Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Crew2 #8
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Osmé číslo naší milované Crwe je tentokrát věnováno milovníkům hororu a detektivkám. Potvrzuje to hned první komiks pocházející ze série Flinch s názvem Předsevzetí scénáristy Bruce Jonese (Hulk, Kingpin) a kreslíře Bernie Wrightsona. V hororovém příběhu se dozvíte, co se někdy může přihodit, když stejně jako Richard Parks v noci havarujete autem a pomoc naleznete ve starém domě, kde se nachází sice velmi krásná dívka, ale bohužel i její nemrtvý otec. Bernie Wrightson vám svou jedinečnou, doslova strašidelnou kresbou určitě připomene známého Bažináče, jehož mimochodem sám stvořil.

Dalším hororem v nové Crwi je opět příběh ze série Flinch Ztráty a nálezy od scénáristy Boba Fingermana (Doom Patrol) a kreslíře Pat McEowna (Hellboy Junior). Nejde ani moc o horor, připravte se spíše na velkou dávku černého humoru (obzvlášť ten morbidní závěr) a na McEownu roztomilou kresbu, která jako by z oka vypadla nějakému dětskému animovanému filmu.

A po hororech rovnou na Planetary. Příběh z této série jménem Mrtví střelci - archeologický super tým čelí mstícímu se duchovi mrtvého policisty. Skvělý komiks, spousta akce a mystiky. Warren Ellis se schválně v některých scénách vyhýbá dialogům a dává tak přednost nádherné kresbě Johna Cassadaye. Prakticky celý komiks vypadá skutečně jako filmový storyboard. Nezapomenutelné jsou určitě scény s duchem mrtvého policisty - např. jeho elegantní likvidační průlet autem nebo záběr na kulku vylétávající z hlavně jeho pistole. Prostě nářez!!!

Nakonec jsem si zlatý hřeb celé Crwe. První část příběhu Kdesi uprostřed stínů, vyprávějící o soukromém detektivovi Johnu Blacksadovi, jenž pátrá po vrahovi ženy, kterou kdysi miloval. Všechny postavy v komiksu mají podobu všelijakých zvířat – hlavní hrdina je tedy pochopitelně černý panter, dalším z vyšetřujících je vlčák (naštěstí žádný komisař Rex), tvrďácký boxer jako gorila, atd……. Vypadá to tedy na pěkný večerníček, ale není tomu tak. Svět zvířecích hrdinů je velice realistický a působivý hlavně díky osobité kresbě španělského kreslíře jménem Juanjo Guarnido. Každý obrázek v Blackasadovi vypadá jako záběr z nějakého starého filmu. Je to prostě nádhera, ale nesmíme také zapomenout na scénáristu Juana Canalese, který celou tuhle noir jízdu vymyslel. Už se nemůžu dočkat druhé části a v budoucnu bych uvítal klidně i rovnou celý book. Ať žije Blacksad!!!

Na úplný konec vlastně ještě zbyl nikdo jiný, než Red Meat. K tomu nemusím nic dodávat, snad jen:

Včera mě vyhodili z práce.
Že prej mám „divnou osobnost“.
To nevadí.
Mám ještě dvě další.

Za přečtení dále ještě určitě stojí obě dvě Mučírny, profily Bernie Wrightsona, Briana Michaela Bendise, tradičně něco o komiksech v USA, patologie k Punisherovi, Planetary, Blacksadovi a hlavně úvod od Jirky Pavlovského určený obzvlášť pro komiksové mazáky. Po jeho přečtení totiž už snad každý pochopí, že tam ten mainstream někdy prostě být musí!

O nové Crwi by se celkem v klidu dalo říci, že patří mezi nejlepší, ale o té minulé by se dalo říci to samé a myslím, že to půjde i u té příští, protože se objeví opět Jack B. Quick, Mlíko a Sejra, Show kovboje Wallyho, druhá část Blacksada a ukázka z chystaného Preachera! Během prázdnin ale také vyhřezne CREWní speciál, ve kterém si to na sto stránkách rozdá Lobo s Maskou. To bude teprve maso!!!

Flinch – Předsevzetí
Kresba – Bernie Wrightson
Scénář – Bruce Jones

Planetary – Mrtví střelci
Kresba – John Cassaday
Scénář – Warren Ellis

Blacksad I. – Kdesi uprostřed stínů
Kresba – Juanjo Guarnido
Scénář - Juan Díaz Canales

Flinch – Ztráty a nálezy
Kresba – Pat McEown
Scénář – Bob Fingerman

Red Meat
Scénář + kresba – Max Cannon
Ondra (07.09.2004)
mára [15:07:46 07.09.2004]
zeby Ondra?

Zack [14:56:04 07.09.2004]
(opraveno :)

Zack [14:55:05 07.09.2004]
to je nova soutez... kdo to uhadne, tak dostane od autora clanku 3 body :)

mára [14:44:34 07.09.2004]
kdo to psal?

1997 - 2005 © comX.cz