Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Blíží se další lavina comicsových filmů
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Hellboy
Příští rok má v dubnu premiéru pekelný chlapec Hellboy od Guillerma Del Tora (Blade 2), slibující akční nářez se spoustou příšerek a hlavně s Ronem Perlmanem v roli nejlepšího paranormálního vyšetřovatele Hellboye a Karlem Rodenem v roli šíleného mnicha Rasputina. Trailer vypadá velice slibně, takže se máme určitě na co těšit.

Punisher
Filmová adaptace comicsu s názvem Punisher má premiéru 20. května. Thomas Jane tu hraje policajta, jemuž zavraždí rodinu a on se pak vydává za pomstou. V cestě mu bude stát John Travolta. Tato verze adaptace Punishera snad dopadne mnohem lépe, než ta předchozí, ve které si hlavní roli zahrál mizerný Dolph Lundgren.

Spider-Man 2
V červenci pak přijde napjatě očekávaný Spider-Man 2, který má být (jak už u „dvojek“ bývá zvykem) mnohem dražší a akčnější než jeho předchůdce. „U druhého dílu chci přitvrdit samozřejmě na akci, ale také u psychologie postav,“ říká režisér Sam Raimi. Snímek se měl původně jmenovat „The Amazing Spider-Man“, ale tvůrci naštěstí zůstali u používanějšího názvu Spider-Man 2. V roli pavoučího muže se objeví opět okázalý Tobey Maguire a jeho hlavním záporákem bude tentokrát velice nebezpečný Dr. Octopus.

Catwoman
První fotografie Halle Berryové v kostýmu kočičí ženy z filmu Catwoman nevypadají moc dobře, ale uklidňující informací je, že tento snímek točí francouzský režisér Pitof, jenž je znám svým vizuálně strhujícím Fantomem Paříže. Z děje se toho ví zatím jen málo: malířka Patience je zavražděna, protože odhalila nebezpečné tajemství. Magická kočka ji však oživí a malířka získává kočičí schopnosti a vydává se na lov svých vrahů, kteří kují velice nebezpečné plány. Hlavní protivnici kočičí ženy má hrát Sharon Stoneová. Premiéra je plánována na 19. srpna 2004.

Batman 5
Společně s Catwoman jsou v plném proudu i práce na dalším „batmanovském“ filmu. Jedná se v pořadí o pátý díl Batmanovských dobrodružství, které tentokrát režíruje zatím bezchybný Christopher Nolan (Memento, Insomnie), jenž se podílel i na scénáři společně se Davidem Goyerem (Dark City, Blade 1-3). „Batman je pro mě nejrealističtější ze všech superhrdinů,“ tvrdí režisér a napíná tak miliony comicsových fanoušků, kteří doufají, že jeho pátý Batman bude poctivě pokračovat v „Burtonovské“ sérii a neskončí tak scestně jako ta „Schumacherovská“. Netopýřího muže by měl tentokrát ztvárnit Christian Bale (Americké psycho).

Blade: Trinity
Dalším volným pokračováním úspěšně rozjeté comicsové série je Blade:Trinity. V závěru upírobíjské trilogie by měl hlavní hrdina Blade spojit síly s dalšími lovci upírů a vytvořit tak společně tým, který snad už definitivně zbaví svět krvelačných upírů, ovládajících už skoro celý svět. Režíruje a píše scénárista dvou předchozích dílů David Goyer.

X-Men 3
Natáčení X- Men 3 zatím nezačalo, ale ví se, že vzhledem k úspěchu „dvojky“ určitě bude a měl by na něho navázat i samostatný film s nejopěvovanějším hrdinou Wolverinem (samozřejmě Hugh Jackman). Snad se s třetími X- Meny vrátí i režisér těch předchozích Brian Singer.

Závěrem si ještě můžeme povědět, že se chystá v pořadí druhý Daredevil a s ním i samotná Elektra. Daredevila 2 by měl točit opět Mark Steven Johnson, který si brousí zuby i na filmové zpracování Ghost Ridera. Z hromady pokračování můžeme ale jmenovat třeba i Hulka 2, se kterým se snad vrátí opět Ang Lee, jehož režijní řemeslo udrželo první díl jaksi nad vodou.

Já osobně bych s návalem comicsových filmů uvítal i třeba pokračování podle mě celkem zdařilé Ligy výjimečných, ale to se asi vhledem k neúspěchu tohoto filmu nestane. Škoda...
Ondra (18.12.2003)
1997 - 2005 © comX.cz