Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Batman versus Predator
PŘIHLÁŠENÝ: -----
A máme tu další crossover s Lovcem v jedné z hlavních rolí. Po již recenzovaném Predator versus Judge Dredd, se podíváme zblízka na záležitost podobnou, také od DC Comics & Dark Horse Comics, tentokrát ovšem situovanou do Gothamu. Na straně klaďasů sice stojí opět ochránce zákona, ale pro změnu bez placky, netopýří muž v podání nezapomenutelného Bruce Waynea. Jak lze očekávat, historie se opakuje a Predator loví jen ty nejsilnější, nejlepší a nijak se s nimi nemazlí. Což se u něj ani nedá předpokládat. Uvidíme jak obstojí.

Dnes v noci Gotham Arena pořádá šampionát těžké váhy v boxu a rozhodnutí padá teprve v šestnáctém kole, kdy se vítězem stává Marcus King když KO poráží Bulla Bersaglia. V pozadí této prestižní události stojí majitelé obou soupeřících borců, mafiánští bossové Alex Yager a Leo Brodin, usilující o nadvládu v Temném městě. Lovec si vybral svůj cíl a odpočívajícího Kinga překvapil společně s jeho ženou v luxusním apartmá nejvyššího patra hotelu Plaza. Vyšetřováním vraždy byl následně pověřen komisař Gordon. Mezitím však lov začal a oběti jsou na obou stranách znepřátelených rodin, válka gangů je jak se zdá nevyhnutná.

Kromě Predatora tedy terorizuje město i mafie a Batman se má co ohánět, s přibývajícími stopami se však dostává věcem na kloub, ale konfrontace s Lovcem bohužel končí naprostou katastrofou. Polomrtvý "netopýr" se značně přistřiženými křídly jen stěží dosáhne svého úkrytu a během jeho léčby se Gotham City rozkládá a takřka nikdo již nevěří v pomoc od toužebně vyhlíženého ochránce. Bat-signál propaluje noční oblohu marně a počet mrtvých stále stoupá. Nakonec Batmanovi svědomí nedá, přestane simulovat, navlékne si Bat-brnění a vydá se nakopat zadek tomu šmejdu z vesmíru a povede se mu to stejně dobře jako MIB...

Ačkoliv se vám to možná nezdá, scénář Davea Gibbonse je kvalitní, rozhodně podle mě lepší než to co vytvořil John Wagner v crossoveru Predator versus Judge Dredd, možná je to atmosférou Gothamu, možná i proto, že postava Batmana je přeci jen zajímavější než drsný soudce bez kapky emocí. V každém případě jde o book (sestavený z původní třídílné minisérie) výrazně lepší než jeho následovníci: Batman versus Predator II: Bloodmatch a Batman versus Predator III: Blood Ties, kde se ve dvojce k Batmanovi přidá ještě Huntress a ve trojce Robin. Kresbu vůbec neodflákl Andy Kubert a inkerování s letteringem zastal Adam Kubert. Obojímu není co vytknout, protě profesionální práce...:o) Co víc dodat? Snad jen že jsem přečetl všechny tři díly a ačkoliv ani jeden není vyloženě špatný, ten první je nejlepší, ale to už tak bývá.

Scénář: Dave Gibbons
Kresba: Andy Kubert
DC Comics / Dark Horse Comics
Caine (16.02.2003)
aliasss [19:50:03 22.02.2003]
Jak je možný, že predátor všechno posere a přitom je o tolik silnější.

1997 - 2005 © comX.cz