Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Killer Croc (batmanovské postavy 7. díl)
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Skutečné jméno:: Waylon Jones
Zaměstnání: zápasník, cirkusová atrakce
Místo výskytu: Gotham, nyní pravděpodobně New Orleans
Poprvé v: Batman #357

Bio:
Jonesova matka při porodu, kdesi ve floridských slumech, zemřela a tak malého Waylona vychovávala jeho alkoholická teta. Waylon Jones se narodil s vrozenou chorobou, která způsobuje, že jeho kůže se v průběhu let stále více podobá kůži krokodýla. Neustálé popichování a posmívání od ostatních dětí nesl Waylon těžce, není proto divu že jednoho dne v záchvatu zuřivosti, jedno z dětí zranil.

Výsledkem bylo jen to, že Waylon se ocitl v polepšovně, kde byl stále zneužíván a odsuzován díky svému vzhledu. Po propuštění z polepšovny, nastoupil na dráhu zločinu. Dlouho však venku nepobyl a zanedlouho se znovu objevil v polepšovně. Tady také dosáhl dospělosti a stal se z něj zelený humanoidní ještěr.

Při poslední návštěvě Waylon zabil svého spolutrpitele, který se mu zase posmíval kvůli jeho vzhledu, byl odsouzen k smrti a poslán do státního vězení, kde mu byl rozsudek změněn na pouhé doživotí.

Konečně po dlouhých 18ti letech byl podmínečně propuštěn. Waylon se začal poflakovat a někdy našel práci jako aligátoří bojovník na karnevalech, kde mu bylo poprvé dáno jméno "Killer Croc", lidský aligátor.

Unaven prací jako pouťová atrakce, vrací se Croc ke zločinu a očekává, že ho Gotham přivítá s otevřenou náručí. Začíná jako tuctový gangster. Pak ovšem zavraždí gothamského bosse, známého jako Squid, a pokusí se o sjednocení gangů, kterým by samozřejmě vládl. Aby všichni věděli s kým mají tu čest, nabídne se Killer Croc, že zabije gothamského okostýmovaného ochránce - Batmana.

Killer Croc je Batmanovým nejčastějším protivníkem a dokonce proti němu vytáhne ve spojenectví s Jokerem, Penguinem a Riddlerem. Jenže Croc je Batmanem chycen, postaven před soud, prohlášen za duševně labilního a expresně vypakován do Arkhamu.

V Arkhamské léčebně se ještě Croc pokusí, společně s Jokerem, vyburcovat k povstání a následuje brutální souboj s Batmanem. I když je Batman zraněn, dokáže Killer Croca porazit a znovu ovládnout Arkham.

Killer Croc nemá žádnou nadlidskou sílu (znáte to blesky, apod...), ale jeho velikost a hlavně tvrdá kůže z něj dělají nebezpečného protivníka. Tvrdá krokodýlí kůže ho chrání před zraněním, navíc se Croc ještě udržuje ve vynikající kondici posilováním a jeho nemoc ho udělala silnějším než je průměrný člověk nebo dobrý zápasník.

Když se Bane rozhodl nakýblovat do Gothamu a převzít vládu nad zločinem, jeho prioritou bylo vyřídit právě Killer Croca. V souboji Bane Crockovi zlomí obě ruce a porazí ho. Když se pak brány Arkhamu znovu otevřou (díky zemětřasu), dojde znovu k souboji mezi Banem a Crocem (tentokrát dohlíží i Robin). V souboji nebylo jasného vítěze, jasné však je, že Bane dostával na prdel, protože Croc mu přerušil přívod Venomu do těla.

Nynější plány a přesná lokace Killer Croca je velká neznámá. Jediná věc co se ví jistě, je to, že Croc odchází do New Orleans, kde potkává Swamp Thing. Zbytek je zahalen rouškou tajemství.
Drakeus (11.01.2003)
1997 - 2005 © comX.cz