Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Riddler (batmanovské postavy 15. díl)
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Skutečné jméno: Edward Nigma
Zaměstnání: gangster
Místo výskytu: Gotham
Poprvé v: Detective Comics #140

Bio:
Riddler se do češtiny překládá pěkným slovem Hádankář. A své přezdívce dělal, Edward Nigma, čest už od dětství. Odmalička posedlý hádankami, rébusy a čímkoliv co láme hlavu, tedy hlavolamy. Když se jedna z jeho učitelek vyhlásila soutěž ve skládaní puzzle, mladý Edward se vplížil do jejího kabinetu a ze stolu jí vytáhl obrázek zkompletované skládačky. Další den, samozřejmě Edward Nigma soutěž vyhrál. Tohle byl první případ, jak Nigma zneužil hádanek k vlastnímu prospěchu, nikoli však poslední.

Z Edwarda se stal zloděj a podvodník. Všechny jeho akce byli ve velkém stylu. Většinou je provázela hádanka, nebo malý rébus jako nápověda, kde, kdy, jak nebo na co zaútočí. Pro vylepšení své image se Nigma ohákl do zeleného oblečku, jehož hlavním znakem byl obrovitý otazník. Stal se z něj Riddler.

Jeho trademark je, jak jsem už říkal, to že posílá vždy před zločinem hádanku. Není prostě schopný spáchat zločin předtím, než na něj neupozorní. Speciálně je Riddler vysazený na Batmana, protože ten je většinu jeho rébusů a hádanek schopen rozluštit a předvídat jeho další možné akce (léta tréninku a praxe, známe to). Kromě svých hádanek se Riddler obklopuje všelijakými vlastními vynálezy, podivného účelu a těžko předvídatelného účinku.

Je to geniální stratég, slizký jako úhoř a navíc psychopat, čili nebezpečný Batmanův protivník.

Čeho všeho je Riddler schopen, jste mohli vidět v příběhu Temný rytíř, temné město (vydala Crew). Co Riddler chystá teď? Tak nad tím visí otazník.
Drakeus (23.02.2003)
1997 - 2005 © comX.cz