Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Bodycount
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Zalovme trochu v minulosti a připomeňme si dobu před asi 10-ti lety. Většina z Vás tou dobou ještě chodila na ZŠ (možná ještě do družiny), skončila doba plísňových džínů a vexláků před Tuzexem. Z rádia nám vyhrával svý "pecky" Michal David (zrovna vystřídal Hložka s Kotvaldem) a na TV obrazovkách se poprvé objevily ŽELVY NINJA. Rafael, Donatelo, Michelangelo a Leonardo byly nesmírně populární a jak už to tak bývá, "vysloužily" si své samolepky, trička, figurky a jiné blbosti (však to znáte). Kromě animovaného seriálu jste ještě mohli shlédnout 3 hrané filmy podprůměrné kvality.

Málokdo ale ví, že želváci tady byli už dávno před tím. V roce 1984 se zrodili v hlavách KEVINa EASTMANa a PETERa LAIRDa a byli to pěkně drsní řízci bojující proti pouliční kriminalitě a ne proti směšným zmutovaným mopslíkům. Bohužel dostali se do komerčního humusu a vyměkli do podoby, ve které je zná většina z Vás. Jenže dnes, kdy "želvománie" (stejně jako Kelly Family) zapadla do propasti zapomnění, nadešel čas, aby se zelení nabušenci vrátili na scénu drsnější než kdy dřív.

BODYCOUNT je speciální čtyřdílná minisérie, která vyšla v nakladatelství Image. V příběhu se vyskytuje sice jenom jeden želvák (Rafael), ale zato má k ruce dva zdatné pomocníky. Prvním do party je CASEY JONES bývalý hokejista a člověk, který nás neustále přesvědčuje o tom, že nenávidí zbraně (jeho "I Hate Guns" je asi nejčastější věta v tomto comicsu). Druhou do party je MIDNIGHT. Gangsterka obviněná ze zrady vůči své mafiánské rodině (samozřejmě, že to neudělala). Po krku jí jde hongkongský zabiják N° 1 JOHNY WOO WOO, který z příkazu "ŽIVÁ nebo MRTVÁ", už dávno první dvě slova vypustil. Midnight, která se spojí s Rafaelem a Jonesem míří do Pittsburghu za přítelem, který jí má pomoci najít SVATYNI, ve které se může ukrýt. Jak už to tak bývá, Johny Woo Woo je pronásleduje až sem a ve Svatyni dojde k masakrální "final battle" mezi Midnight a Johnym (bojuje se pouze noži, protože takový je zákon Svatyně).

Autor libreta, nebo chcete-li scénáře, KEVIN EASTMAN se s příběhem moc nemastil a vysmahl jej bez jakýchkoliv kudrlinek a kliček, jednoduchý až primitivní. Příběh zcela v duchu hongkongských filmů plných zběsilé akce, gigantických přestřelek a masakrální brutality. Přesně tohle je BODYCOUNT. Jedna velká zběsilá krvavá akce, při níž krev chrstá z každé stránky, těla jsou rozmetána gigantickými výbuchy do všech stran a sem tam proplachtí vzduchem oční bulva, jen aby o pár stránek dál vesele pleskla na zem . Prostě paráda, přes 100 stran nabitých akcí.

Co se týče kresby, tu nemá na starosti nikdo jiný, než sám SIMON "vystřelená bulva" BISLEY (mj.Lobo, Rozsudek nad Gothamem, Sláine aj.). Ten, kdo by čekal realistické postavy obalené plastickou svalovinou alá Rozsudek nad Gothamem, ten by čekal hodně dlouho. Celý BODYCOUNT je totiž nadrásán stylem, blížící se spíš karikatuře než klasické malbě, ale garantuji Vám, že něco takového jste ještě neviděli (jen v positivním slova smyslu). Popravdě řečeno, když jsem tenhle book otevřel poprvé, lekl jsem se. Po prvních dvaceti stránkách jsem však prozřel a zjistil, že tahle šílená kresba pásne k příběhu jak prdel do gatí a dnes bych si nikoho jiného na místě kreslíře nedovedl představit (jedině snad G.DARROWa, ale to mu by to trvalo snad 10 let než by to nakreslil).

Abych to uzavřel, pro lidi upřednostňující kresbu nad příběhem tzv.grafické fetišisty - tohle pro Vás rozhodně NENÍ !!!!! Vemte si svého Spawna nebo Darkness, zbožně zamumlejte "McFarlane je bůh" a zalezte zpátky do náruče sladké nevědomosti. Ztráta času a peněz.

Pro nás ostatní, kteří se chtějí dobře pobavit - JASNÁ KOUPĚ !!!! Jedna z nejlepších věcí poslední doby, za ty prachy to rozhodně stojí. Něco takového jste skutečně ještě neviděli garantuji Vám, že se k tomu budete neustále vracet.

Příjemné počtení...

P.S.: Pokud se rozhodnete ke koupi, zkuste si jen tak pro zajímavost spočítat vystřelené oči. Budete překvapeni!

Scénář: Kevin Eastman
Kresba: Simon Bisley
Vydal: Image Comics/Highbrow Entertainment v roce 1996
Drakeus (28.12.2002)
Klatic [15:43:08 05.01.2003]
Jen tak pro upresneni je to ta sama zalezitost o ktere se psalo kdysi v crwi? (podle data vydani asi ano) Uz tenkrat to vypadalo pozitivne :o))

Zack [22:35:25 28.12.2002]
kdzy sem hledal obrazky k tomuto, tak sem narazil i na regulerni serii od Eastmana...

mára [19:32:39 28.12.2002]
Tak to sem fakt netusil, ze existujou tyhle "jiny" nindzazelvy...jo, pred par dny sem postreh v TV jeden z tech podprumernejch filmu:)...ale jako malej sem to docela zral

1997 - 2005 © comX.cz