Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Comics na DVD
PŘIHLÁŠENÝ: -----
CrossGen patří mezi mladší americké vydavatelské domy, víceméně s podobnou pověstí jako kdysi začínající Image Comics. Úchvatné kresba (pokud dáte na efektní klon image-like stylu), průměrné až podprůměrné scénáře (pokud nejste zarytí fanoušci fantasy, kde CrossGen bezpochyby kraluje). Díky jejich mládí jsou tak nějak blíž moderním postupům a technologiím, takže se nedá moc divit, že jako jedni z prvních vyrukovali s celkovou nabídkou svých titulů na DVD.

Jak to funguje? Vrazíte do přehrávače a kamera jede panel po panelu, vyskakují na vás bubliny, které jsou navíc doplněny dabingem jednotlivých postav (který asi ještě zdaleka nedosahuje nějak výrazných kvalit). V pozadí ještě hraje hudba, na kterou uživatelé asi nadávají nejvíc, přece jen se nedá čekat filmový soundtrack. Od vás se čeká jediné… že budete sedět a koukat. Nečekejte úchvatné animace, ty se snaží autoři držet v naprostém minimu, aby zůstal zachován charakter comics booku. Osobně si nedovedu představit, jak mě něco takového může uspokojit, ale berte to jako skromnou osobní vložku člověka, co čte comisy hlavně díky prostojům v městské hromadné dopravě.

Celá nabídka u CrossGenu nyní čítá série Scion, Sojourn, Negation, Way of the Rat a Meridian. Vydavatel si od této odnože comicsu slibuje hlavně průnik do oblastí, kde doposud comics ani nenahlédl a celkové oslovení širokých mas. Ostatně DVD dneska kráčí světem pevnou nohou a lidé si rádi pořídí svůj oblíbený comics s nákladem bonusů, trailerů, screensaverů apod. Navíc se pochopitelně plánuje i multijazykové verze, tudíž se nabízejí další obrovské možnosti distribuce. Nemusíte pak řešit složitou lokalizaci tištěných věcí, prostě jen přeložíte text, připálíte a tradá do Zimbabwe, Laosu nebo třeba i Česka. Cena se momentálně pohybuje (podle obchodu) od $9.99 do $13.99.

Obecně to zatím nevypadá na masovou produkci comicsů na DVD, ale jsou třeba například Marvel Comics zrovna v těchto dnech vydává svých 11 titulů pod společností Intec. Najdete mezi mini mainstreamovky jako třeba The Incredible Hulk, Hulk/Wolverine, Daredevil, Wolverine, Ultimate Daredevil/Elektra, Ultimate X-Men či The Ultimates.

Někteří lidé jsou nadšeni novými možnostmi média, jiní to považují takřka za znesvěcování comicsu jako takového. Někdo to považuje za marketingový tah, jiní za poslední zoufalý pokus CrossGenu z finančních problémů (o kterých sem oficiálně nic nenašel, ale znáte to o tom šprochu, ne?). Jakkoliv je DCB (digital comic book) diskutabilní záležitost, není rozhodně nezajímavá, zvlášť pro comicsově rozvojové země, jako ta naše.
Zack (07.11.2003)
ogre [08:15:13 11.11.2003]
Zack:ja k radosti z comicsu potrebujem mat ten comics v rukach, citit papier pod prstami, citit vonu farby a lepidla. Chapen sie ? :-) Scany necitam aj keby som ich mohol mat tony, sedim pred pc cely den v praci, nemal by som chut este si nicit oci doma pred monitorom alebo pred telkou cumenim na naskenovane veci. Je to taka blbost ako vyhlasenie Gatesa: 640Kb pamate musi stacit kazdemu. Je to ako olizovat med ktory je v zatvorenej flaske.

Zack [20:45:04 10.11.2003]
ogre: jednak ebooky na tom nejsou rozhodne nejhur, druhak napriklad manga se diky internetu, fansubum a monitoru rozsirila neskutecnou rychlosti po celem svete. Osobne si sice radeji prectu book, nez nejaky scan, ale rozhodne bych vahal pouzit vyraz "blbost".

ogre [14:42:33 10.11.2003]
Podla mna je to blbost, je to ako citat knihu na monitore pc ...... tudy cesta nevede.

1997 - 2005 © comX.cz