Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Bat Girl (batmanovské postavy 4. díl)
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Skutečné jméno: Barbara Gordonová, Cassandra Cainová
Zaměstnání: knihovnice, nájemný vrah
Místo výskytu: Gotham (obě)
Poprvé v : #359 ,#567

Bio:
Původní BatGirl byla Barbara Gordonová, neteř Jamese Gordona, policejního komisaře Gothamu. Potom, co zjistila, že v Gothamu je překostýmováno, rozhodla se ukončit svou dráhu ve službách spravedlnosti. Bohužel pro ni, měl kdosi jiný názor. Tím někým byl Joker a kulka z jeho zbraně (žádný asociace prosím) zranila Barbaru tak nešťastně, že ochrnula od pasu dolů. Upoutaná na invalidní vozík, přijímá novou identitu a stává se z ní Oracle.

Novou BatGirl se stává Cassandra. Cain, nejobávanější nájemný vrah světa, si vypiplal nástupce. Spíš by se mělo říct nástupkyni, Cassandru. Měla se z ní stát Cainova asistentka, nová mašina na zabíjení, naučil ji proto všemu co uměl. Nenaučil ji dokonce ani mluvit, protože prý jediný jazyk, který bude potřebovat ve světě pro který se zrodila, je násilí. Když bylo Cassandře devět let, čekala ji maturita. První vražda. Zabila jako pravý profesionál, jenže nebyla tak bez emocí, jak by si Cain přál. Znáte to, člověk míní, Satan mění..... Cassandra od něj utekla.

Dlouhá léta se pak všelijak protloukala, až ve svých 16-ti letech dorazila do města měst, do Gothamu. Oracle, bývalá BatGirl, si všimla jejího potenciálu a udělala z ní jednu ze svých informátorek, během velkého zemětřesení. Když pak Cassandra zachránila život komisaři Gordonovi, byla vybrána aby se stala novou BatGirl. Cassandra se přestěhovala do věže, kde žije Oracle a ona se stala její přítelkyní a ochránkyní. Zatímco Oracle učila Cassandru anglicky, Batman ji trénoval aby dostála své nové role, Gothamského bojovníka, po stránce fyzické. Bez Batmanova vědomí kontaktuje Cassandra vyhlášenou bojovnici Lady Shivu, aby ji také trénovala a tím zrychlila Cassandřin trénink. Lady Shiva přijímá, ale má nepochopitelnou podmínku, Cassandra s ní musí bojovat na život a na smrt.

Cassandra se stala BatGirl, a velice rychle zapomněla na to čím a kým byla. Ukazuje se, že raději existuje jako BatGirl a to se moc nelíbí Oracle. Začne s ní proto na odstranění tohoto nedostatku pracovat, stejně tak na zdokonalování její angličtiny, na jejíž učení nová BatGirl zvysoka kašle...
Drakeus (01.01.2003)
1997 - 2005 © comX.cz