Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Lobo / The Mask
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Na začátku byla Maska a taky jeden malý, bezvýznamný zlodějíček, který při své smůle narazil na policistu maskovaného za belhavou stařenku. Někdo si to umí vybrat pěkně naráz, nikoho neokrást, nechat se prohnat starou dámou a ještě najít Masku. Tomu říkám úspěch.

No pak tu taky máme zelené a žluté, ale v první řadě stoprocentně ošklivé emzáky, kteří si najmou Loba (pozor, už je tady ten slibovanej Velkej Šéf) na špinavou práci. Jenže Lobo má dovolenou a nejeví zájem. Alespoň dokud se před ním neozve něco o miliardě creditů (vlastě za ním, jelikož byl zrovna na odchodu), jeho pochybný žebříček hodnot a priorit se notně otřese v základech. A tak se milé děti (teda já už zase kecám) stane, že Největší Borec Vesmíru přijme (zaslepen vidinou vlastního ostrova) kšeft na jehož konci stojí Maska. Nebo, přesněji řečeno po setkání s Lobem by měl ležet. Ve vlastní crwi... A tak se Lobo vydává na lov zeleného ksichtu zábavy.

Mike: "Nazdar hoši, tak povídejte... Koho nápad byl udělat Loba a Masku společně?"
Alan: "Já nevim."
John: "Já taky ne."
Doug: "Já to nebyl."
Úryvek rozhovoru Mika Richardsona (pozor ten pán je prezident Dark Horse Comics a mimo jiné Masku stvořil, dále spolu s Arcudim napsal pár scénářů k Aliens atd.) s Alanem Grantem, Johnem Arcudim a Dougem Mahnkem

Prevíti, dělají že za to nemohou a nechtějí se znát k tomu co splodili. Dobře jim tak. Scénář Johna Arcudiho (Aliens, Mask strikes back a totální zrůdnost Barb Wire) a Alana Granta vychází z klasického pojetí Loba a skvěle morbidních vtípků Masky (proč nám ta banda v CREW ještě nenaservírovala nějakou Masku pod nos?), gag střídá gag a ve velmi vysokém tempu stěží stíháte chytit vlastní dech, natož pak obracet stánky a nevyškubat je dychtivostí co že se nalézá dál. Ovšem nečekejte od příběhu komplikovanou, případně duchaplnou zápletku, ale co vám budu meldovat stále dokola totéž, všichni víme o čem Lobo je a jinak tomu není ani v Lobo/The Mask.

Kresba, kresba je vtipná, brutální, výpravná, akční, precizní (sakra už mě nebaví lézt někomu do zadku) - je prostě taková jakou bychom mohli od booku této kategorie očekávat, profesionální. Doug Mahnke (Aliens, Mask strikes back, Barb Wire: Ace of spades, The Mask: Toys in the Attic #1) coby autor těch obrázků, stejně tak i Keith Williams (Star Wars: Episode I, Star Wars: X-Wing Rogue Squadron, Sandman: Fables and Reflections), který všechno inkeroval (existuje pro tohle nějakej českej výraz?) odvedli dobrou práci a nezdálo se mi že by se někde flákali... Tuhle chuťovku nám poskytlo DC Comics (Lobo) společně s Dark Horse Comics (Maska), book je doudílný a nacpaný zábavou.

Tak co myslíte existuje větší bastard než je Lobo i mezi předchozími majiteli Masky? Nebo je Velkej šéf vážně největší prevít? Jo a zabili Kennyho... (Ty parchanti!)

Mike: "Moc vám všem třem děkuji. Bylo opravdu fascinující sdílet s vámi tajemství Loba a Masky. A úplně poslední otázka - chystáte se ještě někdy společně pracovat i v budoucnu?"
John: "Společně s kym?."
Alan: "Jo. Nebo možná ne. Ještě jednou, jak zněla otázka?"
Doug: "Já budu pracovat dokud nepůjdu do důchodu."


Scénář: John Arcudi & Alan Grant
Kresba: Doug Mahnke & Keith Williams
V roce 1997 vydal Dark Horse Comics a DC Comics
Caine (09.02.2003)
1997 - 2005 © comX.cz