Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Bedeman #4
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Musím se vám k něčemu přiznat. Z Bedemana jsme si dlouho dělali srandu. Byl to takový plátek, kterým švihnete vedle záchodu, pro případ lehce delšího ranního sraní. Pár stránek, pár comicsových pokusů vcelku průměrné a horší kvality (až na drobné vyjímky), několik článků bez jejichž přečtení se bezpochyby obejdete. Tolik bilance prvních třech čísel. Samozřejmě nezakrývám, že jako projekt „konkurenčního“ serveru mám ten práh akceptovatelnosti úplně jinde, než prostý civilista.

Už obálka čtvrtého čísla mě mile překvapila, nejen že je pěkná (autorem je Jirka Miňovský, který by mě vykostil, kdybych řek něco jiného, ten malý parchant), ale navíc už z textu na ní je zřejmé, že obsah stojí za pozornost.

Another War Story (scénář, kresba Jirka Miňovský) jsem měl možnost vidět už v ranné fázi výroby a docela jsem se na výsledek těšil. Proto jsem byl mile překvapen, že mě nezklamal, ba naopak. Napsaný je to pěkně, nakreslený ještě líp (zkoušel jsem některý věci Jirkovi kritizovat, ale bylo mně a mé rodině vyhrožováno smrtí, takže vás do toho zatahovat nebudu). Krt od Dana Černého je taková příjemná jednohubka. David Lottmann dokončuje zombiekovku Snadné je hnít (má tak jednoduchou a roztomilou kresbu, že mu i odpouštím, že všichni xichti jsou skoro stejní, jedno jestli člověk nebo zombiek :). Následuje Štěpán Kopřiva s Jiřkou Tesařem s manga hříčkou ETC., která mě přišla natolik zmatená (hlavně kresebně), že se si ani moc neužil různé vtípky a narážky na klasickou mangu. Zbývá nám se zmínit o Poslední cestě přímo z pera samotného Sakyka, kterému to nakreslil Karel Jerie. A nakreslil mu to moc pěkně, zvlášť pokud se vybodl na to svý přestylizovaný šrafování a držel se čisté linky. Scénář je takový nějaký nijaký, zvlášť protože čekáte jasnou pointu a ta se vlastně nedostaví. Na dvou třech stranách by to nevadilo, na šesti je to trochu škoda. Navíc je to comics dokazující, že pokud nemá hrdina opravdu co říct, měl by raději mlčet, výkřiky typu „vo co tady hergot de?“ už snad v módě nejsou (jestli vůbec někdy byly).

Celkově přes všechnu kritiku (ono se to kritizuje, znáte to) mě comicsově Bedeman potěšil. Publicistika už jen tak dovyplňuje prostor. Máte na výběr mezi článkem Tomáše Prokůpka, který si pěkně pochválil Aargh, ale jinak v rychlosti povyprávěl o fanzinech u nás, a Hibiho pojednání Kulty na pulty! aneb Co se urodilo přes léto 2003. Pár stránek ještě zabrala reklama a to je vše, vážení přátelé.

Bedeman je pořád četba na jednu jízdu tramvají, ale už konečně četba příjemná. Tak uvídíme, co přinese páté číslo, Sakyk na to očividně hodně šlape.

Vydává internetový server Komiks.cz
Zack (20.11.2003)
Zack [08:59:01 21.11.2003]
Kazdej sice nejak zacina, to ale vubec neznamena, ze je potreba ho nejak setrit. Ba naopak... Ona ta kritika sice muze ledaskoho nasrat, ale bezpochyby se nad ni driv nebo pozdeji zamysli. Od placani po zadech mate pratele :)

Netorack [23:09:53 20.11.2003]
Opravdu, ani ty predchozi Bedemany nebyly spatne. Trojka me docela dostala (Cerny - Snek a komar, Opitz - Boj o dusi, oboje IMHO minimalne nadprumer, co se tyce puvodniho ceskeho komiksu). Jisteze by bylo lepsi, kdyby to melo 100 stran, ale budme radi, ze je aspon neco.

mára [18:28:10 20.11.2003]
Zack: ten uvod mi prijde docela prehnanej. Kazdej prece nejak zacina...

1997 - 2005 © comX.cz