Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 The Metabarons #6 - #10
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Druhým z Metabaronů se stal Aghnar. Syn Othona a Honoraty - čarodějky, která zradila kvůli lásce ke svému muži mocenský kult Shabda-Oud. Jeho život byl nešťastný už před narozením, kdy ho zasáhla šipka s antigravitační látkou. Othon ostatně neměl jinou možnost, neboť jeho milovaná a těhotná Honorata byla svržena z nejvyšších pater královského paláce a než se postavila nohama na pevnou zem, porodila syna. Jenže ten se po zásahu onou osudnou střelou přestal kamarádit s fyzikálními zákony přitažlivosti a drze si poletoval nad kolébkou. Aby se mohl stát novým Metabaronem, musel nejenom projít zkoušky boje a bolesti, ale i zabít svého otce, z čehož se stala u Metabaronů taková pěkná tradice.

Jeho pouť osudem obsahují sešity 6 - 10, které vyšly souhrnně v booku pod názvem Blood and Steel (Krev a ocel). V jeho příběhu se nejprve odrazí pomsta za svou matku, která se spojí s láskou, aby společně splynuly do hořkého vítězství. Ale to nestačí, znovu zahořená láska je vystřídána nenávistí, a to v okamžiku, kdy se mu narodí jediný syn - Steelhead, budoucí Metabaron. Možná ve vás jeho jméno "Ocelová hlava" vyvolá pocit, že se bude jednat o tvrdohlavého a chladnokrevného bojovníka, což je do jisté míry pravda, ale skutečnost je poněkud prozaističtější. Malému Steelheadíkovi taťka po narození ustřelí hlavičku a chudáček musí nosit protézu. Laserové setnutí u Metabaronů neznamená konec, ale začátek. Začátek životních osudů Steelheada, bezcitné svině a nejbezohlednějšího ze všech Metabaronů. Ale to už je jiný příběh, o kterém si povíme příště.

Při psaní o Metabaronech jsem pod neustálým pokušením vyzradit vám úžasné příhody a zvraty, kterých je v těchto sešitech plno. Tím bych vás ale připravil o jedinečný zážitek z četby těchto knih, které snad vyjdou i u nás. Musíte se spokojit jen s mým konstatováním, že je opravdu o co stát a kvalita celé ságy je vzestupná. Jodorowsky jde ve svých příbězích dál a dál. Žádné hranice v tomto komiksu neexistují.

Scénář: Alexandro Jodorowsky
Kresba: Juan Gimenez
Vydal: Humanoids Publishing v roce 2000 - 2001
M@P (19.01.2003)
1997 - 2005 © comX.cz