Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Huntress (batmanovské postavy 14. díl)
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Skutečné jméno: Helena Bertinelli
Zaměstnání: dříve učitelka, nyní okostýmovaná mstitelka
Místo výskytu: překvapivě Gotham
Poprvé v: The Huntress #1

Bio:
Helena Bertinelli je dcera mafiánského bosse Guida Bertinelliho, vůdce jedné z největších "rodin" v Americe. Protože jeho dcera nebyla, podle něj, v bezpečí zajistil je mocný papá pobyt v internátě (samozřejmě s dohledem statných bodyguardů), daleko od všeho špatného. Asi ve svých 20ti letech, se Helena vydává na svatbu svého synovce Freddieho. Krátce po jejím příjezdu se objevuje vrah zvaný Omerta the Silencer (by mě zajímalo, kde na ty jména chodí) a celou její rodinu vyvraždí. Helena přežije jen díky tomu, že předstírá smrt.

Když se pak rozneslo, že přežila a všichni nájemní vrazi jí byli v patách, objevuje se její bývalý bodyguard a bere si ji pod svá křídla. Učí ji bojovým uměním, ovládání zbraní a podobný věci, které jsou potřebné k životu. Pak už stačí jen málo a Huntress se dostává na stopu zabijákovi, který má na svědomí její rodinu. Ten ji nevědomky přivede k člověku, který ho na tu práci najal. Je to vůdce konkurenční "rodiny", Mandragora. Mandragora i Omertu the Silencera Huntress zabije. Po několika letech co Huntress působila v New Yorku, se vrací zpět do Gothamu, kde pronásleduje další zločince.

Často se objevuje s Robinem III (Tim Drake), který objevil její identitu. Robin III si tak váží jejich přátelství, že ani Batmanovi toto tajemství nevyzradil. Když jsme u Batmana, tomu se Huntress moc nezamlouvá, lépe řečeno její styl. Huntress se s ničím moc nemazlí a neštítí se ani zabíjet (i když jen padouchy), jede podle hesla - na hrubý pytel, hrubá záplata (jau). Do jejího bojového arzenálu patří různé háky, šipky, ostří, ale i kuše a vrhací nože. Ač je to k nevíře, viz výše zmíněné, Huntress jeden čas dokonce suplovala samotnou Batgirl, ovšem bylo to jen chvilka (pak se do kostýmu Batgirl nasoukala Cassandra Cain).

Jako jediná z okostýmovaných hrdinů Gothamu má stálé zaměstnání. Přes den učitelka ve škole, v noci neústupná mstitelka.
Drakeus (22.02.2003)
MilanH [17:07:51 25.02.2003]
Drakeus: Ved tie miliony musi aj nejako zarabat - Wayne Industries.

Drakeus [11:27:42 23.02.2003]
Rankir: no pokud se na to díváš takhle, nezbývá mi, než s tebou souhlasit. Taky je to moje snové zaměstnání. Jen nevím, kam to jít studovat....:-)

mára [10:03:23 23.02.2003]
To by me zajimalo, jak zvlada Huntress opravovat pisemky, kdyz v noci nekde lita..:)

Rankir [00:44:49 23.02.2003]
Drakeus: To si pis, ze je to zamestnani!!! To je dokonce jediny zamestnani, ktery bych vykonaval s laskou a peclivosti a mel bych praci jako konicka...:)))

Drakeus [23:00:19 22.02.2003]
MilanH: no, pokud beres jako zaměstnani být milionářem, tak máš pravdu :-))

MilanH [18:55:27 22.02.2003]
A co Bruce Wayne? Ten ma predsa tiez stale zamestnanie.

1997 - 2005 © comX.cz