Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Ventriloquist & Scarface (batmanovské postavy 11. díl)
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Skutečné jméno: Arnold Wesker a loutka
Zaměstnání: gangster
Místo výskytu: Gotham

Bio:
Arnold Wesker je typickým případem pro Dr. Chocholouška. Schizofrenie jako když vyšije. Wesker nezapadá ani to typické škatulky zločinců, kteří by si mohli stěžovat na ošklivé dětství. Jeho rodiče ho milovali, aspoň do té doby než je srazil kamion. Mladý Wesker zůstal jako zázrakem nezraněn. Trauma ze smrti svých rodičů si Wesker nechával pro sebe, všechny své pocity v sobě dusil. Navenek vypadal jako tichý, klidný člověk …ovšem jen do té doby, než v baru zabil člověka. A tak, jakkoliv byl milý, tichý, expresně se pakoval do vězení Blackgate.

To ho přivítalo s otevřenou náručí, a jako odměnu mohl obývat celu s totálním magorem - vrahem Donneganem. Tady je dobré podotknout, že ve věznici Blackgate, ať se to někomu líbí nebo ne, existoval strom, na kterém byly vykonávány popravy. Do tohoto stromu jednoho dne uhodil blesk a ukončil tak existenci tohoto posla smrti. No a právě z kusu tohoto, teď už zlomeného a zčernalého, stromu si Donnegan vyřezal loutku - Scarface. Ta potom, jak si Wesker domyslel, Donnegana zabila a z vězení utekla.

Scarface je stal jedním z nejobávanějších a nejdrsnějších vůdců Gothamského podsvětí. Jenže Scarface je jen loutka (a to doslova) a za nitky (a to obrazně) tahá Arnold "Ventriloquist" Wesker.

Jde jen o to, kdo je čí loutka. Wesker vypadá jako mírumilovný, tichý a duševně lehce zabržděný stařík, ale v přítomnosti jeho druhého já, Scarface se mění v zuřivého nemilosrdného gangstera. Scarface je klasickým modelem gangstera typický oblek, tommy gun a pravé tváři jizvy - odtud Scarface.

Wesker se pokoušel pomocí terapie ovládnout, jak svou, tak Scarfaceovu mysl, dokonce si vymyslel jinou, méně násilnickou loutku, ale všechno bezvýsledně. Scarface vždy překonal bariéry a mysl Arnolda Weskera ovládl. Uvidíme, jak se bude vyvíjet souboj myslí u jedné z nejúchylnějších postav Batmanova světa.
Drakeus (25.01.2003)
1997 - 2005 © comX.cz