Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Methraton #1 - Had
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Příběh je situován v reáliích (či spíš pseudoreáliích) starověkého Egypta. Hlavním hrdinou je malý chlapec, jenž byl svědkem vypálení a zmasakrování své rodné vesnice. Ujme se jej čaroděj, který v něm vycítí magické schopnosti a udělá z něj svého učně. Společnými silami pak objeví záhadný předmět-symbol, který spadl z nebe, a který sem Mistr přišel hledat. Ani jeden z nich netuší, že jsou jenom loutkami v rukou bohyně Bastet, která usiluje o oživení své dávné lásky, mága Methratona…

Scénář je poměrně na úrovni, i když asi bez ambicí na originalitu (V zápletce s egyptskými bohy je například možné vypozorovat lehkou inspiraci Bilalem.). Jako "otvírák" delší série si vede docela dobře, představí aktéry a hlavní problém, ale moc toho neprozradí. Vyprávění stojí především na rámečkách s nepřímou řečí, které jsou občas nadbytečné, opravdu důležitých dialogů je taky málo. Sérii možno hodnotit jako pseudohistorickou fantasy.

Kresba je realistická, ale zároveň lehce stylizovaná a bez přehnaných detailů či nároků na přesnost. Svým stylem trochu připomíná kresbu J.Štěpánka. Převažují velké obrázky s velkorysou kompozicí, občas možno zaznamenat i snahu o netradiční seskupování obrázků. Velice příjemně tónovaný ruční coloring kresbu výborně doplňuje a dává ji nový rozměr. Jako celek není kresba nijak revoluční ani osobitá, ale je příjemná na pohled.

Verdikt: Nenáročné odpočinkové čtivo, řemeslně dobře zvládnuté, ale nijak výjimečné. Možno doporučit milovníkům fantasy příběhů, kteří preferují magii a mytologii.

Scénář: Froideval
Kresba: Druet
Coliring: Bournay
Původní vydání: Albin Michel, září 2001
Polské vydání: Amber, říjen 2002
Turlogh (04.12.2002)
1997 - 2005 © comX.cz