Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Ra's al Ghul (batmanovské postavy 9. díl)
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Skutečné jméno: neznámé, ale přezdívka je Nesmrtelný
Zaměstnání: dobyvatel
Místo výskytu: centrála v Sev. Africe, jinak Gotham
Poprvé v: Batman #232

Bio:
Ra´s al Ghulovo pravé jméno se ztratilo v prachu dějin. Ze všech protivníků temného rytíře je nejnebezpečnější, ne nadarmo jeho jméno v arabštině znamená Démonova hlava. Ra´s al Ghul žije po staletí a po celou tuto dobu se zdokonaloval v umění zabíjet, je excelentní v pěstním souboji a v boji s mečem.

Říká se, že Ra´s al Ghul byl lékařem v severní Africe a jeho žena byla zabita, když urazil syna jednoho mocného sultána. V důsledku tohoto činu byl on sám pohřben zaživa. Tento příběh je podrobněji popsán v Birth of the Demon.

Po celá staletí hromadil sílu na svou kampaň, skoro křižácké tažení, které by ho dostalo do kontaktu s Batmanem. Detektiv, jak Batmana Ra´s al Ghul nazývá, je jeho největší protivník a zároveň jediný muž, který si zaslouží svatbu s jeho překrásnou dcerou Talií a tím také zdědit Ra´s al Ghulovu říši. Z těchto řádků by se dalo usoudit, že Ra´s al Ghul není zas až tak špatný. Dokonce nějaký čas pracovali s Batmanem společně, pak ale Batman vyčmuchal Ghulovy plány na zničení Země.

Ra´s al Ghulův plán byl jednoduchý, pomocí zbraní jako je Kolo nákazy,(to způsobilo epidemii která decimovala Gotham asi před rokem), způsobit kompletní vyhlazení planety Země a vybudovat tady nový Ráj. Jistě uznáte, že s takovým přístupem nemohli být s Batmanem kamarádi a jejich cesty se nadobro rozdělily.

Doporučená literatura:
Birth of a Demon
Son of the Demon
Bride of the Demon
Legacy
Drakeus (18.01.2003)
1997 - 2005 © comX.cz