Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Metal Hurlant #2
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Tentokrát to vezmu stručně. Druhý Metal Hurlant. Osmačtyřicet stran. Čtyři příběhy. Jdeme na to: První je Red Light podle scénáře Geoffa Johns (JSA, Flash, Avengers) a v kresbě Christiana Gossetta. Červená barva má vyvolat apatii, lhostejnost, otupit mysl, a proto neustále svítí ve vězení. Ve dne v noci, nikdy nezabliká, nikdy nepohasne. Ale stačí jen zavřít oči, aby se člověk mohl zkoncentrovat a nezačít toužit po ničem jiném než po barvách. Násilný útěk ven se podaří, konečně všechny barvy a pic ho - smrt. Ale stálo to za to, ne? Opravdu příjemný sci-fi příběh s poněkud načervenalou atmosférou.

Pod druhým příběhem s názvem The Invasion je podepsán Alexandro Jodorowsky a kresbu dostal na starost začínající, ale u nás dobře známý Igor Baranko. Stavět velkou zeď kolem svého království může znamenat dvojí: větší bezpečnost nebo smrtelnou past. Která ze dvou variant to bude tentokrát vás nechám hádat. K tomu je třeba připočítat zmutovanou kněžku, létající nemluvňata a pořádnou armádu vetřelcovských bestií, aby nebylo pochyb, že se u příběhu nebudete nudit. Barankova kresba působí u tohoto komerčního projektu poněkud sušeji než u jeho volné tvorby, nicméně talent tu je a jsem si jistý, že o tomto nadaném Ukrajinci neslyšíme naposled. Nejsilnější záběr kresby je především v místech, kde je Baranko Barankem a je vidět, co autor tvořit chtěl a co musel. Na pochvalu je rozhodně skloubení světoznámého scénáristy se začínajícím talentovaným kreslířem. To může přinést jedině ovoce. Sladké ovoce.

Třetím v pořadí Day Off Švýcara Pierra Wazema. Toto je poněkud nešťastný kousek, protože Wazem už v minulém Hurlantu byl s prakticky stejným příběhem. Tady vykrádá jen sebe sama a zbytečně zaplácává značně omezený prostor časopisu. Toto je krok vedle.

A na závěr je tu pokračování příběhu Megalex z pera Jodorowského a kompletně vyrenderovaného Fredem Beltranem. Konflikt mezi silami technologie a silami přírody. Tentokrát naštěstí bez cenzury. Posledně to byla likvidace klonovaného policejního oddílu s životností 400 dnů, tentokrát je to jeho zrod. Ovšem nic neprobíhá hladce, jak by se na první pohled mohlo zdát. Síly přírody udeří v pravý okamžik, aby mohl vzniknout (snad) pravý hrdina. Scénář za jedna a výtvarné pojetí mě ještě neznechutilo a stále se mi líbí. Ovšem viděl jsem i další ukázky a vím, že mému chválení počítačového renderingu bude konec, ale protentokrát se ještě drží, potvora.

Takže to máme suma sumárum jeden opravdu čtivý časopis. S původním Metal Hurlantem má sice pramálo společného, ale kvalita je na úrovni. Když se skloubí veteráni s nováčky, západní břeh Atlantiku s východním, dobrý scénář s kvalitní kresbou, musí dojít i na radostné setkání čtenářů s tímto periodikem.

Vydal: Humanoids Publishing v roce 2002
M@P (15.01.2003)
1997 - 2005 © comX.cz