Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Crew2 #13
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Hellblazer, Batman/Soudce Dredd, Jack B. Quick a ochutnávka z Vycházejících hvězd. Zní to všechno lákavě, ale...no, vezměme si to všechno po pořádku.

Hellblazer – Až Johny přijde z války domů – tento dvaceti-čtyř stránkový černobílý příběh je jednoznačně tím nejlepším, co je v nové Crwi k dispozici. John Constantine nás zavádí do roku 1987 do městečka Liberty v Iowě, kde se lidé neúnavně modlí v návrat svých „synů“ z Vietnamu. Constantine zjišťuje, že oni synové, duchové mrtvých amerických vojáků, jsou svého návratu opravdu schopni, jenže pro samotné obyvatele Liberty jde o návrat smrtelně nebezpečný. Velmi působivý příběh zobrazující drsnou stránku a následky vietnamské války má na starosti scénárista Jamie Delano a ponurou (ovšem nijak zvlášť výjimečnou) kresbu John Ridgway.

Po Hellblazerovi přichází na řadu malý vynálezce Jack B. Quick, který ve svižném a vtipném příběhu Alana Moora O ptáčcích a včeličkách pátrá po městě zvaném Puberta a následně musí opět čelit velkým nepříjemnostem, neboť jeho kamarád, který Pubertou projde, je zničehonic úplně „jiný“. Klasickou „quickovskou“ kresbu má na starosti Kevin Nowlan.
I když je v této Crwi hlavní hvězdou večera Hellblazer, dost jsem se těšil i na druhou část akčňárny Batman/Soudce Dredd – Poslední hádanka, kde jsou oba jmenovaní hrdinové a šest dalších bojovníků stále uvězněni v jiné galaxii, v říši tajemného císaře Xera a všichni musí (pokud se chtějí ještě vůbec někdy vrátit domů) zlikvidovat Batmana. Příběh je sice pořád akční a děj běží kupředu, ale osobně jsem čekal, že scénáristické duo Grant/Wagner ze sebe vypotí přece jenom nějaké to překvapení či alespoň velkolepé finále, ale bohužel se nic takového nestane - konec příběhu je lehce předvídatelný a už neohromuje ani ta akce, na které je celá tahle story postavena. Zklamání pak nezachrání ani perfektní „chladná“ kresba od Carla Critchlowa.

Lékem na nevyvedený konec Poslední hádanky může však pro některého čtenáře být zdařilá ochutnávka z aktuálního comicsbooku Vycházející hvězdy známého scénáristy J. M. Straczynského (Spider-Man: Návrat) a jejich patologie, ale jiných klasických „crwáckých“ článků ani slibovaného komiksu od Richarda Corbena se bohužel nedočká. Obě Mučírny tu sice jsou, ovšem takový tradiční pohled na americký komiks je patřičně dost chabý a úplně se vytratily oblíbené statistiky prodeje. Komiksové milníky (tentokrát o Hugo Prattovi) naštěstí zůstaly stejně jako Manga patologie.Neříkám, že je nová Crew špatná, ale určitě mohla být lepší. Přece jenom jde o nešťastné číslo 13, takže se dá leccos odpustit, jenomže čekání bylo dlouhé a výsledek nijak výtečný. Příště už to snad vyjde – Blacksad, Corben (pozor! – černobílý i barevný), další Batman a také i Garfield. To musí vyjít!

Hellblaze – Až Johny přijde z války domů
Kresba: John Ridgway
Scénář: Jamie Delano

Jack B. Quick – O ptáčcích a včeličkách
Kresba: Kevin Nowlan
Scénář: Alan Moore

Batman/Soudce Dredd – Poslední hádanka
Kresba: Carl Critchlow
Scénář: Alan Grant a John Wagner

Ochutnávka – Vycházející hvězdy
Kresba: Keu Cha
Scénář: J. Michael Straczynski
Ondra (20.06.2005)
fullman [08:41:35 07.09.2005]
Mi se třináctka líbila...

Scarface [15:15:22 23.06.2005]
Ondra: Jenom doplnění. Důvod, proč je v tomhle čísle míň textů, je vysvětlený v úvodníku (prostě se nám sešla spousta komiksů, takže se tam texty už nevešly) - další číslo je zase všechno při starém. To radši hlásím dřív, než vypukne nějaké panika, že chceme zrušit rubriky.

1997 - 2005 © comX.cz