Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Fantastic Four: Pravda nebo fikce?
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Fantastic Four čili Fantastická čtyřka, klasika v USA srovnatelná se Spider-Manem, se své filmové adaptace dočká letos v létě. Takřka rodinná týmovka se bude muset na filmovém plátně utkat (s kým jiným, než) s nejstrašnějším nepřítelem z těch nejstrašnějších – Doctorem Doomem.

Režisérské otěže filmu, který má v USA premiéru v červenci a u nás by se měl objevit o měsíc později, třímá ve svých rukou Tim Story (Taxi). V hlavních rolích se objeví Ioan Gruffudd, Michael Chiklis, Chris Evans a Jessica Alba, která se letos zřejmě hodlá ucházet o pomyslný titul „herečka s největším počtem komiksových adaptací na kontě“. Pro čtenáře, kteří této narážce nerozumí, dodáváme, že Jessica Alba se objeví také v Rodriguezově / Millerově Sin City.

Příběh filmu s jednoduchým názvem Fantastic Four (otázkou zůstává, jak jednoduchý název bude mít v našich končinách) se zřejmě bude točit kolem výletu ještě nesuperhrdinské čtveřice do vesmíru, následného získání zvláštních schopností a zasvěcení životů v boji proti Zlu.

Zajímavá je myšlenka, že by Fantastic Four nemusela jít cestou „realistického ztvárnění“ tak jako například oba díly X-men. Spekuluje se doslova o lehce parodické komedii a fotografie leccos naznačují. Pokud je tvůrci myslí naprosto vážně, neřekl bych, že jsou zrovna dobré. Pokud ne a jejich záměr se podaří, mohlo by to být velice příjemné zpestření.

www.fantasticfourmovie.com
pulaski (14.04.2005)
1997 - 2005 © comX.cz