŠÍ VYBARVOVAČ:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1992 Legends of the Dark Knight, 2112 a
Akira
Steve Oliff DC, Marvel a Dark Horse
1993 Legends of the Dark Knight #28-#30, Martian
Manhunter: American Secrets, James Bond 007: Serpent's Tooth, Spawn
Steve Oliff/Olyoptics DC, Dark Horse a Image
1994 Spawn Steve Oliff a Rueben Rude/Olyoptics Image
NEJLEPŠÍ COLORING:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1995 Martha Washington Goes to War Angus McKie Dark Horse
1996 The Acme Novelty Library Chris Ware Fantagraphics
1997 Preacher; Death: The Time of Your Life, Bloody Mary, Challengers of the Unknown Matt Hollingsworth DC
1998 The Acme Novelty Library Chris Ware Fantagraphics
1999 300 Lynn Varley Dark Horse
2000 The Authority; Planetary Laura Depuy DC/Wildstorm
2001 Acme Novelty Library #14 Chris Ware Fantagraphics
2002 Ruse, Ministry of Space Laura DePuy CrossGen a Image
NEJLEPŠÍ LETTERER:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1993 Sandman, The Demon Todd Klein DC
1994 Sandman Todd Klein DC
NEJLEPŠÍ LETTERING:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1995 Batman vs. Predator II, The Demon, Sandman, Uncle Scrooge Todd Klein Dark Horse, DC a Gladstone
1996 Groo, Usagi Yojimbo Stan Sakai Image, Mirage
1997 Sandman, Death: The Time of Your Life, House of Secrets, The Dreaming, Batman, The Spectre, Kingdom Come Todd Klein DC
1998 Batman, Batman: Poison Ivy, The Dreaming, House of Secrets, The Invisibles, Uncle Sam, Uncle Scrooge Adventures, Castle Waiting Todd Klein DC, Gladstone, Olio
1999 Castle Waiting, House of Secrets, The Invisibles, The Dreaming a další Todd Klein DC, Olio
2000 Promethea, Tom Strong, Tomorrow Stories, Top 10, The Dreaming, Gifts of the Night, The Invisibles, Sandman Presents: Lucifer Todd Klein ABC
2001 Promethea, Tom Strong, Tomorrow Stories, Top 10, The Invisibles, The Dreaming, Castle Waiting Todd Klein ABC, DC, Cartoon Books
2002 Promethea, Tom Strong's Terrific Tales, Tomorrow Stories, Top 10, Greyshirt, The Sandman Presents: Everything You Always Wanted to
Know About Dreams But Were Afraid to Ask, Detective Comics, The Dark Knight Strikes Again, Castle Waiting, Universe X
Todd Klein DC, ABC, Olio, Marvel
NEJLEPŠÍ OBÁLKÁŘ:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1992 Animal Man Brian Bolland DC
1993 Animal Man, Wonder Woman Brian Bolland DC
1994 Animal Man, Wonder Woman Brian Bolland DC
1995 Hellblazer Glenn Fabry DC/Vertigo
1996 Kurt Busiek's Astro City Alex Ross Jukebox Productions/Image
1997 Kingdom Come, Kurt Busiek's Astro City Alex Ross DC, Jukebox
Productions/Homage
1998 Kurt Busiek's Astro City, Uncle Sam Alex Ross DC, Jukebox
Productions/Homage
1999 The Invisibles Brian Bolland DC/Vertigo
2000 Batman: No Man's Land, Batman: Harley Quinn, Batman: War on Crime, Kurt Busiek's Astro City, ABC alternate #1 covers Alex Ross Homage/Wildstorm/DC a ABC
2001 Batman: Gotham Knights, The Flash, The Invisibles Brian Bolland DC
2002 Detective Comics, 100 Bullets Dave Johnson DC
TALENTY ZASLUHUJÍCÍ BLIŽŠÍ POZORNOSTI:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1995 Milk and Cheese, Hectic Planet, Dork, Instant Piano Evan Dorkin  
1996 Usagi Yojimbo Stan Sakai  
1997 Age of Reptiles Ricardo Delgado  
1998 Castle Waiting Linda Medley  
1999 Jinx, Goldfish, Torso Brian Michael Bendis  
2000 Sock Monkey Tony Millionaire  
2001 Box Office Poison Alex Robinson  
2002 Hicksville, Atlas Dylan Horrocks  
NEJLEPŠÍ EDITOŘI:
Rok Titul Editoři Vydavatel
1992 Sandman, Shade: the Changing Man, Kid Eternity, and Books of Magic Karen Berger DC
1993 Legends of the Dark Knight; Batman: Sword of Azrael; Deadman: Exorcism Archie Goodwin DC
1994 Sandman Karen Berger DC
  Mike Carlin DC
1995 The Sandman, Sandman Mystery Theatre Karen Berger DC/Vertigo
1996 Swamp Thing, The Invisibles, Preacher Stuart Moore DC/Vertigo
The Big Book of Weirdos, The Big Book of Conspiracies,
Brooklyn Dreams, Stuck Rubber Baby
Bronwyn Taggart Paradox Press
1997 Kingdom Come, Hitman, The Spectre, Sergio Aragones Destroys the DC Universe Dan Raspler DC
NEJLEPŠÍ COMICSOVÉ PERIODIKUM:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1992 Comics Buyer's Guide Don Thompson a Maggie Thompson Krause Publications
1993 Comics Buyer's Guide   Krause Publications
NEJLEPŠÍ COMICSOVÁ PUBLIKACE:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1995 Hero Illustrated   Warrior Publications
NEJLEPŠÍ COMICSOVÉ PERIODIKUM:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1996 The Comics Journal   Fantagraphics
1997 The Comics Journal   Fantagraphics
1998 The Comics Journal   Fantagraphics
1999 The Comics Journal   Fantagraphics
NEJLEPŠÍ COMICSOVÉ PERIODIKUM/PUBLIKACE:
Rok Titul Autoři Vydavatel
2000 Comic Book Artist   TwoMorrows
NEJLEPŠÍ COMICSOVÉ PERIODIKUM:
Rok Titul Autoři Vydavatel
2002 Comic Book Artist   TwoMorrows
NEJLEPŠÍ COMICSOVÁ KNIHA:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1992 From "Aargh!" to "Zap!": Harvey Kurtzman's Visual History of the Comics Harvey Kurtzman Prentice Hall Press
1994 Understanding Comics Scott McCloud Kitchen Sink
1996   Alex Toth Kitchen Sink
1997 Graphic Storytelling Will Eisner Poorhouse Press
1998 The R. Crumb Coffee Table Art Book   Kitchen Sink
1999 Batman: Animated Paul Dini a Chip Kidd HarperCollins
2000 The Sandman: The Dream Hunters Neil Gaiman a Yoshitaka Amano Vertigo/DC
2001 Wonder Woman: The Complete History Les Daniels Chronicle Books
2002 Peanuts: The Art of Charles M. Schulz Charles M. Schulz Pantheon
NEJLEPŠÍ COMICSOVÝ PRODUKT:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1992 Sandman statue Randy Bowen DC
NEJLEPŠÍ COMICSOVÁ VĚC:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1994 Death Statue Chris Bachalo DC
1995 Sandman Arabian Nights statue P. Craig Russell a Randy Bowen DC/Graphitti Designs
1996 Comic strip stamps   U.S. Postal Service
NEJLEPŠÍ COMICSOVÝ PRODUKT:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1997 Hellboy bust Randy Bowen Bowen Designs
1998 Acme Novelty Library display stand Chris Ware Fantagraphics
NEJLEPŠÍ COMICSOVÝ PRODUKT/VĚC:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1999 Sandman Pocketwatch Kris Ruotolo DC/Vertigo
2000 Lunch boxes: Milk & Cheese, Sin City, Bettie Page, Hellboy, Groo   Dark Horse
NEJLEPŠÍ COMICSOVÁ VĚC:
Rok Titul Autoři Vydavatel
2002 Dark Horse classic comic characters statuettes Yoe Studio Dark Horse
NEJLEPŠÍ COMICSOVÉ FIGURKY:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1999 Hellboy statue Randy Bowen Bowen Designs
NEJLEPŠÍ DESIGN PUBLIKACE:
Rok Titul Autoři Vydavatel
1993 Sandman: Season of Mists by Neil Gaiman and others Dave McKean DC
1994 Marvels Richard Starkings/Comicraft Marvel
1995 The Acme Novelty Library Chris Ware Fantagraphics
1996 The Acme Novelty Library Chris Ware Fantagraphics
1997 The Acme Novelty Library #7 Chris Ware Fantagraphics
1998 Kingdom Come deluxe slipcover edition Bob Chapman a Georg Brewer DC
1999 Batman Animated Chip Kidd HarperCollins
2000 300 Mark Cox Dark Horse
2001 Jimmy Corrigan Chris Ware Pantheon
2002 Acme Novelty Library #15 Chris Ware Fantagraphics

... a na závěr Hall of Fame (což asi nemá smysl překládat)

1987 Carl Barks [přejato z Kirby Awards Hall of Fame]
1987 Will Eisner [přejato z Kirby Awards Hall of Fame]
1987 Jack Kirby [přejato z Kirby Awards Hall of Fame]
1988 Milton Caniff
1989 Harvey Kurtzman
1990 v tomto roce se ceny vůbec neudělovaly
1991 Robert Crumb
1991 Alex Toth
1992 Joe Shuster
1992 Jerry Siegel
1992 Wally Wood
1993 C.C. Beck
1993 William Gaines
1994 Steve Ditko
1994 Stan Lee
1995 Frank Frazetta
1995 Walt Kelly
1996 Hal Foster
1996 Bob Kane
1996 Winsor McCay
1996 Alex Raymond
1997 Gil Kane
1997 Charles Schulz
1997 Julius Schwartz
1997 Curt Swan
1998 Neal Adams
1998 Jean "Moebius" Giraud
1998 Archie Goodwin
1998 Joe Kubert
1999 Jack Cole (volba poroty)
1999 L.B. Cole (volba poroty)
1999 Bill Finger (volba poroty)
1999 Gardner Fox (volba poroty)
1999 Mac Raboy (volba poroty)
1999 Alex Schomburg (volba poroty)
1999 Murphy Anderson
1999 Joe Simon
1999 art spiegelman
1999 Dick Sprang
2000 Bill Everett (volba poroty)
2000 Sheldon Mayer (volba poroty)
2000 George Herriman
2000 Carmine Infantino
2000 Al Williamson
2000 Basil Wolverton
2001 Dale Messick (volba poroty)
2001 Roy Crane (volba poroty)
2001 Chester Gould
2001 Frank King
2001 E.C. Segar
2001 Marie Severin
2002 Charles Biro (volba poroty)
2002 Osamu Tezuka (volba poroty)
2002 Sergio Aragones
2002 John Buscema
2002 Dan De Carlo
2002 John Romita
Zack (17.07.2003)
1997 - 2005 © comX.cz