Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Crew2 #12
PŘIHLÁŠENÝ: -----
V již dvanácté Crwi stojí za pochvalu pěkná hromada věci. Nebudu to proto nijak zdržovat, zmíním pěknou obálku, která pochází z komiksu Batman: Child of Dreams a vrhnu se rovnou na první komiks.

Tím je batmanovský černobílý kraťas s názvem Sázka, pocházející ze série Batman: Gotham Knights. Příběh scénáristy Paula Diniho se točí okolo dvou gothamských koček – Harley Quinn a Poison Ivy. Ty jsou sice opět zavřeny v Arkhamu, ale ani to jim nezabrání v uzavření jedné malé sázky, tykající se takové maličkosti – chlapů. A těch je v Arkhamském blázinci habaděj.

Komiks Batman: Sázka se vám bude jistě líbit, pokud máte rádi animovaného Batmana (a to já mám), protože tomu jako by z oka vypadl (Dini se ostatně jako scénárista podílel i na televizní animované sérii). A to hlavně díky pohledné kresbě Ronnieho Del Carmena. Před Sázkou jsme měli v Crwi2, č.1 možnost si přečíst podobný komiks pod názvem Dokonalý pár od Bruce Timma (ten se rovněž podílel na animáku). Bohužel ani v Dokonalém páru, ani v Sázce není Batman v hlavní roli, takže doufám, že to v budoucnu Crew napraví. Stálo by to zato!

Dalším, opět batmanovským komiksem je v nové Crwi první část jednoho z posledních setkání Batmana se Soudcem Dreddem pod názvem Batman/Soudce Dredd – Poslední Hádanka. Svižný nekomplikovaný děj nás zavádí do jiné dimenze (?), do světa, kterému vládne císař Xero, do světa zasvěcenému gladiátorským hrám, kde se čirou náhodou ocitne v zajetí jak Batman s Dreddem, tak šest dalších bojovníků z jiných světů. Jeden z osmi se stane obětí, kterou bude muset sedm dalších lovit. Lov pro potěšení císaře Xera může začít a hádejte kdo je obětí.
Akcí nadupanému příběhu z pera Alana Granta a Johna Wagnera dominuje syrová kresba Carla Critchlowa, při které určitě zavzpomínáte na Simona Bisleyho (Rozsudek nad Gothamem) či na Glenna Fabryho (Zemřít smíchy).

Sandman – Smrt a Benátky, tak se jmenuje již třetí komiks v tomto čísle. Velice zajímavá povídka Neila Gaimana z knihy Endless Nights nás zavádí na jeden ostrov poblíž Benátek, na který se vydává jakýsi muž, aby zde zavzpomínal na své dětství a setkal se s jednou starou známou – Smrtí. Kouzelnou, někdy až pohádkovou kresbu má na starosti známý Craig P. Russell (Conan, Prsten Nibelungů, Dr. Strange).

Kreslíř Craig P. Russell je také v této Crwi mužem na pitevním stole, komiksové milníky jsou zase věnované Richardu Corbenovi. Dočkáte se ale také samozřejmě i novinek z prostředí evropského a amerického komiksu, patologie o Manga a Anime, nové i staré Mučírny a dokonce také originálního komiksu jménem Zombie pro starší a pokročilé scénáristy Jiřího Pavlovského a kreslíře Filipa Zacha z kategorie „redaktoři sobě“. Vlastně jsem ještě zapomněl na Garfielda (sorry Garfielde). Je toho fakt dost.

Nová Crew se tedy mimořádně vyvedla a doufejme, že to samé se napíše i o té další, ve které nás čeká mimo dokončení řežby Batmana a Soudce Dredda i Jack B. Quick, Úsměv zabijáka od již zmiňovaného Richarda Corbena a také přijde samotný John Constantine alias Hellblazer. Hurá!!!

Batman: Sázka
Kresba: Ronnie Del Carmen
Scénář: Paul Dini

Batman/Soudce Dredd: Poslední hádanka
Kresba: Carl Critchlow
Scénář: Alan Grant, John Wagner

Sandman: Smrt a Benátky
Kresba: Craig P. Russell
Scénář: Neil Gaiman

Zombie pro starší a pokročilé
Kresba: Filip Zach
Scénář: Jiří Pavlovský

Garfield
Kresba a scénář: Jim Davis
Ondra (11.03.2005)
1997 - 2005 © comX.cz