Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Crew2 #15
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Vedle tradičních aktualit, novinek z amerického komiksu, obou Mučíren, Žlutého koutku, Komiksových milníků (tvůrce Asterixe), se v nové Crwi setkáváme s dokončením Blacksada, konkrétně s jeho druhým dobrodružstvím s názvem Národ ledu. Příběh se blíží ke svému vyvrcholení, akce přibývá a ke slovu se dostává zejména finální rozuzlení celého případu ztracené holčičky. Očekávání byla proklatě vysoká, ale díky španělským tvůrcům Guarnidovi a Canalesovi se je podařilo naplnit do jednoho. Nezbývá nic jiného, než se těšit na další díly, na kterých prý tvůrčí dvojka momentálně pracuje.

Dále se ke slovu dostává příběh ze série Human Target pod názvem Pětidenní milost scénáristy Petera Milligana (X-Statix, The Changing Man) a kreslíře Cliffa Chianga (Batman: Golden Street of Gotham). Děj se točí okolo kriminálníka Jima Gracea, jenž se s tajemným Christopherem Chancem alias Human Targetem (Lidským cílem) domluví na svém útěku z vězení na pouhých pět dní, při kterých by si rád napravil reputaci u svých milenek a manželky. Samotný příběh zpočátku možná přijde jaksi strohý a bez nápadů, ale finální pointa ho povyšuje do nadprůměrné kategorie. Plusem je jistě i Chiangova krásná jednoduchá kresba, která mnohým čtenářům připomene staré animované snímky.

Nejlepším dílkem v nové Crwi je ovšem Deathblow: Smrt v hrsti prachu. Působivý příběh scénáristy Allena Warnera (Ninja Boy) o pochmurných halucinacích (?) jednoho vojenského odstřelovače oplývá zejména unikátní hororovou kresbou Carlose D´Anda (Thundercats).
Krom tří hlavních komiksů najdete v magazínu i originální vtipnou ochutnávku z připravovaného díla českého dua Kopřiva/Grus jménem Nitro těžkne glycerinem .Další vydařená Crew je tedy za námi, takže co nás asi čeká příště? No přece Lobo, Dokonalá trefa od Tima Sala a Kyklop Richarda Corbena. Veselé Vánoce!
Ondra (23.12.2005)
1997 - 2005 © comX.cz