Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Crew2 #14
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Po rozporuplné třinácté Crwi přichází opět nadupaná čtrnáctka! Jen co se prolistujete začátkem, čeká na vás nikdo menší než Batman. V dalším černobílém dílu ze série Black and White s názvem Budu tě sledovat představuje scénárista Ed Brubaker (Gotham Central, Sleeper, Captain America) ponurý příběh z Gotham City o tom, jak temný rytíř výjimečně dává zločinci ještě jednu šanci. Zaleží na něm, jestli ji využije nebo ne. Na první pohled celkem obyčejná story, která ale končí silnou působivou pointou a plusem je jistě i krásně „obyčejná“ kresba Ryana Sooka (Hawkman).

Po příjemném netopýřím úvodu přichází na řadu čím dál více oblíbený Blacksad. První část detektivního příběhu jménem Národ ledu nás zavádí do zimního prostředí jednoho tajemného městečka, kde soukromé očko John Blacksad řeší případ týkající se zmizení malé holčičky. A všechny stopy zatím směřují k „fašistické“ organizaci bílých, kteří doslova nenávidí jedince tmavé a tím pádem tedy „nečisté“ pleti. Černý (!) panter to bude mít tentokrát opravdu těžké. Národ ledu s sebou přináší o třídu lepší a rozmáchlejší dobrodružství než Kdesi uprostřed stínů (Crew2, č.8), za což vděčíme opět dvěma šikovným Španělům - scénáristovi Juanu Canalesovi a jeho originálním nápadům a kreslíři Juanju Guarnidovi, na jehož nádhernou kresbu připomínající staré fotografie či filmy je opravdu radost pohledět.

Bivoj the Killer – přesně takhle se jmenuje „bonusový“ komiks tohoto čísla. Ulítlá, ale zato velmi vtipná rekonstrukce známé české pověsti z hlavy starého dobrého Štěpána Kopřivy nám mimo seznámení s šíleným zabijákem Bivojem uštědří i lekci o tom, jak vlastně vznikla Praha. Nesmím však zapomenout ani na Radka Vinického a jeho krásnou „pohádkovou“ kresbu, která je hlavní ozdobou tohoto psychedelického díla, u něhož platí, že kdo to nepochopí, je navždy ztracen. Amen!

No a když je tu Batman i Bivoj, nemůže chybět přece ani Soudce Dredd. Toho zde máme navíc v té úplně nejlepší formě – stylová a na pohled jaksi odfláknutá kresba od Simona Bisleyeho a akční, vtipný a neuvěřitelně úchylný scénář od John Wagnera a Alana Granta. Klasická dreddovská řežba pod názvem Prďoší zdrh (kdo tu mluvil o úchylnosti?) mně přišla ze začátku poměrně zbytečná (banda vandalů zaútočí, vše vymlátí a pak zdrhá, Dredd je samozřejmě pronásleduje), ale na poslední stránce došlo k přímé likvidaci všech pochybností. Takovou pointu můžou vymyslet opravdu jen ti dva! Vřele doporučuji všem fanouškům Ozzyho Osbourna.
Richard Corben byl slibovaný opravdu hodně dlouho a o to větší radost vám v nové Crwi způsobí. Děj komiksu pod názvem Úsměv zabijáka se točí okolo muže jménem Rig, jenž se vydává do opuštěného domu, aby zavzpomínal, jak zde před lety zazdil svého nejlepšího přítele. Mrazivý a zatraceně působivý příběh (scénář Simon Revelstroke) plus zdařilá „retro-kresba“ mistra Corbena. Po Blacksadovi jednoznačně druhé nejlepší dílko tohoto čísla.

Pět povedených komiksů je sice hezká věc, ale aby byl spokojen opravdu každý, Crwáci do nového čísla přichystali samozřejmě ještě mnohem víc. Mimo drsného Černého pantera zde najdete i několik příhod drzého a věčně přežraného kocoura Garfielda, novinky z amerického komiksu, výborný článek o Hugo Prattovi, tradiční manga patologii a samozřejmě i obě Mučírny plus ochutnávku z booku Hellblazer: Syn člověka.

Není toho málo, ale pečlivě se přichystejte na příště: dokončení Blacksada, pekelný DeathBlow, Human Target a ukázka z nové řežby od Kopřivy a Gruse. Nebude toho málo…

Batman - Budu tě sledovat
Scénář: Ed Brubaker
Kresba: Ryan Sook

Blacksad - Národ ledu
Scénář: Juan Díaz Canales
Kresba: Juanjo Guarnido

Bivoj the Killer
Scénář: Štěpán Kopřiva
Kresba: Radek Vinický

Soudce Dredd – Prďoší zdrh
Scénář: John Wagner, Alan Grant
Kresba: Simon Bisley

Úsměv zabijáka
Scénář: Simon Revelstroke
Kresba: Richard Corben

Garfield
Scénář a kresba: Jim Davis

Hellblazer – Syn člověka (ukázka)
Scénář: Garth Ennis
Kresba: John Higgins
Ondra (23.12.2005)
1997 - 2005 © comX.cz