Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Co nového u Vertiga
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Zajímavým projektem tohoto nakladatelství se zdá být nová série kolekcí Vertigo: First Taste s ochutnávkami vertigovských sérií. První číslo, které vyjde v dubnu, bude mít 150 stran a bude obsahovat první sešity ze sérií Y: The Last Man, 100 Bullets, The Books of Magick: Life During Wartime, Transmetropolitan, Death: The High Cost of Living a Swamp Thing (první díl od Alana Moora). To vše za velmi příjemných pět babek, samozřejmě těch amerických. Druhé číslo by mělo vyjít patrně na podzim.
Brian Azzarello by měl, kromě pokračování na 100 Bullets, rozjet další sérii Loveless, což by měl být western z období po Občanské válce.
Režisér Darren Aronofsky (Pi) se rozhodl scénář svého nového filmu The Fountain nejdříve převést do komiksové formy a až potom ho vypustit na filmové plátno. Jako kreslíře si nezvolil nikoho menšího než Kenta Williamse (Blood: A Tale; Tell Me, Dark), žáka neoexpresivní komiksové školy (kam patří i Dave Mckean). Kniha bude obsahovat tři dějové linky ve třech časových obdobích, ve kterých půjde o věčné téma smrti a lásky, kde se hlavní postavy snaží obejít to první a si udrželi to druhé.
I Harvey Pekar bude kupodivu psát pro Vertigo. Tentokrát to není další díl autobiografické série American Splendor (mimochodem, je podle ní i vynikající film), ale o sérii The Quitter, která bude popisovat “předsplendorovské” období, tj. cca prvních 20 let Harveyho života.
Sandmanovský svět znovu ožije v pseudomanze Dead Boy Detectives od Jill Thompson, která už vytvořila podobný minibook Death: At Death's Door.
Zatím nejasné je datum vydání série City Lights od preacherovské dvojky Gartha Ennisa a Steva Dillona, ale prý by se mělo jednat o autobiografickou záležitost.
M@P (02.03.2005)
M@P [15:10:20 02.03.2005]
Mick: Situace je jeste horsi, zadne datum uz neni :).

Mick [14:40:17 02.03.2005]
Kurva. Na City Lights uz se tesim docela dlouho. Zda se mi to, nebo se datum vydani porad posouva?

1997 - 2005 © comX.cz