Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Komiksové filmové hity roku 2005
PŘIHLÁŠENÝ: -----
SIN CITY
Komiksový kouzelník Frank Miller hodně dlouho odolával filmovým producentům a za žádnou cenu nechtěl prodat prává ke zfilmování svého skvostu jménem Sin City. Nakonec ale přeci jen podlehl ve chvíli, kdy za ním přišel režisér Robert Rodriguez (Desperado, Tenkrát v Mexiku, trilogie Spy-Kids) a ukázal mu své testovací záběry. Miller byl nejspíše tak oslněn, že nakonec přijal i Rodriguezovu nabídku stát se spolurežisérem snímku.
Rodriguez s Millerem natočili adaptaci rovnou tří knih ze světa Sin City (Sin City, Ten žlutej parchant, Velká tučná zabijačka) kompletně před modrým pozadím a stvořili tak velice přesnou stylizovanou kopii Millerova díla. Ve filmu se navíc objeví řada hereckých hvězd v čele s Brucem Willisem, Clivem Owenem, Mickey Rourkem a Elijahem Woodem.
O tom, že Sin City bude opravdová bomba svědčí už jen obrázky či první trailery. Na vlastní kůži se budeme moci přesvědčit 1. dubna.

CONSTANTINE
S adaptací úspěšného komiksu Hellblazer, který proslavil zejména komiksový Tarantino Garth Ennis se v kině setkáme 7. dubna. Drsný sarkastický mág John Constantine (Keanu Reeves) pomáhá v Los Angeles jedné policistce (Rachel Weisz) vyšetřit údajnou sebevraždu jejího dvojčete. Oba se pak stávají účastníky ohromné války mezi nebem a peklem.
Ve snímku Constantine debutujícího režiséra Francise Lawrence čekejte ponurou atmosféru a řadu digitálních pekelných monster.ELEKTRA
S Daredevilem ji to moc nebavilo, a tak se rozhodla pro vlastní film. Jennifer Garnerová se coby Elektra vrací ve stejnojmenném akčním snímku Roba Bowmana (Akta X, Království ohně). Poté, co se Elektra na začátku zotaví z těžkých zranění, stává se velice nebezpečným nájemným vrahem. Hlavní záporák na ni čeká v podobě Tyfové Mary, která podle slov režiséra „v noci začne šílet a poté kolem sebe šíří tyfovou nákazu, může zabíjet dotykem i polibkem.“
Je jisté, že nejspíš opět v dubnu (přesné datum není), kdy Elektra přijde k nám do kin, nás čeká buď pořádná porce akční zábavy nebo jen pořádná ptákovina. Uvidíme.

BATMAN BEGINS
O pátém dílu batmanovské série toho bylo napsáno už tolik, že je celkem zbytečné něco opakovat. Snad jen to nejdůležitější – režie se chopil zajímavý Christopher Nolan (Memento, Insomnie), scénáře David S. Goyer (Smrtihlav, Blade 1-3, připravovaný Ghost Rider) do netopýřího kostýmu se oblékl tentokrát Christian Bale (Americké psycho) a po jeho boku se objeví ještě několik dalších hvězd jakými jsou třeba Gary Oldman, Liam Neeson, Morgan Freeman, atd.
Ve filmu se podobně jako v Year One dozvíme o Batmanových začátcích, jeho protivníky tentokrát bude dvojice Scarecrow (Cillian Murphy) a Ra’s Al Ghul (Ken Watanabe). Podle obrázků a trailerů lze soudit, že půjde vskutku o dost realistický pohled na temného rytíře. Takže ať jste 14. července v kině.

FANTASTIC FOUR
Mr. Fantastic, Invisible Woman, Human Torch a Thing. O tomto slavném superhrdinském týmu byl natočen snímek již roku 1993, ale ten je dodnes považován za nejhorší komiksový film všech dob. Proto se minulý rok chlapi v Marvelu rozhodli, že dobrodružství fantastické čtveřice natočí znovu a pokud možno, tak samozřejmě o dost lépe.
První filmová upoutávka mě sice moc nenadchla, ale to ještě nic neznamená. Doufejme, že režisér Tim Story (americký remake francouzské komedie Taxi) se alespoň částečně snažil tak jako Brian Singer u podobné týmovky – X-Menů. Fantastická čtyřka k nám dorazí 4. srpna.
Ondra (04.03.2005)
Mick [00:55:52 05.03.2005]
Pico pico pico, prosim neposer toho Batmana... ehm..nic. pardon

eddie25 [22:38:48 04.03.2005]
Boh nás ochraňuj. Keď porovnám koľko komixových veci sa na nás hrnie a ako dovrzali reziséri tie posledné filmy. Podľa mňa miektoré príbehy film nepotrebujú. Nič proti Batmanovi, ale už stačilo.

1997 - 2005 © comX.cz