Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Star Wars: Crimson Empire
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Star Wars zasáhly od doby svého vzniku snad veškeré představitelné oblasti zábavy od původních filmů, přes hračky až k věcem jdoucím mimo chápání běžného Evropana. Pokud Američané mají trenýrky s hvězdami a pruhy, divil bych se kdyby neexistovala podobná věc s motivem vaší oblíbené postavy z Hvězdných válek. Při svém tažení světem se SW nevyhnuly ani comicsu a tak své hrdiny najdete nejen ve filmovém přepisu, ale můžete se bavit u příběhů věnovaných téměř komukoli kdo se na plátně byť jen mihnul a aby toho nebylo málo, jako přídavek dostanete dokonce i mangu. Zkrátka dokonalá ukázka jak vyždímat z fenoménu poslední cent a tak Dark Horse Comics, který má práva na vydávání snad všech filmových trháků, vypustil v roce 1999 zajímavou minisérii s názvem Crimson Empire, nedlouho nato vyšla z produkce Titan Books a ačkoliv nepatří k tomu co musíte mít v knihovně, za přečtení určitě stojí. Ale nepředbíhejme.

Mike Richardson (zakladatel DHC) a Randy Stradley (spousta Star Wars z edice DHC) posunuli děj svého příběhu do období po smrti císaře a nástup nového je díky zmatku a intrikám v senátu v nedohlednu. Kir Kanos, poslední přeživší člen Císařské stráže, elitní jednotky bojovníků, pátrá po zrádci z vlastních řad, který zapříčinil vyvraždění tréninkové základny na planetě Yinchorr a smrt všech zbylých členů stráže. Za vším je Kanosův někdejší spolubojovník Carnon Jax, jehož ambice ženou k metám nejvyšším. Temná strana síly je přeci jen schůdnější a Lord Jax nenechává nikoho na pochybách co je jeho cílem. Likvidace všech kteří mu stáli v cestě byla jen začátkem a rozhodně za ním dlouho nezůstává rozdělaná práce, takže Kir Kanose čekají horké chvíle, když musí utíkat z místa na místo s jednotkami stormtrooperů v patách. Ovšem věrnost císaři je nezpochybnitelná a přestože je nucen spojit své síly s rebely, je předem jasné, že to nebude na dlouho a žádným nadšením z toho netrpí.

Celou tuhle záležitost nakreslil Paul Gulacy a i když kresba není nijak zázračná, k příběhu se hodí a nikde není vysloveně na škodu. Vlastním od Gulacyho ještě book Batman vs. Predator 2: Bloodmatch, kde se mi kresba líbí podstatně víc, ale oproti tomu pokulhává scénář. Pravdou zůstává, že zrovna u těchto SW hraje prim děj a kresba solidně sekunduje.

Crimson Empire je dobrý sci-fi comics ze známého prostředí s novými postavami, důrazem na jednotlivé charaktery a jejich motivaci a určitě nezklame i přes relativně obehranou zápletku. Sám osobně se k němu jednou za čas vracím a jako nenáročné odpočinkové čtení funguje spolehlivě. O jeho kvalitách vypovídá i vznik pokračování, Council of Blood, který jsem bohužel zatím neměl možnost vidět. Podtrženo sečteno, ačkoliv se zázraky nekonají, nemůžete trefit vedle a pokud víte co chcete, tím lépe pro vás.

Scénář: Mike Richardson, Randy Stradley
Kresba: Paul Gulacy
Vydal Dark Horse Comics (Titan Books) v roce 1999
Caine (30.01.2003)
Caine [20:51:23 01.02.2003]
Aliasss: Zkus si to objednat teda přes comx.cz a Zacka :o) Na hlavní stránce je napravo odkaz na hromadné objednávání comicsů

aliasss [11:38:14 01.02.2003]
Kde to sehnat?

Caine [10:37:37 31.01.2003]
Ogre: je to zaujimave :o)

ogre [08:02:32 31.01.2003]
Turlogh: hmmmm, to by mohlo byt zaujiiiiiiiiimaveeeeeeeee

Turlogh [16:03:59 30.01.2003]
Caine: A ja Crimson Empire II mam, hec! A nepujcim, hec! :-)

ogre: nie je to podobne ako ep. I, II, je to viac v duchu povodnej trilogie a predovsetkym dvojka je i pomerne rafinovana po dejovej stranke.

ogre [10:39:37 30.01.2003]
Caine, ked je to podobne ako nove Star Wars ep. I a II, tak to radsej nie :-(

1997 - 2005 © comX.cz