Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Azrael (batmanovské postavy 13. díl)
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Skutečné jméno: Jean Paul Valley
Zaměstnání: křižák, Anděl pomsty
Místo výskytu: dříve Gotham, nyní Ossaville
Poprvé v: Batman: Sword of Azrael #1

Bio:
Jean Paul Valley podědil titul Azrael po svém otci a ten zas po svém otci, který ho zase podědil po svém otci , který ho zase podědil po svém otci ….atd. Prostě už od 14. století, kdy vznikl u templářských rytířů Řád Sv. Dumase, je klan Valleyů dědicem titulu Azrael.

Pokud snad některý z členů neplnil rozkazy, či snad porušil pravidla Řádu, byl potrestán. Nástrojem trestu byl Azrael - Anděl pomsty, který trestal nebo zabíjel všechny ty, kteří si dovolili porušit pravidla.

Azrael je trénován už od narození, někdy dokonce už před svým narozením. Vpravování zvířecí DNA do plodu v matčině lůně, má zabezpečit zvířecí zuřivost a agresivitu a pomocí hypnózy je trénován k boji. Aby toho ještě nebylo málo, každý budoucí Azrael dostává ihned po narození elektrické šoky. Když nadejde čas aby nový Azrael převzal žezlo po otci, tzv. System, je mu pomocí tréninku otevřena mysl a člen Řádu dokončí jeho výcvik.

Když se koncem 20. století jeden z členů Řádu, konkrétně pokladník, proviní proti pravidlům (tunelaří no, v dnešní době norma…) a z nakradených peněz financuje svou soukromou armádu, je po jeho stopě vyslán Azrael. Bohužel padne do léčky v jednom z Gothamských mrakodrapů. S vypětím posledních sil se podaří doplazit ke dveřím svého syna Jeana Paula Valleye a předat mu informace, pak umírá.

Jean Paul, jinak student výpočetní techniky, se vydává, podle otcových instrukcí, do centrály Řádu a tamní bytost zvaná Nomoz z něj udělá Azraela. Kdykoliv si Jean Paul nasadí Azraelovu masku přebírá nad jeho chováním vládu, právě dědictví otců, System.

Nynější Azrael zachrání Batmana ze spárů, zlotřilého pokladníka a vděčný Batman mu nabídne, aby vedl ochranku ve Wayne Corpu. To víte, i Andělé se musí nějak živit. Když pak Bane Batmanovi zpřeráží hřbet, je Bruceova volba jasná. Nový Batmanem se stává Azrael, tzn. Jean Paul Valley. Nový Batman vyráží, pod Robinovým dohledem, do ulic plný odhodlání a dobrých úmyslů. Bohužel pro Gotham, se u Jean Paula velice rychle ozývá výše zmíněný Systém a stává se z něj pomalu, ale jistě nelítostný zabiják. Pod vlivem Systemu se mění Jean Paulovo vnímání Batmana, vyrábí si vlastní zbraně a brnění. Stává se pro okolí nebezpečnějším, stává se z něj Az-Bat.

Jeho pomatená, Systemem ovlivněná mysl, nedokáže rozlišit dobro a zlo. Prohlašuje o sobě, že je jediným a tím pravým Batmanem a pasoval se do role mstitele, který se dal na křižácké tažení s cílem dostat všechny šílence do Arkhamu, čehož chce dosáhnout vlastní, novou, krvavou cestou teroru. Vše vyvrcholí tím, když Az-Bat nechá zemřít vraha jménem Abbatoir. Když se o tom, od Robina, dozvídá Batman, který se stále ještě nevzpamatoval z Baneova útoku, rozhodne se převzít znovu vládu nad Gothamem. Ve vzájemném souboji Batman samozřejmě Az-Bata porazí.

Poražený a Systemu dočasně zbavený Jean Paul Valley teď tápe, neví čí je. Je Batman? Azrael? Nebo snad nikdo? S Batmanovou pomocí a s pomocí psychiatra Briana Bryana, nachází sám sebe, své místo…

Po následujících potyčkách s Řádem Sv. Dumase, očištění svého jména od zločinů, které nikdy nespáchal a po množství nových převleků, se Jean Paul Valley přemisťuje do městečka Ossaville. Tady s pomocí Batmana a Oracle funguje jako ochránce místních obyvatel.
Drakeus (15.02.2003)
aliasss [14:13:21 15.02.2003]
Článek jsem ještě nečet, ale ty obrázky jsou hezký :-), sorry Drakeusy.

1997 - 2005 © comX.cz