Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Predator vs Judge Dredd
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Soudce Dredda známe všichni (pro zvláště neznalé jedince, jedná se o věčně helmu nosícího ochránce práva a pořádku v Mega-City One, městě naší sladké budoucnosti, případně zkuste Modrou crew číslo 3, 7, 8 nebo Červenou crew číslo 2, 5, 7, 8, 9, 12), upřímně řečeno je to dost drsný chlapík. Kam se na něj hrabe zamindrákovaný Batman (nic proti němu). Dredd má jasno. Porušil's zákon? Bum, máš taky jasno. Tak a teď povolte uzdu fantazii a zavzpomínejte na nějakého podobně drsného týpka. Máte? Ne? Tak já vám napovím, kdo figuruje v nadpise tohoto článku na prvním místě? Pořád nic? Sakra s váma to je těžký. Tak jo, je to PREDÁTOR, taková přerostlá potvora se spoustou fajn hračiček, používající velice kvalitní mimikry a lovící jen tak už pro ten pocit. Jestli stále ještě někomu nedošlo o čem bude řeč, tak v jeho případě je má snaha marná a o comicsu, natož o Predátorovi neslyšel ani vzdáleně, potom nechápu co tady hledá.

Zpátky k tématu, máme hrdinu A (Dredd), hrdinu B (Predátor) a místo C (Mega-City One). Dále pak spoustu postav XY (nahraditelní jedinci) a dalších ingrediencí Z (zábava, napětí, rychlá akce atd.). Vše smícháme dohromady, pečlivě protřepeme a podáváme za asistence Johna Wagnera, který na postu scénáristy působí už od roku 1977 kdy Dredd vznikl a pustil k němu jen Alana Granta (nechtějte mi tvrdit, že neznáte Loba) a Gartha Ennise (sem je zbytečné cokoli psát protože ho znají všichni a když ne, přečtěte si všechno co tu na jdete a znát ho budete), na kresbě velmi dobře zapracoval Alcatena (toho zase neznám já). Získáme mix přibližně tohoto složení: hrdina B (slušně nadupané "béčko") sebou plácne o matičku zemi poblíž místa C a tudíž ve sféře zájmů hrdiny A (celkem nadějné "áčko"), případně pak dalších, postradatelných "hrdinů" XY. Hopla a děj se nám může pěkně rozjet.

Po klasickém úvodu (běžné testovací odklizení dvou postav XY) se nám "béčko" (pro zjednodušení mu budeme nadále říkat Predátor) vřítí do ulic místa C (Mega-City One pro jednoduchost...?) v naprosto běžný okamžik, to jest přímo do jedné z pouličních přestřelek. Rázem pochopí, kdo je tu nejstarší, kdo je tu nejstarší... tedy pardon kdo má nastolení řádu věcí v pracovním popisu a lov může začít.

První oběť na straně soudců (Judge Rourke - XY) a stav je 0:1 pro hosty. Ovšem v tu chvíli nám do příběhu vstupuje hrdina A (říkejme mu třeba Dredd, není to příliš složité?) a setkání x-tého druhu může začít. Byl by to špatný scénář, kdyby se nám oba hrdinové podřezali hned na začátku a tak napoprvé skončíme remízou.

Na scéně se objevuje další postava, telepatka Schaeferová z PSI divize (pokud je vám to jméno povědomé, tak vězte že se jedná o pra-pravnučku Dutche z prvního filmu Predátor). Děj nám mezitím graduje, obětí přibývá (stav 0:8 pro lovce, stále se jede dál) a vše směřuje k velkému finále již zmíněnému nadpisem: Dredd vs. Predátor. Ani se neptejte kdo vyhraje, kdo je "béčko" a kdo "áčko" jsme si řekli už na začátku a tím je to dáno. Celá ta nádhera je výsledkem zkompletování třídílné minisérie a nám to nadělili pánové z Dark Horse Comics (Predator) a 2000 AD, což je anglické nakladatelství velikosti slušné továrny na comicsy (odtud pochází Sinister a Dexter, Sláine a krom dalších i zmíněný Dredd). Jako bonus získáte ještě příběh Predator: Rite of Passage. Takže se bavte dobře.

Scénář: John Wagner
Kresba: Alcatena
Vydal: Dark Horse Comics v roce 1998
Caine (14.02.2003)
Turlogh [14:12:03 17.02.2003]
Na tomto crossoveru je podle me nejlepsi obrazek z jedne obalky, ktery se zde neobjevil. Je na nem Predator v kompletnim uboru soudce a z drzky mu leze hlaska: "I am the law!" Fakt pjekny. :-)

aliasss [14:24:28 15.02.2003]
Ten výsledek nechápu. Asi je to o popularitě (v jednom crossu-už nevím jak se jmenoval- Wolverine sejmul Loba. To už si snad může troufnout robin na super-mana ;-).

1997 - 2005 © comX.cz