Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Robin (batmanovské postavy 6. díl)
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Co se týká postavy Robina je to trochu složitější. Pod tímto jménem byli známy 3 mladíci - a ni jeden se nejmenoval Robin, mrkneme se na ně podrobněji...

Historicky prvním Robinem je Dick Grayson. Dick patřil do známé rodiny vzdušných artistů. Spolu s otcem a matkou tvořily skupinu The Flying Graysons. Když bylo Dickovi 8 let zaslechl, jak Tony Zucco vyhrožuje majiteli cirkusu v němž vystupovali. O něco později naleptal Zucco kyselinou provazy na vysutých hrazdách. John a Mary Grasonové na to doplatili. Během jejich vystoupení se lano přetrhlo a ke zděšení malého Dicka, oba jeho rodiče po pádu zahynou. Mladý Dick byl poslán do centra pro mladistvé, kde byl skoro ubit k smrti mladými delikventy. Psychicky zdeptaný Dick se pokusí o útěk, ale je zadržen samotným Batmanem. Ten mu slíbí, že dlouho v ústavu nezůstane.

O měsíc později se Dick stěhuje do sídla Wayneů. Bruce Wayne mu sám vyjeví, že je Batman a po 6-ti měsících drsného tréninku se z Dicka Graysona stává ROBIN I. Batman a Robin bojují bok po boku a ničí bezpočet kriminálníků (Tony Zucco, Poison Ivy, Riddler, Two-Face, Joker a další). Po 6-ti letech partnerství bylo dynamické duo roztrženo jedinou kulkou z Jokerovy zbraně. Robin leží zraněný a Batman, obávající se o jeho bezpečí, ho zbavuje kostýmu a jména Robin.

Zdrcen Bruceovým rozhodnutím Dick Grayson odchází a zakládá skupinu New Teen Titans, které se stává vůdcem. Jeho nový kostým je modro žlutý a jeho nové jméno je NIGHTWING. Působiště Bludhaven, předměstí Gothamu.

Po Dickově odchodu, zase chvíli Batman loví sám. Když mu pak jednoho dne někdo šlohne pneumatiky z Batmobilu, Batmana to nakrkne a pomocí lokátoru pneumatiky najde v jednom zdánlivě prázdném skladišti. Tady žije, a Batmanovy pneumatiky krade, Jason Todd. Po smrti své matky na rakovinu a po zmizení otce je odkázán sám na sebe. Batman umístí Jasona do školy pro problémové děti, která je ovšem, což Batman netuší, něco jako škola pro zloděje. Jason pomůže Batmanovi dostat vůdce školy (Ma Gunna) a Batman to ocení tím, že vezme Jasona pod svá křídla.

Jason Todd projde tvrdým Batmanovým tréninkem velice rychle. Během měsíce se z Jasona stává ROBIN II. Zpočátku si nový Robin vede dobře, ale brzy Batman zjistí, že něco uspěchal. Po setkání s Two-Facem to vypadá, že Jasonova přirozená zuřivost, začíná jeho jednání ovlivňovat. Navíc Two-Face je zodpovědný za zmizení jeho otce, který pro něj pracoval. Zlost začíná přebírat kontrolu nad Robinem II. Další případ, ve kterém syn významného velvyslance Garzonase zmlátí dívku a jeho otec (a tedy i on) je pod diplomatickou imunitou, rozzuří Robina II tak, že se přestane kontrolovat. Pronásleduje mladého Garzonase a ten se pak zabije pádem z balkónu. Jeho smrt byla nehoda, ale stíny pochybností zůstaly. Batman se rozhodne vyřadit Robina II z aktivní služby, protože by nebyl schopen poslouchat Batmanovy rozkazy.

Mladík se vrací domů, kde mu sousedi předávají krabici v níž Jason najde svůj rodný list, který ukazuje, že jeho matka vlastně nebyla jeho matka. Jason se ji vydává hledat a po několika měsících je úspěšný. Jenže všechno je to jen past geniálně šíleného Jokera. Na konci toho všeho čeká na Jasona svazek dynamitu.... Po příjezdu Batmana na místo, mu nezbývá nic jiného, než prohledat místo výbuchu a ze sutin vynést mrtvé Jasonovo tělo. Batman pronásleduje (dokonce s pomocí Supermana) Jokera, ale tomu se podaří jakýmsi způsobem zmizet. Na uctění památky a zároveň jako jakési memento, umístí Batman Robinův kostým na čestné místo ve své jeskyni.

Od těchto dní se stává Batman, temnějším a depresivnějším. Hořkost, lítost a sebeobviňování plní Batmanův život a bez usměrnění se stává násilnějším. Slíbil si, že nikdy neudělá podobnou chybu a neuspíší trénink nového Robina.

A oním novým Robinem tedy Robinem III, se stává Tim Drake. Tu noc co zemřeli rodiče Dicka Graysona (Robina I) byl Tim Drake nablízku a často vídával Dicka dělat jeho unikátní skok ( čtverné salto s třemi vruty :-)). Od té noci pronásledovaly Tima sny, ve kterých tyto skoky viděl. Každý den, měsíc po měsíci, rok po roku.....Až jednou, a nebylo to ve snu, uviděl Tim někoho, kdo tento skok taky zvládl - Batmanova mladého pomocníka Robina I a dal si dvě a dvě dohromady. Po dnech pátrání bylo jasno, Tim Drake odhalil identitu Robina i Batmana. Robin i Batman se pro něj stali hrdiny. Když se Robin I, přesunul do N.Y. a stal se z něj Nightwing, Tim ho sledoval. Když zemřel Robin II, zjistil Tim, že se s Batmanem něco děje, je drsnější, depresivnější .....a násilnější. Rozhodl se jednat, setkal se Nightwingem a získal si jeho důvěru, když mu pomohl vyšetřit vraždu. Později pak tito dva zachránili Batmana z pasti, kterou nastražil Two-Face. Batman, Nightwing a dokonce i sluha Alfred začali Tima Drakea učit, aby se mohl stát právoplatným Robinem. Robinem III. Své rodiče navštěvoval Tim Drake občas a oni byli rádi, že se mu na nové škole Bruce Wayna líbí. Tim zatím rostl pod odborným Batmanovým dohledem.

Timovi rodiče byli nakonec otráveni, na výletě v Karibiku, vůdcem tamního kultu voodoo. Timova matka Janet zemřela a otec Jack je v komatu. Tim nakonec prokázal své kvality, zachránil Batmana ze spárů Scarecrowa a modifikovaném oblečku začal šířit slávu jména Robin III.

Všichni Robinové byli, nebo se v průběhu let stali, sirotky. Všichni byli vynikajícími bojovníky proti zločinu, trénovaní v bojových uměních, kriminalistice a akrobacii. Jejich další předností bylo analytické myšlení a talent na počítače. Kostým Robina je, podobně jako Batmanův, neprůstřelný a ohnivzdorný, obsahoval dost místa pro zákeřné zbraně jako plynové tablety, fosforové a kouřové granáty a pod. Používá se i ostrá R emblémy (jako vrhací hvězdice), praky. Navíc nynější Robin III používá jako zbraň teleskopickou Bo hůl, jejíž funkci mu vysvětlila bojovnice Shiva.

Nejdůležitější funkcí Robina, je být Batmanovi na blízku a hlavně Batmana usměrňovat, je vlastně jakási opora. Maják v Batmanově temném světě, bez kterého by temný rytíř ztratil směr.
Drakeus (07.01.2003)
MilanH [12:13:56 14.01.2003]
Zack: Robin(ka) vydrzala aj v DK2, ale pod inym menom. V DK2 sa objavil prvy Robin, a kto to cital (3.cast DK2) vie, ze ko konci srandovne.

Zack [08:16:42 08.01.2003]
ClimbVibe: DKR je naprosto mimo regulerni rady nebo to neni ani Elseworld ani soucastnost/minulost... a co ja vim, tak jediny 2 booky z Batmanovi "real" budoucnosti jsou prave ty dva Millerovi... A mas pravdu, tam je 4. Robin(ka), ktery to ale vydrzi jen jeden book...

ClimbVibe [21:14:27 07.01.2003]
Robin (ka) z DKR se nepocita??? Ta asi nebyla v zadne jinem Batmanovi... nebo jo?

1997 - 2005 © comX.cz