Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Crew2 #6
PŘIHLÁŠENÝ: -----
První Crew tohoto roku vládne všem, ale nebudu to nějak protahovat a rovnou se vrhnu na řadu comicsů, které v ní najdeme.

Prvním z nich je Thorgal- Téměř ráj. Když se známý vikinský lukostřelec zřítí na dno ohromné propasti, nezemře, ale naopak se ocitne na nádherném místě, připomínajícím ráj, kde navíc žijí dvě nádherné ženy. Z tohoto ráje však není úniku a na Thorgala zde čeká něco, co se mu opravdu nelíbí. Věčný život. Velice zajímavý příběh (scénář- Van Hamme) s brilantní kresbou (Rosinski). Škoda jen, že není o trochu delší.

I když budete mít už ruce plné crwe můžete obrátit na další stránky, kde najdete malého geniálního vynálezce Jacka B. Quicka, který se tentokrát pokouší vytvořit Vesnickou galaxii. Zábavný kraťas od geniálního Alana Moorea je však jenom jakýmsi předkrmem před tím, co následuje.

A to jsou samotní X-Men vs. WildC.A.T.S. s podtitulem Stříbrný věk. I když je tam to „versus“ neřekl bych, že jsou tyto superhrdinské týmy proti sobě (teda zatím to v té první části comicsu vypadá). Ve stříbrném comicsovém věku se sekáváme s X-Meny v jejich původní podobě. Šmejd z vesmíru v podobě Daemonitů a Vrhu je zpátky a Země je opět ohrožena. Fandit můžeme Jean Greyové a Grifterovi.

Věřte, že je tento comics to nejlepší, co v této Crwi najdete. Pokud o tom pochybujete, určitě vás přesvědčí naprosto dokonalá kresba od Jima Leeho (série Batman-Hush) a rychlí děj nabitý akcí z pera Scotta Lobdella, kterého určitě znáte z již vyhřezlých crossoverů Batman/Darkness a Wolverine/Zealot. Podle mě je X-Men/WildC.A.T.S. asi tak třetí nejlepší crossover, který se v Crwi zatím objevil (hned po Batman/Darkness a Lobo/Hitman)

Po zlatém hrbu celého magazínu následuje opět Alan Moore a jeho Mrtviáni ze světa Top 10, ve kterém vám slavný autor zavede přímo do poměrně veselého podsvětí a ukáže vám jak se řeší spory mezi upírskými mafiemi. Příjemný comics s krásnou jednoduchou kresbou od Zandera Cannona.

Dále pak zábavný třístránkový kraťas od Jeana-Davida Morvana s názvem Proč hrdinové nikdy neumírají? a na úplný závěr samozřejmě nemůže chybět Red Meat s výborným překladem od filmového Františka Fuky.

Mimo výborné comicsy stojí za přečtení určitě také výborné články. Najdeme tu Cestu několika vyvolených na polský comicscon do Lodže a zase zpátky. Tato zábavná Patologie by určitě zasloužila svojí comicsovou podobu.

Dále nám ještě Jiří Pavlovský tradičně sdělí, co je nového u amerického comicsu, představí nám hrdiny naší krve WildC.A.T.S., přečteme si rozhovor s nejlepším ze všech překladatelů Viktorem Janišem a mnohem a mnohem víc a víc.

První Crew2 se tedy pro rok 2004 představila v tom nejlepším světle a proto poděkujme celé redakci tohoto úžasného časopisu, že nám umožňuje číst takovéto úžasné comicsy, které by jsme určitě nikde jinde nesehnali. Amen………

PS: Jen tak pro zajímavost – v dalším čísle čeká Sandman, Batman (Alex Ross), dokončení super crossoveru X-Men/WildC.A.T.S. a mnoho dalšího. O tom ale až v dubnu.


Thorgal – Téměř ráj
Kresba - Grzegorsk Rosinski
Scénář – Jean Van Hamme

Jack B. Quick – Vesnická galaxie
Kresba – Kevin Nowlan
Scénář – Alan Moore

X-Men/WildC.A.T.S. – Stříbrný věk
Kresba – Jim Lee
Scénář – Scott Lobdell

Mrtviáni
Kresba – Zander Cannon
Scénář – Alan Moore

Proč hrdinové nikdy neumírají?
Kresba – Philippe Buchet
Scénář - Jean-David Morvan

Red Meat - Max Cannon
Ondra (22.03.2004)
mára [09:45:59 28.03.2004]
ahaaa. ja sem blbej

fuckenbrau [09:02:06 28.03.2004]
to mára: Top ten knihu kreslil Gene Ha a Zender Canoon mu pomáhal. Co se týká crossoverů, tak takovej Batman/Darkness byl naprosto hroznej (scénáristicky). Aspoň tedypodel mého názoru.

mára [19:30:49 25.03.2004]
Jen takova odbocka - taky vas prekvapila ta kresba u Mrtvianu? Ja sem skoro neveril, ze to delal ten samej Cannon, co Top10.

smuska [18:07:02 24.03.2004]
huh 2x?? proc ne :) alespon se o mne bude vedet :P

smuska [18:05:57 24.03.2004]
Ale jo, jen ho tolerujte, spolecnsot techto dnu toleruje kde co a kde koho :) Cenim si toho ze nekdo konecne neco stvoril! Jen to ma par musek :)

smuska [18:05:56 24.03.2004]
Ale jo, jen ho tolerujte, spolecnsot techto dnu toleruje kde co a kde koho :) Cenim si toho ze nekdo konecne neco stvoril! Jen to ma par musek :)

MichalS [08:33:17 24.03.2004]
>Smuska Trochu tolerance pro autora. To ze se vam (me taky) z tohoto cisla libi vic jine kousky neznamena, ze jsou objektivne lepsi ;). Prosil bych ale opravit 'vikinský' a hlavne 'rychlí děj'

smuska [18:38:09 23.03.2004]
Autor si zaslouzi pochvalu za snahu vytvorit recenzi, ale ne vsak jiz za jeji obsah!!! S dovolenim ale XMen vs CATS neni nejlepsi comx tohoto cisla!!! Take me zarazilo prohlaseni ze je to 3 nej crossover ktery byl v Crwi vydan. Vsechny jmenovane comy jsou tzv. mainstreamove!!!! Jsou delany pro teenager v USA, jejich obsah se zdaleka nemuze rovnat comxum Alana Moora, nebo Rosinskeho!!! To i Red Meat, ktereho zboznuji :) ma vetsi pointu v kazdem stripu, nez tento cely crossover!!! Nejsem nijak predpojaty, imagelike kresba mi nevadi, ale plitky pribeh ano!!! Zamyslete se nez neco napisete prosim. A tento prispevek radeji nectete :P

1997 - 2005 © comX.cz